Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Obchodni analyza 01


RobCz

Doporučené příspěvky

Dobry den, na tomto foru me velmi potesilo,ze zde probirate konkretni obchodni prilezitosti, jsem teprve zacatecnik, pomalu se prokousavam grafy, vybral jsem si jen par trhu, takze se mi to jevi zatim docela nekomplikovane. Momentalne jsem se zameril na sojovy olej BOF06, kde bych chtel vyzkouset na zaklade TA papertrading. Za poslednich par dni tam vznikl mensi support a v patek se trh odrazil nahoru,coz bych videl jako naznak k moznemu otoceni medvediho pohybu. Zabyvam se pouze par zakladnimi patterny,zadne indikatory nekombinuji,zkousel jsem pouze MA,ale zatim jen okrajove. Mohl bych zde mozna napsat sve pripadne vstupy, SL, atd.. Ale predevsim bych Vas chtel poprosit,zda li byste mi mohli napsat jakekoliv pripominky, pripadne dodat dalsi poznatky, fundament. analyza by taktez mozna pomohla, alespon pokud by se daly nalezt nejake vyrazne podnety pro otoceni trendu,ktere by to vse jen podtrhovaly. Me se pouze podarilo najit neco malo o sojovych bobech,avsak vsechny tyto informace jsou uz postarsiho data.

538

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • Odpovědí 36
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

Dalsi trh,ktery se mi jevi docela zajimavy je LHG06. V poslednich mesicich se utvari u tohoto kontraktu docela silny strop,ktery byl sice posledni den prorazen,avsak pohyb se otocil, utvoril se mi tam dvojity vrchol 28.11. a 2.12., nebo myslite,ze je to dosti nevyrazne? No,uvazuji zatim dosti nejiste, snazim si najit nejaky zpusob,jak pohlizet na dane grafy a dokazat si z nich neco vyvodit.
Zkousim sve poznatky uplatnovat i na jinych trzich,avsak nyni se mi jevi pouze tyto 2 jako zajimave pro vstup do pozice.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Dalsi trh,ktery se mi jevi docela zajimavy je LHG06. V poslednich mesicich se utvari u tohoto kontraktu docela silny strop,ktery byl sice posledni den prorazen,avsak pohyb se otocil, utvoril se mi tam dvojity vrchol 28.11. a 2.12., nebo myslite,ze je to dosti nevyrazne? No,uvazuji zatim dosti nejiste, snazim si najit nejaky zpusob,jak pohlizet na dane grafy a dokazat si z nich neco vyvodit. Zkousim sve poznatky uplatnovat i na jinych trzich,avsak nyni se mi jevi pouze tyto 2 jako zajimave pro vstup do pozice.

