Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Alpari


flakac

Doporučené příspěvky

  • Odpovědí 154
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

Peter P1
Zde opravdu nevím, s Alpari si zatím studuji jejich nabídky, a rozhoduji se, zdají se mi dobří hlavně na měnové páry, ale ještě jsem si nezačal ani Demo, platformu tedy již ano. UK, regulováni FSA, účet Barclays, to by šlo, ale trochu mi tam falíruje ten podtext Ruska, nevím jak je to tam doopravdy, tak váhám.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Jen69:
ja som tiež váhal, pozeral som rozne blogy (hlavne anglické - možem poslat nejaké odkazy na e-mail), a jediné, čo ma odradzovalo bolo, že som čítal nejaký názor, že sa spojili alebo nejak transformovali (či ako to nazvať) s interbank (myslim), ale som to tu už písal a zdá sa, že dotyčný si buď vymýšľal alebo mal nesprávne informácie. Inak poväčšine mali veľmi dobré referencie.
môžeš mi pls vysvetliť, čo znamená: účet Barclays ???

Link to comment
Sdílet pomocí služby

PeterP1
No, já jsem v UK studoval právě Alpari, ti mají dobré měnové páry. Pak HY Markets, tam jsou u mikroúčtu měnové páry příšerné ( EUR/USD = 5 pips !!! spread a co teprve ostatní páry ), ale HY mají slušné komodity, akcie a indexy, mají na to všechno zveřejněné tabulky s přiřazením páky a příslušného marginu, pěkně přehledné. Účet u HSBC, regulace FSA. Obojí jsou ale MM brokeři ( Market Maker ), t.j. přebírají tržní ceny z trhu cenných papírů a bank atd. ale jinak vlastně my jako retail ( maloobchod ) jinak nemůžem obchodovat, protože ECN brokeři mají vysoké minimální vklady ( od 10 000,- USD) a na to nemám. Takže vlastně obchodujem nikoli s bankou, ale s brokerem, který naše pozice t.zv, spáruje s jinými tradery a teprve, když některý směr převažuje, tak si jej zajišťují hedgingem přes banku. Tím ale , že jsou MM ( tvůrci trhu ), mohou se jejich tržní ceny mírně lišit od bankovních a taky jsem se zde na fóru dočetl o různých stížnostech traderů, že jim údajně prudkým výkyvem trhu a rychlým návratem t.zv. " vykopnou" stop loss a maj po pozici a zisku. Tohle není přímo na Alpari, a navíc se to nedá dokázat, on to trh umí sám taky, tak nevím. Každopádně je potřeba si na stop lossy dávat pozor, ochraňují před ztrátou, ale takové časté vykopnutí nás dostane sice do malých ztrát, ale zato častých, takže pak vklad.účet jede dolů taky dost rychle. Uvádím tohle jen jako info, abys zbytečně ze začátku neztrácel, než na to přijdeš, je to běžné a nevíš, jestli je to trh, nebo jinak, no věřme, že ne, ale sichrovat si to a ohlídat určitě neuškodí. Ale tohle všechno ostatní by patřilo do jiného vlákna, píšu to sem protože přes Alpari spolu komunikujem.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Jen69:
jj, četl jsem o společnostech, kt. jsou tvými protiobchodníky (nejsi spárován s jiným traderem ale s brokerskou společností), ale u Alpari UK by to platit nemelo (Velmi zjednodušene - pokud má společnost fixní spread, tak se jí ani nezabývám, protože je témeř jisté, že je to MM nebo-li tzv. bucket-shop, resp. "scam (podvod)"). Jinak já jsem si ješte studoval mb trading. Ale tam se mi zdálo, že mají problémy s platformamy, tak tam zatím nejdu. Jinak jsem koukal i FXOpen, ale pak jsem z toho upustil, sice se zdá, že to používá mnoho traderu, ale je dost mozný ze je to v podstate určitým spusobem podvodnik. Skratka - já chci makléra (brokera), kt. má co nejnizsí spread (tím je zatím Alpari UK, alespoň podle dema, že prý (možná si to i ty psal) má na live 1.4 pips na EUR/USD, ale pri deme to je do 1.2, až večer - cca po 22.00 muze mít az 2.3), ale hlavne na ní musí být spoleh, t.j. pokud te vyhodí z trhu náhlým obratem trendu, tak to nedelá úmyselne, ale je to spusobené vývojem trhu. Z mého pohledu je nejvhodnejší pro začátečníky (jak jsem já) nebo retail obchodníky pro forex Alpari UK nebo MB trading (ten je dobrý i pro jiné typy, ale nevim co presne tam mají). Jinak, pokud bych mel dostatecnou financni moznost (t.j. rekneme finance, kt. az tak nutne nepotrebuji), tak okamzite jdu ke Dukascopy (švícarská společnost, sice není ani u NFA ani FSA, ale reference mluví za všechno, regulována je nejakou svícarskou společností), tam je min. vst. depozit 5000USD myslim. No a jeste jsem zapomel, ze pro forex intraday je dost podstatné povolenie scalpingu a to Alpari UK má (neskalpujem, ale niekedy je nutné rýchlo sa zbavit pozície).
Takze záverem, pokud bych strácel, protoze je umele ovlyvnován trh, tak okamzite opoustím spolecnost.
Ale jinak díky za info - jsem toho o spolecnostech precetl fakt hodne, ale nikdy nevis, kdy se dozvis novou informaci.
Jinak, pokud máš v merku nejakou jinou fx spolecnost a chces o ni nejake info, tak napis, mam jeste pomerne dost web odkazu, tak ti to muzu poslat a poctes si :-)))

