Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Hledat v
  • Více možností...
Najít obsah, který ...
Hledat výsledky v ...
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky
PET

Obchodování opcí přes IB

Doporučené příspěvky

Zdravím obchodníci.
Využívá někdo k obchodování opcí IB? Máte někdo přehled jaké opce se dají skrze něj obchodovat?
Asi bych to i našel v manuálu, ale vzhledem k mé angličtině zkouším nejdřív toto forum. Díky za případnou odpověď.
PETr

Sdílet příspěvek


Adresa příspěvku
Sdílet pomocí služby
Nevím nakolik je předchozí dodaz aktuální, přesto zkusím odpovědět.

Samotný proces obchodování s opcemi v IB je prakticky stejný jako s akciemi. Tedy nejdřív si zobrazíte ticker.
To znamená, stejně jako když zadáváte do okna novou akcii, že zadáte index titulu. Pak se vám objeví volba, zda chcete akcie (stock), futures, nebo option atd. zkrátka vše, s čím se na daný titul obchoduje, pokud se neobjeví option, pak se s opcemi na daný titul neobchoduje (je to možné u méně významných společností), což lze ověřit např. na stránkách yahoo.com/finance. Pokud chcete obchodovat opce, zvolíte option a objeví se vám okno, ve kterém si zadáte, k jakému termínu chcete s opcí obchodovat. Po zvolení se vám objeví trhy, na kterých se obchodují opce. Jsou seřazeny podle realizační ceny, nejdříve call a pak put.
Když danou opci vidíte v okně, tak pak se s nimi obchoduje stejně jako s normální akcií, nebo komoditou. Akorát se více liší bid a ask cena. Dejte pozor, protože když zadáte nákup 1 kontraktu opce, tak se tím myslí nákup 100 opcí, tedy zaplatíte 100 krát více, než je cena 1 opce. Tedy, pokud vidíte, že cena opce je 5$, pak za jeden kontrakt zaplatíte 500$.
Dále bych připoměl, že u opcí je mnohem vyšší volatilita, což umožňuje sice vyšší zisky, ale také vyšší ztráty. Proto bych zkoušel obchody alespoň ze začátku jen s malou částí prostředků. Cena za nákup, pokud kupujete 1 kontrakt, je 1$, pokud zadáte více kontraktů, pak zaplatíte za každý 0,75$.

Sdílet příspěvek


Adresa příspěvku
Sdílet pomocí služby
Pepe01 díky.
Sám se divím, že je tento vousatý dotaz ještě aktuální. Řeším opce v současnosti prostřednictvím jiného brokera se kterým se i domluvím.
Zajímám se o opce na IB kvůli ceně. Vašemu vysvětlení bohužel nerozumím.
Můžete mě to vysvětlit na příkladu?: Budu chtít koupit opci třeba na "mini S/P 500".
To mám zadat nákupní příkat na 0,01 ks? A zaplatím za tu jednu opci 1$??? - to mě přijde nějak málo vzhledem k ceně za kontrakt.

Nebo se vaše odpověď vztahovala pouze opcím na akcie?
Díky za odpověď

PETr

Sdílet příspěvek


Adresa příspěvku
Sdílet pomocí služby
Moje odpověď se vztahovala skutečně pouze k opcím na akcie. A tady platí, že méně než 100 kusů opcí koupit nelze. U komodit jsem opce nezkoušel.
Pepe

Sdílet příspěvek


Adresa příspěvku
Sdílet pomocí služby
Ahoj,
mám pocit, že tu dochází k nedorozumění. Můj názor je tento: 1 opce na akcie reprezentuje 100ks akcií, 1 opce na futures reprezentuje 1 kontrakt futures. Nejméně tedy můžete koupit 1 opci (vlastnit 100ks opcí je podle mne příliš velká páka pro většinu lidí zde ve fóru).

- v platformě TWS lze obchodovat jakékoliv opce - tedy na akcie i futures

toto nemám úplně ozkoušeno tak je to bez záruky:
- cenu akcie zjistíte když zadáte ticker do řádku a vyberete buď FutOpt (opce na futures) nebo Options (opce na akcie) - vyberete typ opce a strike, a zjistíte Ask/Bid. Ten vynásobíte multiplierem který zjistíte přes details (pravé tlačítko na tickeru). Výsledkem je aktuální cena opce.

