Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Doporučené příspěvky

MSI je soubor pro instalasi do windows pokud se nepletu, na Linuxech nerozjedeš takovéto soubory, musíš nalézt buď verzi pro linux nebo jí zemulovat. Verze pro linux pokud vím není a emulaci provedeš buď pomocí wine nebo VMware na virtuálním PC. Pro jakékoliv informace pro nováčky v linuxu (ubuntu) doporučuji jednoznačně wiki.ubuntu.cz

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 2 týdny později...
  • Odpovědí 55
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

Ahoj všichni, užívám Linux i Window, ale nikdy jsem nic neinstaloval. na nový Pc bych chtěl pro obchodování Linux. Někumu řeknu o instalaci, ale nejprve by mě zajímalo, zda jde obchodovat Mirus-nnja trader-Zen-fire přímo, nebo se musí něco použít , aby to šlo na jejich Windows. Co to je emulac?. Lze použít případně místo Mirus i IB platformu?
Dík za pomoc.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 4 týdny později...

ID obchodní platforma byl jeden z důvodů, proč jsem přešel z Ubuntu zpět na Windows :S.
Přes wine jsem zkoušel rozjet ninjatrader, poté co jsem ho s obtížemi nainstaloval, tak se mi ho nepodařilo rozjet. Pokud máš Windows i linux, tak na obch. používej windosovou platformu (pokud chceš ID obchodování, ID platformu pro Linux jsem zatím nenašel)

Oskar

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 2 years later...
  • 1 year later...
  • 1 year later...

Zdravim vsetkych Traderov, ako pozorujem toto vlakno je dlhsi cas mrtve, no pre mna stale aktualna tema. Samozrejme nadalej hladam ID platformu pre linux pre obchodovanie futures. Zatial marne :( Pokusim sa aspon zhrnut vysledky, mozno sa niekto najde, komu to pomoze, alebo dokonca ma riesnie. 1. Nativne reisenie qtstalker je bohuzial mrtve. Naposledy aktualizovane 2008, a te pre nekompatibilitu QT nemozno naistalovat (mne sa nepodarilo) 2. Nasiel som vsak platformu pre FOREX ID, dokonca s demo uctom -> http://www.beantrader.com.au/projects/latinum/downloads/ - uprimne tato platforma vyzera viacej ako slubne. No je len pre forex, prikladam aj screenshot. Ak by sa nasiel niekto kto je v tejto tematike "dalej" pls let me know. S pozdravom zandar "Traders 2 traders"

29745

Link to comment
Sdílet pomocí služby

z4nD4R Wrote:
-------------------------------------------------------
> Zdravim vsetkych Traderov,
>
> ako pozorujem toto vlakno je dlhsi cas mrtve, no
> pre mna stale aktualna tema.
>
> Samozrejme nadalej hladam ID platformu pre linux
> pre obchodovanie futures. Zatial marne
> Pokusim sa aspon zhrnut vysledky, mozno sa niekto
> najde, komu to pomoze, alebo dokonca ma riesnie.

Ja mam na hlavnim PC taky linux, ale platformu na trading jsem na nem nikdy neresil, protoze nic spolehliveho proste neni a asi ani nebude. Osobne pouzivam na obchodovani druhy PC s Windows ktery mam s linuxem spojeny pres Synergy (synergy-project.org) takze vse ovladane z jedine klavesnice a mysi jako by to byl zkratka dalsi monitor pripojeny ke stejnemu PC.

Dalsi mozna reseni:

1) PC s Windows postavit bez monitoru nekam do kouta a pristupovat na nej pres RDP - velmi bezne a rozumne reseni

2) Virtualni Windows na Linux pocitaci, zdarma pres VMware player - vyhoda v tom ze lze brat s sebou pri cestovani, spolehlive a vyhodne v tom ze lze s pomoci "snapshots" vse vratit do puvodniho stavu v pripade problemu behem nekolika minut

3) VPS - pronajem virtualniho serveru v datacentru, kde cloveku muze bezet platforma 24/7, obzvlast vyhodne pro AOS a nebo pokud si nekdo uklada tickova data. Nejlevneji na buyvm.net/ nebo www.digitalocean.com/

4) Mnoho brokeru take poskytuje web platformu ktera bezi na vsech operacnich systemech. Nevyhoda - rychlost a vseobecne moznosti platformy byvaji omezene. Stabilita taktez nic moc, nedoporucoval bych.

Brokery na forex bych vubec neresil, viz www.financnik.cz/komodity/zkusenosti/proc-na-forexu-nezbohatnete-a-na-kterych-trzich-an.html a dalsich XX clanku na toto tema. Vyber brokera je zasadni a je nutne se ridit zkusenostmi ostatnich, ktere lze dohledat zde na foru: www.financnik.cz/forum/list.php?4

Link to comment
Sdílet pomocí služby

@detroit:

synergy samozrejme poznam a pouzivam ho k ovladaniu druheho PC -> MAC OS X :D ... to s tym windowsom skovanym v kute a pripojenym cez RDP mi nepride ako zly napad. Mam verejnu IP, takze si mozem srpavit aj port forwarding... -> v praci mam volnejsie.. takze je mozne obchodovat aj z prace (pracovny nb MAC). Prave preto som hladal online platformy.

Btw, ozaj ich vykon je nepostacujuci pre ID? Napr. uz taka "trapna" online platforma ako ja xStation toho vie pomerne vela (ak enratam samozrejme AOS a backtrading) ... Samozrejme forexy neriesim ani ja a nai nechcem, hodil som to sem ako priklad ze na forex tu uz nieco je, tak preco nie na futures?

@LeeTo:
dik za link. Bez problemov som naistaloval Sierrachart pomocou wine a vyzera byt funkcne. Otazka je ci vie cez nejakeho brokera aj demo ucet resp. prechod demo - real?
Nerad by som sa pustal do ostreho obchodovania s (pre mna) neznamoou platformou.

S pozdravom zandar
"Traders 2 traders"

Link to comment
Sdílet pomocí služby

@LeeTo:
Este aby som doplnil, tu nejde o to ze nieco ziskame alebo tak. Ver mi (nam), ze si to nerobim tazsie narocky. Jednoducho sme pouzivatelia Os Linuxu
uz dlhsiu dobu, sme s nim spokojny, preto ako 1. hladame sw pre linux. (btw, vacsina sw na linux existuje, a nie malo krat je rovnocena, ak nie lepsia
ako sw pre win).. :)

S pozdravom zandar
"Traders 2 traders"

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 4 týdny později...

×
×
  • Vytvořit...