Jo ješte mi napadlo: co to znamená clearing (jsem neco cetl, že jsou clearingové společnosti - co to jsou za společnosti)? diky

P.S.: pro všechny - v žádném případě si nepleťte Alpari UK a Alpari US. Mohlo by to pro vás mít fatální následky.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Chlapi, podobne ako vy uvazujem nad otvorenim uctu u Alpari, zistoval som si veci ohladom pakoveho efektu a marginu, poskytuju paku 1:100 ktora vraj funguje (podla emailu co mi s Alpari napisal Miki Yamagata) nasledovne:

Required margin = Trade volume / Leverage

T.j

Mam demo ucet o velkosti 200 euro, mozem obchodovat s 0,2 lotom..... 0,2*100 000/100 = 200, t.j na kazdych 100 euro mozem obchodovat s 0,1 lotom navyse...

Ked mam ucet 200 euro, pri pake 1:100, ktoru som si pri demo ucte zvolil by som mohol za cely ucet otvorit poziciu maximalne s 0,2 lotmi...viac mi margin nepovoli

Problem vsak nastal v tom, ze na mojom demo ucte (200 euro, paka 1:100) dokazem otvorit poziciu az s 0,73 lotom, neviete niekto kde moze byt problem? Pisal som mail do alpari, chlapik si pytal moje cislo demo uctu a odvtedy sa neozval...

Link to comment
Sdílet pomocí služby

PeterP1
Dík za info, jinak o Ducascopy vím, má jedno z nejlepších hodnocení a je to myslím ECN ( Electronic Communication Network ), tedy není MM a obchoduje přímo na burze, takže nějaké nepřesnosti či párování tam nepřipadá v úvahu. Minimální vklad má opravdu 5.000,- USD, mám pocit, že to zavedli jako maloobchod teprve loni, přesně tedy nevím, ale pro normál mají minivklad 10.000,- USD. U maloobchodu mají nejnižší objem 1 minilot ( u ECN je to rarita, protože takové velké společnosti zatím nikde si nezahlcovaly server malými pidipříkazy s 1 minilotem ). No musím počkat, jak naspořit na ten minivklad 5.000,-. vydělat na to u MM není jednoduché.
Jinak ten clearing - zde to nejspíš znamená zúčtovací společnost ( clearing bank ), myslím, výraz clearing má více slovních spojení, ale pro obchod to bude nejspíš tohle, nebo možná i přímo Ducascopy, ale to si netroufnu tvrdit.
Ve Švýcarsku jsou regulováni určitě, ale teď nevím přesně, kým, podívám se na to, až bude možné si s nimi začít, u nich bych se tedy nebál. Zdravím !!!

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Peter 1 + Peter 777
Required margin = trade volume/ leverage je: Požadovaná marže = obchodovaný objem(obrat), děleno výší páky. Tedy je mi to taky divné, že to šlo až do 0,73 lotu... a zřejmě na to ani ten pracovník Alpari neuměl odpovědět, možná chyba třeba i v systému ( mě se stalo např. u XTB v demu, že mi utekla pozice cukru a ráno tam byl swap -12.523 Kč, nevím jak, možná byl rollover a tím tam nalítla taková ztráta, na demu to naštěstí neva, ale je to poučení dávat si na obchodní hodiny pozor, nemuselo by se to v live vyplatit ) Proč se to stalo, jsem se neptal, na živo s nimi nejedu a mám to jen jako trénink.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Jen69, je to mozne ze to je len v deme, to ze to slo za 0,73 lotu mi az tak nevadi, to moj MM neovplyvni, lebo aj tak obchodujem za menej, horsie by bolo opacne...

Uz mi napisal, ze prikaz za 0,73 bol exekuovany preto, ze som ho taky pozadoval. Ak nehccem aby som mal v buducnosti exekuovane prikazy s takym velkym objemom, tak co mi moze poradit, mam zadavat prikazy s mensim objemom... zrejme sam nevedel odpoved tak si nieco vymyslel


PeterP1, presne myslene je to podla mna

pocet lotov ( 0,2 ) * "units of base currency" ( 100 000 ) aspon tak to sedi...

Link to comment
Sdílet pomocí služby


×
×
  • Vytvořit...