Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Doporučené příspěvky

  • Odpovědí 55
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

Jinak ve své příspěvku jsem napsal: "Nedávno jsem přešel na linuc a opravdu nerad bych se k němu vracel.", tak jsem chtěl říci:
"Nedávno jsem přešel na linux a opravdu nerad bych se vracel k WINDOWS".
Děkuji za rady ale mám ještě jednu otázku. Doporučili jste mi VMware, ale jak jsem zjistil (jestli se mýlím tak mě prosím opravte), tak VMware je komerční, a tudíž stojí nějakej ten penízek. Kdybyste mi dali typa kde ho sehnat (nebo nějakou free/open-source) verzi, byl bych vám móóóc vděčný. Předem děkuji za odpovědi :-)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 2 týdny později...

K te stabilite programu pod Wine - osobne s tim nemam zadne problemy. Od doby, co jsem zacal Wine pouzivat (cca 1.5 roku) se subjektivne stabilita velmi zlepsila. V soucasnosti obchoduju kompletne pod Linuxem, tj TWS pod JVM a SierraChart pod Wine (posledni stable verze). K zadavani prikazu AutoTrader (pro Javu a zadarmo). HW Duron 1GHz, 768 MB RAM, tj. zadne nejnovejsi zelezo - a k absolutni spokojenosti.

Nutno podotknout, ze pro rozchozeni SierraChartu je potreba mit nainstalovany IE, coz se da zjednodusit pomoci ies4linux (link na Google). To byl jediny zadrhel.

VMWare - take jsem zkousel, ale jsou tam dva problemy:
a) Je treba mit legalni Windows.
b) Na mem stroji se pak skoro nehybala ani mys.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 2 months later...
  • 2 months later...

to pinokio88:

TNT pod wine mi robilo presne to iste. Skusal som do wine "nacpat" aj vsetky mozne kniznice z windowsu alebo IE a ine veci. Proste som to skusal dlho. Liniux sa mi naozaj velmi pacil no nakoniec som dosiel k zaveru ze predsa bude pre mna ten windows lepsi :(

BTW: ako tu uz bolo niekde spomenute, image windowsu, ktory spustate pod WMware alebo WMplayer alebo inym virtualom, tiez potrebuje licenciu ako normalny windows. Teda ked uz ma bezat windows, tak radsej normalne.

Osobne som zastanca linuxu a windows beriem ako nutne zlo ;) Teda prajem hodne zdaru s linuxom, snad sa raz k nemu vratim...

Trejdu zdar

Link to comment
Sdílet pomocí služby

zdravim vas, chtel bych se zeptat jako naprosto neznaly co se tyce linuxu, ktera verze je pro "bezneho" uzivatele vhodna na zacatek? nemam zadne naroky ohledne palety nastroju, fci,atd.. chci jen dosahnout svizneho chodu pocitace, coz mi windowsy neumoznuji, snazil jsem se hledat na ruznych webech proc je linux vyhodnejsi atd,ale nevycetl jsem nikde,jaky je v porovnani s windows pri pouzivani vice aplikaci najednou. pouzivam xpcka, mam starsi pc PIII 800Mhz,384MB Ram,.. takze zakladni system linuxu bych snad rozchodit mohl.
vim, ze muj dotaz je spis trochu off topic,ale pisu to sem hlavne proto,ze mate nejspis odzkousene ruzne platformy pro obchodovani na vsemoznych typech linuxu a tezko bych svymi znalostmi dokazal popsat na nejakem konkretnim foru zamerenem ciste pro linux, o co mi jde(typ programu, jazyk ve kterem byl naprogramovan,atd),aby fungovalo pod linuxem.
nasel jsem par typu linuxu,nejvic mi padl do oka ubuntu, mandriva(mandrake). dekuji za jakykoliv postreh,radu, a shovivast ohledne asi i trochu banalniho dotazu.

Robert

Link to comment
Sdílet pomocí služby


×
×
  • Vytvořit...