Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Forex a daně


Dann

Doporučené příspěvky

Prosím o radu, která se týká příjmu z obchodování na Forexu.
Obchoduji v USA u firmy CMS na forexu. Jakou budu platit daň z příjmu, když na můj devizový účet si nechám poslat USD, které jsem vydělal z obchodování. Pokud vím, tak naše republika má uzavřenou smlouvu s USA o dvojím zdanění, ale nevím jak to v reálu funguje. Také nevím, jestli je poviností firmy CMS mě nahlásit našim úřadům, jako je to u některých států EU, že mám u jejich firmy otevřen účet a jaký jsem měl roční pohyb na mojem účtu v CMS. Jak mohu prokázat, že můj profit byl u CMS zdaněn? Mohu si odečíst ze základu daně počáteční vklad 10 000,- USD, které jsem musel poslat na otevření účtu do firmy CMS?
Děkuji za odpověď,
Dann

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • Odpovědí 192
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

To Dann
Otázka daní je všeoobecně hodně podrobně probrána (a proprána) na vlákně komodit. Nezákládejme tady zbytečně double vlákna...
Klasicky platí, že bys měl platit daně ze ZISKU (převod počátečního vkladu není zisk). Pokud vím tak USA společnosti nic takového neprovádějí (nějaké nahlášení úřadům v ČR) a EU je jim celkem v tomhle ohledu ukradená. I na případné dotazy ze strany ČR úřadů je většinou odkazují na obchodní tajemství...U Saxa to snad tak funguje (v rámci EU). Každá USA burzovní společnost odvádí centrální a místní daně a individuální danění jejich klientů je problémem klienta, nikoliv jejich...
SID

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 7 months later...

Dann Napsal:
-------------------------------------------------------
> Prosím o radu, která se týká příjmu z obchodování
> na Forexu.
> Obchoduji v USA u firmy CMS na forexu. Jakou budu
> platit daň z příjmu, když na můj devizový účet si
> nechám poslat USD, které jsem vydělal z
> obchodování. Pokud vím, tak naše republika má
> uzavřenou smlouvu s USA o dvojím zdanění, ale
> nevím jak to v reálu funguje. Také nevím, jestli
> je poviností firmy CMS mě nahlásit našim úřadům,
> jako je to u některých států EU, že mám u jejich
> firmy otevřen účet a jaký jsem měl roční pohyb na
> mojem účtu v CMS. Jak mohu prokázat, že můj profit
> byl u CMS zdaněn? Mohu si odečíst ze základu daně
> počáteční vklad 10 000,- USD, které jsem musel
> poslat na otevření účtu do firmy CMS?
> Děkuji za odpověď,
> Dann
>
>
Ahoj side
prave resime zda se musi davat teda danove priznani kazdej rok jako u akcii v cr kdybych presel do saxobanky , protoze saxobanka je v eu a v eu uz to je jinak nez u usa brokera snad ne .
Ale nikdo nic nevi kazdej ma brokera v usa
Nevis nahodou o tom neco vice.

dekuji za informaci (tu)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

SaxoTrader je najstabilnejsia platforma v pripade vyhlasovania správ. Majú automatické kotácie bez akýchkoľvek rekotácii pri trhových pohyboch. Navyše MiniTrader garantuje realizáciu stop-lossov na zadaných cenách, a tie môžeš zadávať aj do spreadov. Trailing stop maju s krokom 1 pip a lepšie spravodajstvo nepoznám.A veľmi rád si tiež zobchodujem akciové indexy. A keďže nezarábam tisíce dolárov, tak s daňami problém nemám..... Takže dôvodov je viac než dosť.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Návštěvník
Téma je uzavřené.

×
×
  • Vytvořit...