539

Link to comment
Sdílet pomocí služby

To RobCZ: Zdravím, uvedený trh BOF6 (sojový olej s březnovým dodáním) se dostal do zajímávé nákupní pozici... Trh se pohybuje v down trend kanálu a zdá se, že se 28.11. odrazil od spodní hrany down trend line a včerejší obchodní den (2.12.) potvrdil možný bull pohyb. Na základě mé TA lze uvažovat o long pozici (vstup nad páteční high), SL i PT dle vašeho MM (nutno počítat ze silnou S/R na hladině 21.90 a další S/R na hladině 22.30) Fundanenty: 21.11.2005 - 25.11.2005 Situace na trhu se sojový olejem na Chicagském parketu je již několik dnů ve znamení výprodejů. Obchodníci jsou doslova zaplaveni negativními zprávami. Výše domácích převedených zásob jsou letos rekordně vysoké, týdenní exporty klesly na mnohaletá minima a množství drcení sojových bobů v říjnu bylo v souladu s odhadem ale ve vysokém objemu, které ještě navýší zásoby oleje a šrotu. Američané letos dovezou více trans oleje s nízkým obsahem tuku. Plán produkce bionafty je letos pouhých 912 milionu liber. Negativní zprávou je také vyšší výměra akrů sojových plání v jižní Americe a výborné růstové podmínky. Prosincový a březnový kontrakt zaznamenal od začátku týdne pád o více než 4 procenta a ztratil necelý cent. Celkově už trh ztratil od 19.října, kdy nastoupil sestupný trend 13 procent a pokud nedojde k oživení domácí nebo světové poptávky lze očekávat další strmý pád až na minimum 20,25 centu za libru. Ačkoliv se exporty do Číny, která odebere ročně 70 procent amerických bobů, zlepšily a byly v říjnu o 38 procent vyšší než před rokem, ostatní světoví importéři zaostávají. V průměrném zájmu a objemu obchodování trh reagoval na obrovské množství stop pokynů pod klíčovým suportem 21,90 a cena padala. Prosincový futures na sojový olej ztratil 50 bodů a uzavřel na 21,13 centu za libru. Březnový kontrakt ztratil 48 bodů a uzavřel na 21,56 centu za libru. ---------------------------- 28.11.2005 - 2.12.2005 29.11.2005 Celý sojový komplex včera v Chicagu uzavíral krátké pozice a to jak v trzích sojových bobů, sojového šrotu tak i sojového oleje. Extrémě přeprodaný trh a nezájem o další prodeje donutil obchodníky uzavírat krátké pozice po té, co všechny trhy klesly na svá kontraktní minima. Kontrakty nakupovaly převýžně velké komoditní fondy, a to konkrétně 1000 lotů a počet čistých krátkých pozic tím dosahuje 21,864 lotů. Komerční obchodníci nakoupily 300 lotů. Březnový kontrakt ukončil svoji cestu na 21,60 centu za libru, když si připsal přidal 29bodů . Komplex je stále ale v negativním sentimentu, protože slábnoucí domácí poptávka a nízké zahraniční exporty budou tlačit k dalšímu oslabování. Důvodem je rozšiřující se ptačí chřipka v zemích importérů z nichž největší Čína zaznamenává stále nižší hodnoty importů. Výborné pěstitelské podmínky v jižní Americe a snížení velikosti akrů pak budou mít na trh oboustranný vliv. Exportní prodeje jsou v tomto týdnu odhadovány nai 1075 tisíc tun, v minulém týdnu dosáhly slabých 275 tisíc tun. Celkově jsou pak roční exporty Asie a Číny nižší o 37 procent a exporty do Evropy dosahují pouhých 38 procent před rokem. Také hodnoty exportních inspekcí byly hluboko pod očekáváním, když prošlo kontrolou pouhých 21,8 milionů bušlů. Celkové roční inspekce jsou ve výši 280,8 milionů bušlů oproti 364,7 milionů bušlů před rokem. ----------------------------- Pro posouzení přidávám můj pohled na trh... Úspěšné obchody přeje Vlasťa

540

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Dobrý den, Robe.
Myslím si, Váš technický pohled na trh LHG06 je správný. Budu se snažit projít s Vámi Vaši úvahu o zamýšleném vstupu do obchodu krok za krokem. Způsoben, kterým uvažuji a hodnotím obchodní příležitosti.
1) TECNICKÁ FORMACE NA GRAFU
DENNÍ - souhlas s Vámi - počkat si, až to prorazí ( nebo by to mohlo vypadat na trojúhelníkovou formaci)
TÝDENNÍ - tady už to není tak jednoznačné, protože celý trh trenduje od jara kanálem short.
Ve čtvrtek trh uzavíral na horní hraně kanálu, v pátek potom -700$ do kanálu... tady opatrně.

2) MAXIMA - MINIMA - trh má kam jít směrem na sever i na jih

3) MONEYMANAGEMENT - tak tady už to bude náročnější. Ještě v průběhu září si trh pěkně trendoval na sever
a riziko, že špatně vstoupíte bylo minimální. Průměrné denní rozpětí 150 - 200$.
SL tedy kolem 350 a celkem pohoda. Od 10.10. to už ale začíná být náročnější.
Denní úsečky jsou delší, občas nějaký ten gap... Zkuste se sám zamyslet nad velikostí SL.

3) FUNDAMENT - je pro Vás optimistický, očekává se zvýšená předvánoční poptávka od zpracovatelů.

