Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

GRAINS - WHEAT (pšenice)


vlastas

Doporučené příspěvky

  • 2 týdny později...
  • Odpovědí 41
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

Čau pánové, zajímám se o komodity zhruba týden :-) ale stihnul jsem si toho zatím hodně přečíst a jak tak čtu, tak izačínám zkoušet strategie, které mě tu potkaly a trošku i natchnuly. V DEZ WHEAT 2007 od CBOTu jsem dne 4.10.2007 prodal 1 kontrakt na hodnotě 906.00. SL jsem nastavil na hodnotu 911.00 což se u mě jedná o fixní ztrátu 250 USD. A zatím stále klesá a když jsem si po dnešním burzovním dni spočítal kolik jsem v zisku tak to vychází na něco málo přes 3000 USD :-) na jeden kontrakt. :-) No ale nejsmutnější na tom je to, že když v tom dělám jen týden, tak prodaný tento kontrakt je jen na papíře :-( co na to říkáte. Má se tu diskutovat o obchodech, tak bych rád nějaké názory četl. THX

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Ať koukám jak koukám - ve čtvrtek 4.10. se to dotklo hranice 906.00 - takže bys vstoupil do SHORTu. Ale ani ne za hodinu se to zase na chvíli podívalo na 912.5 a pak se to poflakovalo kolem 912. Teprve v pátek se to konečně vydalo směrem dolů. Takže vstup to není špatnej, ale v reálu bys byl už z pozice venku. V pozici by Tě nechal větší SL - což ale jde proti Tvému money managementu.

Napsal jsi, že o komoditách víš asi týden - takže neni kam spěchat. Zatím se vyprdni na konkrétní obchody a prostě jen čti a čum do grafů. Samozřejmě je dobrý, že se snažíš už tam vidět nějaký ty zisky, ale ony zrniny nejsou žádnej med. Pár nás nováčků co naostro začala si na nich vylámala zuby. Moje zuby už zase pomalu dorůstaj, ale Jean-Pierre to nadobro opustil - prostě zrní, to je potvora ...

A z osobní zkušenosti - 250 USD ztráta je pro nováčka s 5000USD strašně moc. Vím, nezdá se to, ale je to fakt děsná pecka. Takhle zazmatkuješ, 3x v ten samej den vstoupíš pod vlivem psychiky a skoro litr je v čudu (že by mé zkušenosti? :) :) ) ....

Proto Tě nasměruji na komoditu jménem Eurodollar (symbol GE - eletronická forma ED na GLOBEX). Tato komodita se mi zdá jako naprosto špičková pro začátečníky - a to jako intraday tak případně pozičně. Na intraday si vystačíš i se SL kolem 50-70 USD/kontrakt, což se psychicky nese opravdu klidně. Zisky nejsou totálně závratný, ale dá se dost jednoduše po malejch částech vydělávat. No a není nic jednoduššího, než čase přidávat další a další kontrakty ...

Link to comment
Sdílet pomocí služby

ty já jsem to napsal špatně, vstoupil jsem do pozice po uzavření obchodování dne 4.10.2007 takže jako bych vstoupil na začátku obchdoního dne 5.10.2007 takže jsem neustále v pozici. :-)
A když Ti napíšu že mě vychází na komodity opravdu čas jen tak maximálně hodina denně, tak poziční obchodování, třeba i na zrninách je pro mě dobré. Sleduji trh Wheat, Oats, Live Cattle, Lean hog, Corn a CoCoa. Ale to jen opravdu sleduji. =))

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Oats pusť z hlavy - denní volume zřídka kdy dosáhne 1000, spíš je to tak 100-500 - to je naprosto neobchodovatelný. Teda alespoň pokud chceš vstupovat na Tebou definovaný ceně - pokud vstupuješ za market, tak se dá naskočit, ale bůh ví za kolik :)

To Wheat a Corn mívaj volume slušný. Když jsem se poprvé pročítal finančníkem, tak mi elektronické obchodování C a W nepřišlo reálné - volume bylo kolem 1-2 tisíc za den. Když dneska vidím těch 30-100 tisíc, tak to je pokrok jako blázen. Nebejt tý zpropadený volatility ... no nic :)

Ad Tvá pozice - pokud už tedy máš "prodáno" a čekáš co to udělá - doufám že už máš dávno posunutej SL. To byl můj velkej problém (a stále jsem se toho úplně nezbavil) - chtěl sem trh nechat dejchat. Jenže von si většinou dejchnul tak moc, že mě vyhodil. SL se prostě musí přitlačit jakmile máš nějakej zisk. Mě v tomhle dost pomohlo zavedení časových úseků do obchodování. Pokud se trh do určité doby nerozjede, tak přitlačím SL a posunu PT na hodnotu vstup + poplatky a končím pozici bez ohledu na další vývoj. Ale tohle samozřejmě nemusí vyhovovat každýmu. Jen píšu, že jsem byl vždycky velkej doufalista a to moje doufání mi akorát prohlubovalo ztráty ...

nuf

Link to comment
Sdílet pomocí služby

no tak SL jsem posunul hned 6.10.2007 na hodnotu 905.00, následně dne 8.10.2007 na 901.00 a dne 9.10.2007 na hodnotu 880.00. Na tomhle SL budu v profitu 1300 USD. A myslím si že trh nechávám hodně dýchat. No ale jestli po zítřejším obchodním dni půjde hodnota dolů, tak se i můj SL posune přibližně na 865.00. :-)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 1 month later...

