Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

GRAINS - WHEAT (pšenice)


vlastas

Doporučené příspěvky

Zdravíčko, další představitel pro nás začátečníky zajímavého trhu je wheat (pšenice)... Já sám nemám s touto komoditou moc velké zkušenosti, nicméně se mi jeví jako zajímavá... Co so tomto trhu myslíte...? Zajímá se někdo u tuto komoditu blíže...? A samozřejmně přikládám můj pohled na trh... Úspěšné obchody přeje Vlasťa

663

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • Odpovědí 41
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

pokud prorazi 330, je zde potencial na 345, ja osobne buch ale cekal na vetsi potencial (az kdyz se zase odrazi od kraje zakresleneho kanalu - horniho nebo dolniho). Jinak tam lze pekne videt v pulce rijna dvojity vrchol s potencialem ke 333 (tam byl predchozi support)

pokud se pletu, tak me prosim opravte.

dik

Pete

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 1 month later...

Obchoduji pšenici naostro dost často. Po pár neúspěšných pokusech s cukrem a kukuřicí se soustředím především na ní, protože mi v reálu přináší nejvyšší zisky.

Obchoduju na hodinových grafech, vstup přes double top / double bottom s přihlížením k S/R, risk max 200 USD včetně komise, "pojistka" proti scalpingu vždy a všude 3 ticky (velmi často trh o 1-2 ujede, o 3 jen velmi zřídka a většinou už se pak nezastaví), PT většinou okolo 500 USD, nebo před nějakou S/R. PT nezadávám přímo LMT, ale při dosažení hranice přitáhnu SL extrémně blízko, docela často mě to nevyhodí a ještě kousek pokračuje...

2/19/06 jsem nastoupil Long za 3250 a 20. se rozhodoval (chyba, vím), jestli ten SL tentokrát mám posunout na nulu, nebo ne...nakonec jsem ho posunul a pár minut na to byl vyhozen. 2 ticky pod mým stopem se trh obrátil a dodnes se tam už nepodíval...dnes je cena kousek pod 3600... No, /mohl/ jsem zdvojnásobit účet...:). Místo toho jsem byl trhem "bezbolestně" (skončil jsem na nule) vyškolen a zase se něco naučil, takže to nedopadlo tak špatně...

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 1 month later...
  • 3 týdny později...

Dobry den. kratky tech. pohlad na major levely pre trejding plany na wk06: ako vidime na charte down pohyb sa zastavil na vhrchnej linke down kanala s ktorym sme pracovali pred casom. Nasledne bola vytvorena korekcia ( potencial double bottom ) ktora nam ukazala novu mid term up line. Pozor pracujeme tesne nad uvedenym support pasmom ktore nesmieme podcenit. Ak by aj nastal pohyb down tak jeho prerazenie je zaujimave az pod jeho spodnou linkou. Pre short term pracujme s uvedenym long potencialom az po rezist cca 370. Stop loss pozicie bud na spodnu hranu support pasma resp. pod jeho spodnu linku. Nezabudajme pri pohybe up sledovat mid term major up line a stale berme do uvahy uvedene support pasmo. Agresivne plany by mohli pocitat aj s reverz planom pod support pasmo s targetom na bottom. good trades. gurky

1162

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Zdravim, priklanam sa k uvahe a podporim ju malou analyzou

1. V zmysle metody TRM podla vlnoveho rozkladu sme v blizkosti Supportu - ja ho nazyva druheho radu, co znamena pojdeme na sever po uroven priblizne ako ju vyznacil gurky. momentove krivky sa zatial nepretali, resp. nevymenili si pozicie, to znamena ze sme iba v korekcii.

2. Cot na prilozenom obrazku vidime znova zvysenu aktivitu comm-long a ich nakupov, podla zakladneho principu obchoduju v blizkosti supportu najviac, support je II. urovne co potvrdzuje aj to ze nenakupuju tak ako 6.12.2005, taze je tu pravdepodobnost ze sme pri supporte II. radu.

3. Podla EW - to je iba ciastocny nahlad- nebolo casu, ale z kratkeho obdobia mozno povedat ze je vyvoj podobny v corne od zaciatku roka. takze je tu pravdepodobnost ze pojdeme hore aspon ako retracement korektivnej vlny.

4. budem rad ked niekto doplni kratkodoby fudament 1-3 mes.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 2 týdny později...

Dobry den, update swing trejding planov pre wk06: Znazorneny long potencial sa nam behom niekolkych dni krasne naplnil. Praca na support pasme v spolupraci s mid term major line nam dala perfektnu moznost na zahajenie long trejding planov ( napr. ci uz na zaklade double bottom alebo macd ) s targetmi pod rezistenciu. Co dalej? Stale pracujeme s uvedenymi major levelmi teda support aj rezistencia ostali zachovane, nadalej je very important sledovat mid term major line, od ktorej mozu byt opetovne zahajene long trejding plany, agresivne short plany mozu pocitat s jej prerazenim a targetmi na support, pre dalsie pokracovanie down by bol dolezity brejk dolnej casti support pasma. momentalne skor neutralna situacia. good trades gurky

1237

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Zdravim TJ
nemozem povedat kde som sa ich naucil pretoze ako sam hovorite vypozoroval som ich. Teda stale sa ucim a studujem
zakladne veci v technickej analyze, podstatou pre mna je pracovat s tymito major levelmi za kazdej situacie na trhu.
Teda vyuzivam spojenie roznych vedomosti z TA a nasledne ich aplikujem a vyhodnocujem ake potencialy vytvara
pre konkretne trejding plany. Beriem ich ako podklad pre dalsiu pracu v danom trhu. Vytvorenie komplexneho pohladu
aj za pouzitia jednoduchych veci z TA mi dava zaklad pre setupovanie jednotlivych trejding planov.
TA je podla mna skvele rozobrata v Technical analysis of financial markets od Murphyho.

takze zatial tolko ;)

gurky

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 1 year later...

Zdravím vás,

nachází se tu někdo, kdo hodlá obchodovat nebo již obchoduje WHEAT pozičně?
Měl bych zájem o (sparing-partnera/y) otevřenou diskusi dalšího vývoje trhu, umísťování SL, atd., vše co k tradingu patří.

Sám jsem ve fázi paper-tradingu, real plánuji někdy na přelom roku.

Díky za reakce Charlly

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Buďte zdráv,

k pšenici se zřejmě nikdo nehlásí. Já jsem teď ve stadiu paper-tradingu, kdy pozičně zkouším momentálně deset komodit, mezi nimi i pšenici. Zatím se mi ale zdá, že při předpokládaném účtu 8000 § si nebudu moci dovolit optimální SL pro tento trh. Spíše mi připadá, že by se tu dalo uspět intradenně. Ale pokud budete mít zájem, rád Vám budu dělat společníka v diskusi, sedím u aktuálních grafů až na výjimky každý večer. Pro začátek tedy: s jakým účtem počítáte a jak Vám vychází SL?

Zdraví
Jarozima

Link to comment
Sdílet pomocí služby


×
×
  • Vytvořit...