... a je to. Zbývá "jen" sebrat odvahu a zadat obchodní příkaz.

Osobně jsem rád, že jste se po tak krátké době, po kterou jste registrován na finančníku.cz zapojil do diskuze o obchodech. Přeji Vám mnoho úspěchů při studiu a těším se na setkání nad dalšími obchody.

Greenhorn.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Zdravíčko Robe: Taktéž si dovolím připojit můj názor na situaci v LHG6. Trh během pátečního obhcodování prudce spadl, hlavně poté, kdy se technicky vytvořila silná rezistence na hladině 68 centů za libru a krátkodobí spekulanti hromadně uzavírali svoje longy a poté kontrakt s únorovým dodáním uzavřel až na hladině 66.220 centů. Nicméně celý týden od 28.11. až do 28.12. se projevila zvyšující se poptávka amerických zpracovatelů a záloh balíren a tím hnala tuto cenu vzhůru. Nelze proto vyloučit další zvýšenou sezónní poptávku ke konci roku a růst ceny. Trh s únorovým dodáním by tak mohl prolomit klíčovou hranici 68 centů a posílit na 70 centů i více za libru. Fundamentální podporou jsou nízké ceny zrnin, které vykrmují americké vepře na nejvyšší rekordní váhové hodnoty v historii. Váhy vepřů jsou v tomto týdnu v průměru 271,5 liber, když před týdnem měly hodnotu 269,3 a před rokem 268,3 liber. Z pohledu TA se taktéž vytváří trojúhelníková formace, kde doporučuji vstupovat do trhu až poté, kdy dojde k prolomenní něktéré hrany paternu.... A další malé varování, vždy po extrémním denním pohyhu doporučuji zůstat stranou, i přesto, že to vypadá ták lákavě...:)) Připojuji můj pohled na trh.... Úspěšné obchody přeje Vlasťa

541

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Jee, tomu rikam nadilka informaci. Dobry den Panove, moc dekuji za Vasi ochotu podelit se se mnou o Vase nazory, navrhy. Zkusim to vzit tak nejak postupne.
Co se tyce BOF06, tak jsem byl trochu zaskocen fundamentalni analyzou, presto prikladam vetsi vahu nyni TA a davu :), ktery se snad rozhodne stejne jako ja pro nastup na dlouhou pozici. Mam nastaveny nakupni prikaz nad High z 2.12., trochu mam stale nedoreseny SL,prijde mi na pozicni trhy mozna az moc nizky (120$),je to odvozeno od velikosti meho uctu 2,5 K. Rekl jsem si,ze kolem 5% z uctu SL by mohl stacit,ale ty obcasne denni pohyby jsou nekdy ve vetsim rozsahu. Mozna bych mel trhu ze zacatku dat vetsi prostor a pozdeji pritahnout SL,avsak nevim,jak by to zvladala psychika. Tim zaroven prechazim k LHG06, Greenhorne i Vlasto, dekuji za trochu jiny pohled na celkovou situaci, pro me jakozto ´zajice´ by to bylo az moc riskantni, ten denni pohyb ceny je az moc rozlitany, asi bych byl sestrelen rychle. Presto zustanu u sledovani tohoto trhu, pokud se dostane do vhodne nakupni pozice, pak budu zvazovat o vstupu na trh snad s mensi mirou rizika. Ted to vse tak zamotava ta ptaci chripka, budu se snazit sledovat trochu vice fundamenty.
Greenhorne, neustale pilne studuji i teorii, nebo lepe receno snazim se ji propojit co nejvice s uplatnenim v grafech, pomaha mi to vse lepe a mnohem rychleji pochopit, i kdyz casu mam dost. Zatim se opravdu vydavam na velmi strohy papertrading, ktery si ale hodlam peclive se vsim vsudy zaznamenavat, abych videl v delsim casovem obdobi, jestli dochazi u me k nejakemu rozvoji, nebo opaku :) . Jeste jednou diky
Preji hezky den
Robert