Tomáš

Sdílet příspěvek


Adresa příspěvku
Sdílet pomocí služby
Ahoj Tomáši,

Opce je právo koupit nebo prodat za (po) určitý čas určité zboží za určitou cenu.
Opcí tedy můžeme nazvat právo nakoupit 1 nebo i 100 akcií.

Nicméně, pokud se podívám na cenu opce a vidím tam 1 dolar a pak zadám nákup 1 kontraktu (všimni si, že v IB nezadávám počet opcí, ale kontraktů), pak zaplatím 100 dolarů a získám právo na nákup 100 kusů akcií s danou cenou. Proto osobně skutečnost, že koupím právo na 100 kusů akcií nazývám 100 opcemi.

Kdybych to bral podle tebe, tak jak vysvětlíš, jestliže vidíš cenu opce 1 dolar a zadáš nákup 1 kontraktu (dle tebe 1 opce), tak zaplatíš 100 dolarů? V zásadě to sice také můžeš nazývat opcí, ale podle mě je to trochu matoucí.

Sdílet příspěvek


Adresa příspěvku
Sdílet pomocí služby
Jasně. Pokud je cena opce na akcie 1 USD pak za ní zaplatím 100 USD, jelikož mám právo nakopit 100ks akcií. Ale opci (nebo snad opční kontrakt) vlastním pouze jednu. Já osobně bych se tedy držel této terminologie, ale asi je to pouze věc názoru, já nejsem žádný opční guru, zkušenosti mám malé jelikož je obchoduji pouze necelý měsíc.

Sdílet příspěvek


Adresa příspěvku
Sdílet pomocí služby
Dobrý den, Rád bych poprosil někoho kdo má zkušenosti s obchodováním opcí na IB. Mám následující problém. Když poskládám IC (podle Mplaye) hlásí mi to chybu, že jedna noha "noha " nemá potřebná povolení....Viz obrázek.

3566

Sdílet příspěvek


Adresa příspěvku
Sdílet pomocí služby
Zdravím všechny obchodníky a na ty zkušenější se obracím s dotazem, zda lze u IB obchodovat také opce na futures kukuřice. Ať to zkouším jak to zkouším (zatím v paper účtu), opce na Corn mi ukazují nesmysly. Nevím, není-li
problém v tom, že kukuřice se u IB obchoduje elektronická (E-CBOT) a opce na ni se obchodují pitově (CBOT) a nebo se opce obchodují jak na E-kukuřici tak i na pitovou? Na jistých stránkách jsem našel jak opce na normální kukuřici (C) tak i na E-kukuřici (ZC). Díky za odpověď.

Sdílet příspěvek


Adresa příspěvku
Sdílet pomocí služby
správná odpověď je ZC a opce pouze v obchodních hodinách - tuším našeho času dopoledne. Obchodoval jsem ZW, z čehož odvozuji, že u všech zrnin to bude stejně.

Sdílet příspěvek


Adresa příspěvku
Sdílet pomocí služby
Díky, ještě se zeptám, je-li volume a likvidita u opcí ZC stejná (podobná) jako u opcí na C. Bojím se toho, že o opce ZC
není takový zájem. Také by mě zajímalo, proč se mi v TWS tyto opce (ZC) neaktualizují ani v obchodních hodinách (zatím to zkouším pouze v paper účtu, protože se obávám abych v tom reálném něco špatného nezmáčknul).

Sdílet příspěvek


Adresa příspěvku
Sdílet pomocí služby

Zapojte se do diskuze

Příspěvek můžete vložit nyní a registrovat se později. Pokud máte na serveru účet, přihlašte se a příspěvek bude publikován pod Vašim uživatelským jménem.
Poznámka: příspěvek bude uveřejněn po schválení moderátorem.

Návštěvník
Odpovědět na tento příspěvek..

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Předchozí obsah byl obnoven.   Smazat obsah editoru

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Vytvořit...

Důležitá informace

Na tomto webu zpracováváme cookies potřebné pro jeho fungování a analytiku, v případě udělení souhlasu také cookies pro účely cílení reklamy.