Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Účet s 500$


xJohn

Doporučené příspěvky

  • Odpovědí 51
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

  • 11 months later...
  • 9 months later...

PETE: "Nechapu, proc se tady tolik lidi snazi zacit s minimalnim uctem. Co jsem pochopil ze zatim nastudovane literatury, tak s minimalnim uctem se da jen minimalne obchodovat a je velice velke riziko, ze svuj ucet zrusite driv, nez se to naucite. Jake hodoty vam dava vas MoneyManagement pro velikost uctu? Na kukurici a cukru se da obchodovat s uctem 2000$, ale pri riziku 2% se dostanete na stoploss 40$ a to je dost malo pro seriozni obchody (navic vas muze na zacatku zaskocit 3x GAP 300$ a mate uz jen polovic.

Chapu ze pro spready a miniloty muze byt minimum mensi, ale ze by zase o tolik?

Ja osobne zacnu az s 4000$, protoze si myslim ze driv to nema cenu.

berte to jen jako muj nazor, jelikoz zacinam nemusi byt spravny - ale snad tato uvaha alespon nekomu pomuze.

Pete"

To Pete: Já jsem se s tímto problémem také ze začátku potýkal. Na finančníkovi bylo psáno že začínat s částkou menší než 2000 USD se nedoporučuje ( pro mně velký problém). To se ale asi týkalo spíš komodit, navíc micro účty co vím se rozjíždí až v poslední době.
Chtěl jsem jen poznámku: je přece jedno jaké objemy obchodujete, důležitý je money management a ten se dá přeci uspůsobit konkrétnímu objemu. Např na Forexu S/L s micro účtem 100 bodů znamená ztrátu 8 USD zhruba (2% zast. ztrát nás vede k velikosti účtu 400 USD). Tomu samozřejmě odpovídají i zisky, které jsou spíše symbolické, přesto se domnívám že je to dobrý krok od paper tradingu k live, alespoň pro mně.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 1 month later...

Ahoj všici
I já mohu potvrdit,že ačkloi by jistě rádi,nezačali všichni s více jak s 3000$. Pokud chcete skutečně něco v životě opravdu změnit,dá se skutečně začít i s takovým min. kapitálem na nějakék mikroúčtu.(já u AT).Musím ale říci,že mi trvalo dva roky než jsem na něj narazil. Je opravdu potřeba si vybrat si toho správného brokera ,který Vám bude vyhovovat.Chce to ale nejdřív důkladnou přípravu a pak spoustu trpělivosti.Důležité je ale začít,ta zkušenost
na liveúčtu je nesrovnatelná s paper tradingem,hlavně co se týká psychiky obchodování.

Hodně zdaru J.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Že ti trvalo dva roky než si na něj narazil, to tím asi myslíš to že si se z mikro účtama nikdy nesetkal? Já jsem o nich před rokem právě taky neslyšel, proto jsem dělal jen papert., možná to bude asi móda posl. období, teď mi totiž přijde že společností co nabízí mikroúčty je jak hub po dešti.
Jen ještě poznámka k mikroúčtům, není to opravdu na zbohatnutí, nicméně mě to dalo docela hodně. Pracovat z reálnými penězi byť i jen s 500 USD, je pořád lepší než jen papertrading, myslim spíš mezicesta od papertr. k real. Na mikroúčtu jsem pochopil že o úspěchu na trzích je opravdu rozhodující převážně psychika. Na paperu mi obchodní systém perfektně vycházel, ale na mikro realu jsem měl ze začátku dost problémy, především proto, že vidina obrovských peněz, které lze na rozdíl od paperu opravdu získat je velice lákává. A můžu říct že jsem přečetl opravdu mraky článků o moneymanagementu o riziku a podobně byl jsem odhodlán toto dodržovat, ale chamtivost a nedisciplinovanost mě nakonec stála sice malé ale přesto ztráty. Z těchto "malých" ztrát je pro mě snadno se vyléčit, ale ponaučení velké. Proto až si po nějaké době budu ještě just jistej tak k ziskům které mám něco dokrmim převodem a můžu se vrhnout na normální účet. ;)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 3 týdny později...

Ahoj

Jsem tu nový vše si teprve pročítám, ale už jsem rozhodnut si něco vyzkoušet. Samozřejmě nejdříve demo a pak real. Každopádně už se zajímám i o brokery u kterých si to demo aspoň otevřít a pro mě protože nemám kde vzít počáteční kapitál kolem 100 000Kč, tak určitě zkusim začít s mikroúčtem, ale moc variant tu zatím nevidím.