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Beste,
na tyhle věci se dívám ( nebo se snažím vidět je ) když si přepnu TNT z denního do týdenního, nebo měsíčního zobrazení. To, co jste sem dal Vy, je výborné. Neznám tento modul, protože mám koupené TNT v základní verzi.
Je to opravdu SUPER. Vysvětlím proč.
Pro mne mají tyto pohledy do minulosti význam z toho důvodu, že čím delší časové maximum ( nebo ninimum) ceny trh překročí, tím je jeho chování méně a méně stabilní. Ruce obchodníků se potí na myších a jedni si myslí, že zrovna teď se to po té době obrátilo, jiní zase spekulují na to, že to ještě "pojede" dál. Nastává nepřehledná situace.
Já jsem těchto cenových oblastech velice opatrný a raději se držím dál.
Děkuji za inspiraci. Greenhorn.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Prijemny vecer,

rad bych se zeptal Vlastase na jeho komentar ohledne S/R BOF06 (zacinam, tak mi chovani tohoto trhu jeste neni uplne jasne).

Pokud by obchodnik vstoupil do LONG, tak jsi psal ze "... (nutno počítat ze silnou S/R na hladině 21.90 a další S/R na hladině 22.30) ... ".

1) v jakem smyslu s tim ma trader pocitat? pokud jedu v long, tak me myslim predchozi support neohrozi (spis mi pomuze) a mel bych spis koukat na predchozi resistance...

2) nejak tam nevidim ten support na 21.90 - kdy byl?

diky za odpovedi.

Pete

Link to comment
Sdílet pomocí služby

to pete: Zdravím, připojuji týdenní graf, kde jsem vyznačil S/R úroveň na hladině 21.90 - 22.00 a support na hladině 22.30. Právě tyto dvě zmíněné hladiny je potřeba brát v potaz, pokud vstupuji long do trhu, protože právě tyto hladiny mohou vytvořit rezistenci a tedy zábranu pro pohybu up.... Nicméně, je to jen můj pohled na trhy a každý může (a velmi pravděpodobně i má naprosto) jiný pohled... Úspěšné obchody přeje Vlasťa

544

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Zdravím Vás Greenhorne,
samozřejmě , že trhy jsou nevyspitatelné, ale pokud se vžiju do oblasti obchodníků, kteří tyto sezonní grafy používají, tak nevím který z nich tyto 15. leté průměry bude ignorovat a vstoupí s klidem do long pozice. Zrovna u LH G6 je sezonnost tak opakovaná, že bych poměr rizika a zisku nepovažoval za zrovna nejlepší a do takového obchodu ani nevstupoval. Je to samozřejmě můj názor začátečníka, ale možností vstoupit do obchodu je dostna to, abych nenašel vhodnější vstup.
Pavel

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Zdravím Vás Greenhorne,
samozřejmě , že trhy jsou nevyspitatelné, ale pokud se vžiju do oblasti obchodníků, kteří tyto sezonní grafy používají, tak nevím který z nich tyto 15. leté průměry bude ignorovat a vstoupí s klidem do long pozice. Zrovna u LH G6 je sezonnost tak opakovaná, že bych poměr rizika a zisku nepovažoval za zrovna nejlepší a do takového obchodu ani nevstupoval. Je to samozřejmě můj názor začátečníka, ale možností vstoupit do obchodu je dost na to, abych nenašel vhodnější vstup.
Pavel

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Beste,
vypadá to skutečně jako podle kopíráku. To bude zajímavé. Díval jsem se na C.O.T. indikátor a velcí obchodníci
otevírali pozice v poměru long/short 673 / 2 363. Celkově to pak skončilo long:3 533 short:5 258.
Všechna čísla jsou kladná, takže všude o proti předchozímu týdnu pozice přibývaly.
Na celou situaci momentálně nemám vyhraněný názor, ale pokud bych se musel nějak vyjádřit, tak přeci jen spíše během týdne long.
Ještě jednou díky za inspiraci a budu to sledovat. Greenhorn

Link to comment
Sdílet pomocí služby


×
×
  • Vytvořit...