Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

GRAINS - WHEAT (pšenice)


vlastas

Doporučené příspěvky

  • Odpovědí 41
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

Dobrý den, sice nemám v plánu obchodovat wheat hned ze začátku, ale vložím sem ukázku ,,mého,, grafu wheat. 13.8. jsem spojil další korekční low a pokračuje tak uptrendline 14.8. nákup 2 kontraktů za 695,50 ... entry SL umístěn na 679,0 (=16,5 bodů x $50 = $825 risk na 1 kontrakt) 14.8. prodej 1 kontraktu za 710,0 (= zisk 14,5 bodů x $50 = $725) a posun SL na cenu 695,75 15.8 ... uvidíme jak to dopadne :) Jirka

4042

Link to comment
Sdílet pomocí služby

To beginner: Dnešní průběh vypadá nadějně, ale má to jeden háček. Graf, z kterého vycházíte, zřejmě má v sobě zahrnuty i obchody mimo hlavní hodiny. Podle mého grafu pitový trh otevřel včera gapem a pak zašel nejníže na 700, takže nákup by se neuskutečnil za 695,50, ale buď vůbec, anebo za vyšší cenu, podle toho, jaký příkaz byste zadal. Jinak dnes už dosáhl na 719, takže trend zřejmě pokračuje a rozhodně by mohl přinést hezké §§. Ještě kdyby to tak šlo i v budoucnu naostro!

Zdar a sílu!
Jarozima

Link to comment
Sdílet pomocí služby

to Jarozima:

Zdravím Vás,
já zkouším pozičně pouze dvě komodity a to Corn a Wheat a jsem na začátku.
Počítám s kontem, když polovičním, tak budu rád, tj. cca 4k USD (ještě nejsem zcela vyhraněn zda půjdu elekt. či pitově nebo zkusím e-mini).
Co se SL týče, mám za sebou pár obchodů na nečisto, pouze s jedním pozitivním výsledkem, při všech jsem používal striktní SL 200 USD, kterým to většinou končilo.
Používám MA 5,10,34, dále beru ohled na V,OI a snažím se, občas marně se zorientovat v EW a retracementech.

Momentální stav z mého pohledu je dosti nečitelný, nemyslím, že by se Wheat měla vyšplhat až na max. z 96 - 750, očekávám z krátkodobého pohledu korekci či medvědí trend pod 660 (double top) a z dlouhodobého (myslím, že se tomu říká sezonalita) cca 2 - 2,5 roku pokles ceny na S - cca 240. Anebo to půjde úplně jinak - známe to.

Díky za Váš názor Charlly
P.S. Pokud bych psal nějaký úplný bláboly, sem s kritikou či radou, člověk se furt učí, bude to pro mne přínos.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Zdravím,

jak už jsem psal na hoře, pšenice dělá výkyvy resp. rozdíl mezi High a low bývá kolem 400$, proto si myslím, že SL 200 je na obchodování málo, proto asi tak často na něm končíte. Chce to tedy zřejmě větší SL a taky více peněz, 4000$ nebudou stačit, to by jste riskoval na obchod 10% svého kapitálu a to je prostě moc, je to hold drahý trh.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

To Charlly:

Nechci Tě odrazovat, ale řekl bych, že pšenice přestala být trhem pro nováčky. Když se podíváš na ty strašlivosti co v posledních pár měsících udělala ... denní pohyb 1000 USD není problém. Po otevření pitu to klidně švihne +5 a -5 bodů (= +-250USD) na oba směry a až pak se rozjede. Já jsem na kukuřici začal - a po utržení řady (12 ztrát za sebou - při dodržení plánu!!!) se na ni vytento ... Při backtestu jsem měl max 4 ztráty za sebou - tohle bylo na mě prostě moc.
Možná budeš zrovna ten, komu se bude setsakramentsky dařit na úkor lidí jako sem já - to bych Ti přál, ale vím, jak můj optimismus na kukuřici rychle ochladl, tak jen varuju :)
Doporučil bych Ti, aby ses kouknul na Eurodollar (@ED) na Globexu. To je dost klidnej trh, obrovský volume, denní pohyby 100-300 USD ... to se do začátku hodí mnohem víc. Supervelký pohyby dělá jen velmi vyjímečně. Navíc krásně trenduje a korekce se dají psychicky zvládnout ...

Ale zkus si co sám uznáš za vhodné. Já jen píšu, že zrovna mě ta kukurůza vykoupala nehezky (někdo ty peníze ztrácet musí, abyste Vy ostatní mohli vydělávat) :) :)

nuf

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Je to zde docela offtopic, ale nyní jsou vhodné komodity pro poziční obchodování (pro menší účty) - zde zde zminovaný Eurodollar (GE), 2 year T-notes (ZT), soybean oil (ZL), mini gold (YG) ... uvedl jsem zde elektronické trhy. U každého z těchto trhů se dá použít SL do $250, marginy jsou pod $1000.

Jirka

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Offtopic to možná je, ale není nad to poradit/varovat ty co ještě nezačli. Z celého komoditního manuálu totiž vyplývá, že právě pšenice a kukuřice jsou ideální pro začátečníky. Ale doba se nám změnila, nastoupily v mohutném biopaliva a tyto komodity se nám zbláznily. Proto co platilo v minulosti nemusí nutně platit dnes.

Takže všichni co jste ještě nezačali - hoďte očkem po zde zmiňovaných finančních komoditách - možná si tím ušětříte spoustu nervů.

To Jean-Pierre: To jsem rád, že nejsem jedinej troubelín, co se tam takhle vykoupal :) Myslím, že daný člověk co vydělal by si moh koupit klidně pár aut :)
Ale to už je za mnou - tím si musí projít každý. Když se naopak teď podívám na své konto a chování Eurodolaru - až je člověkovi příjemně, z toho, jak se to pomalu ale jistě vrací k normálu. Jen ještě musím zapracovat na "přežití korekcí". Teď mě to většinou vyhodí a znova do trendu naskakuju. Zisk sice je, ale moh by bejt větší - a taky nemusel samozřejmě - tohle rozhodování je děsný.

Tak ať Vám to všem jde!

Link to comment
Sdílet pomocí služby

To nufnuf, beginner a další:

Díky za vaše osobní zkušenosti, možná leckomu pomohou vyvarovat se zbytečných ztrát. Máte úplnou pravdu, že doba se mění a manuály a knihy přestávají být v lecčems aktuální. Jen se tak potvrzuje, že bez pořádného papertradingu se nedá uspět, každý by si měl ověřit všechno sám.

Já jsem teď ve fázi výběru komodity, která by odpovídala mému stylu a předpokládanému účtu, a taky jsem dospěl k jednoznačnému závěru, že pšenice to rozhodně nebude, kukuřici jsem ještě úplně nezavrhl, jako vhodný rovněž potvrzuji Eurodolar, úspěšný jsem v cukru, daří se v sojovém oleji (střídavě i moučce), v dalších ještě nejsem tak daleko, abych dospěl k rozhodnutí, že je zařadím do sledovaného portfolia.

A držím palce, ať se vysáté účty zpátky naplní!

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 1 month later...

×
×
  • Vytvořit...