Každopádně sem narazil na plus500 (www.plus500.cz) a zajímá mě co jsou zač. Nic sem tu o nich zatím nenašel. Tak pokud s nimi máte někdo nějakou zkušenost, tak mi prosím odpovězte. :S

Díky

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Tarzik:

první si musíte vůbec ujasnit, co vlastně chcete obchodovat..komodity, akcie, forex,..pak se věnujte pořádně teorii a knihám a článkům..až pak se starejte o backtest, papertrading a nakonec až o brokera....pokud jde o komodity, k testování zakládat účet nepotřebujete - pokud zvolíte bezplatnou variantu ninja trader+data zen-fire (vše je tu také popsáno v záložce wiki)

PS. pokud to myslíte s tradingem seriózně, plus500 a podobným společnostem se vyhnete obloukem..

majkll

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Můj názor
Není to na obživu, ale obchodovat se dá s jakoukoli částkou na účtě, pokud vám to dovolí MM při nejmenší možné pozici, jakou broker dovoluje.... Na Forex trhu třeba není problém obchodovat mikroloty, kde 1 pips = 0,01USD....... Není to na živobytí, ale na učení se. Demo JE totiž EMOČNĚ jiné než LIVE.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

No myslím si že je hloupost nejdřív si ujasňovat co chci obchodovat, dokud to nepoznám blíže. Rád bych pro začátek začal analyzovat grafy a "papírově" zkoušel to o čem se tu píše. Mám sice nainstalovaný ninjatrader, ale zatím jsem jej nedokázal přesvědčit aby mi ukázal grafy s historií. A to jsem jej připojil na Zen-fire i na Yahoo. Asi něco dělám zle, i když jedu podle zdejších návodů.

Na ten plus500 jsem narazil náhodou, když jsem browzdal po netu a hledal uplně něco jiného. Nejsem z těch co skočí na každej špek co se na netu objeví.

Každopádně bych rád začal s SW a daty na nečisto takovými, abych u nich mohl zůstat až budu chtít začít se skutečnými penězi. Ale láká mě začátek na malém trhu s malými obnosy než se dopracuji k něčemu lepšímu. Zatím jsem se zde dočetl že spousta lidí měsíce a roky "plave na suchu" papertraduje. Já osobně když chtěl jezdit autem, tak sem šel do autoškoly a tam sem jezdil autem (nikdy sem netrénoval na trenažeru nebo u počítače), když sem chtěl lyžovat tak sem vzal lyže a sjížděl svahy, místo abych stál v lyžákách pod kopcem a představoval si jak ho sjíždim.

No nijc kdyby se snad nademnou někdo slitoval a měl zájem mi pomoci rozběhat ten ninjatrader, budu mu velmi vděčen.

btw. čtu si to tu teprve týden, tak mě nekamenujte za můj pohled na svět prosím.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Tarzik:

skutečně je velmi dobré si nejdříve rozmyslet, co chcete obchodovat - futures, akcie, forex, opce, spready..a taky určitě není na škodu první chápat význam základních pojmů, paternů, indikátorů atd - ještě předtím, než se pustíte do testování...bez toho budete koukat na grafy jako byste stál u nějakého drahého stroje a zkoušel s ním pracovat systémem pokus omyl mačkáním náhodných tlačítek v náhodném pořadí bez jakéhokoli vědomí, co je ta mašina zač a co se s ní dělá a k čemu slouží to a ono tlačítko..trading zdaleka nefunguje tak jednoduše jako když si dáte lyže a jdete se učit lyžovat - to můžete zkoušet prakticky bez přípravy - narozdíl od tradingu....záleží na vás, co si z toho vezmete a jak pokorný k tradingu budete..

michal

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Ahojte,

pridám sem svoj názor na mikroučty a je to len môj pohlad na vec, takže nevystupujem tu ako naslovovzatý odborník.. ;)

Žiadna banka na svete neobchoduje mikroúčty , len velké objemy -balíky kontraktov. Čiže ten mikroučet Vám umožní vytvoriť Váš broker zo svojho balíka ...takže obchodujete proti tomu u koho máte účet....no neviem či je to terno.. ;)
Niečo vám daju zarobiť a potom Vás vyčistia , ale ako skúsenosť to môže byť dobré pokial máte peniaze na rozdávanie.
Otvorenie účtu so symbolickým vkladom má len jeden účel, a to dostať Vás do hry , lebo brooker vie že o tie peniaze prídete a budete sa snažiť dostať ich späť , takže zase im pošlete nejaké doláriky a zase ,a zase...... no ten broker sa bude mať skutočne dobre... (tu)


Gladiator028

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Gladiator028

omyl priatelia

treba rozlisit mini , mikro, plne loty, urcite ano , ale v podstate uz len to ze broker otvara poziciu proti tebe je samotny omyl, mikrokontrakty sa obchoduju aj na burzach konkretne CME, kde sa paruje dopyt a ponuka. tak isto je to aj s minikontraktami a plnymi kontraktami. treba si o tom trosicku precitat.

co sa tyka Mikro, mini a plnych lotov na FX je to uplne rovnako. brokeri maju rozne druhy likvidity a existuje niekolko ECN Broekerov ktori paruju objednavky aj na urovniach Mikro (1000). Miny(10000) paruju uz skoro vsetci.

je fajn ze si tu vela ludi povie svoj nazor, len treba brat trochu ohlad aj na tu realitu. ako to v skutocnosti je

je na kazdom z vas ci si vyberie ECN alebo MM

Link to comment
Sdílet pomocí služby


×
×
  • Vytvořit...