Prajem prijemny podvecer. Zatial obchodujem len papierovo a pomaly sa ucim citat formacie a pouzivat indikatory. V pondelok (19.11.07) som si vsimol (aspon podla mojho nazoru) kanalovu formaciu na 15 minutovom grafe W H7. Rozhodol som sa ju sledovat a v pripade nejakeho signalu ju aj zobchodovat. Prilezitost sa mi naskytla v utorok, ked sa ku koncu obchodovania cena dostala nad hornu kanalovu ciaru (obr.1). Vtedy som sa rozhodol nakupit jeden kontrakt (bral som close cenu baru, ktory pretal kanalovu ciaru - 795) a umiestnit SL (na obrazku SL1) o velkosti 250 USD (ako som sa uz davnejsie na financnikovi docital, takto vysoky SL pri mojom fiktivnom uctu 5 000 USD je prilis vela, ale zatial ho pouzivam a planujem, ze postupne ako budem ziskavat cit zacnem pouzivat mensi.). V stredu cena vyletela hore. Po chvili som posunul SL (na obrazku SL2) z obavy, ze by sa mohla vytvorit S/R uroven zhruba na hodnote 820 az 825 (pred asi dvomi tyzdnami - uplne na lavo na obrazku sa cena zastavila na urcitu dobu zhruba na tejto urovni). Vo stvrtok sa neobchodovalo kvoli sviatku a dnes (23.11.07) cena zase stupala. Kedze vystupila az nad domnelu pripadnu S/R uroven zase som posunul SL (na obrazku SL3). SL4 som este neumiestnil (ale kedze moj fiktivny profit sa mi zda na 1 kontrakt dost vysoky, ked zoberiem v potas za kolko dni sa vytvoril - som z toho mierne nervozny a neustale rozmyslam nad dalsim pritahovanim SL). Kedze zvacsa skusam obchodvat swingovo (zvcsa kontrakt drzim tak 3 dni az 2 tyzdne) najlepsie sa mi pracuje s 15 mintovym grafom. Ale pre kontrolu pouzivam aj graf denny (obr.2). Domnievam sa, ze tam sa moja domienka o smerovani trhu potvrdila, pretoze bola prerazena trendova ciara a narastol aj objem. (z vykreslenych klzavych priemerov pouzivam len 21 dnovy - cerveny). RSI pouzivam na kontrolu, ci trh nahodou nie je "prekupeny" alebo "vypredany" lebo sa mi stavalo, ze som do trhu vstupoval, len chvilu pred tym, nez sa otocil proti mne. Bol by som velmi vdacny, ak by bol niekto ochotny napisat nazor na tento obchod. Ide mi hlavne o to, ci som to vyhodnotil ako tak spravne alebo ci sa mi to podarilo len vdaka stastnej nahode. Dakujem.

4607

4608

Link to comment
Sdílet pomocí služby

jj, stavaniu money managementu sa uz pozvolna venujem a na zaklade na tomto servery nadobudnutych informacii si plne uvedomujem ze "hra" s pravdepodobnostami je omnoho dolezitejsia ako bezvysledne nahananie sa za vidinou 100% odhadnutia trhu. Ale este musim docibrit cit pre trhy, pretoze dost casto sa mi stava, ze vdaka neskusenosti zle vyhodnotim situaciu (hlavne, ked uz dlhsiu dobu nemozem najst vhodny okamih na obchod, tak si podvedome vymyslam, resp. skreslujem vyhodnotenie trhu a "vidim" aj to co tam nie je).

Link to comment
Sdílet pomocí služby

John Dellinger: podle me ...odpoved zda je vas obchod. system profitabilni vam da jen a jedine co nejvetsi pocet obchodu v ramci backtestingu a papertradingu ... zda budete profitabilni primo vy zjistite jedine az live obchodovanim.
Konkretne k te psenici, ja to vidim tak ze to co ted ta psenice dela, tedy ze jde na sever je mozna extrem (alespon vuci sezonnosti) a osobne bych nenakupoval ani kdybych dostal 10 signalu k nakupu :) A pokud zacinate tak bych se psenici vyhnul tak jako tak :)
Jirka

Link to comment
Sdílet pomocí služby


×
×
  • Vytvořit...