Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

YM - Emini DJIA


1124fm

Doporučené příspěvky

Pánové,

až mne poznáte osobně uvidíte, že jsem úplně normální. Ani nechci vytvářet dojem nějakého borce co všechno zvládá. Svými příspěvky chci jen upozornit, že pracovat na své psychice je minimálně stejně důležité spíše důležitější jako práce na svém systému. Je to těžká a tvrdá práce, ale rozhodně potřebná.

Jakub

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • Odpovědí 388
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

Sebiku výborně,

podobným způsobem pracuji i já. Deník pocitů je obrovský pomocník a myslím, že už sám cítíte jak moc je užitečný. Já si ve svých úplných začátcích poznamenával i co by se stalo s mým účtem, kdybych jednal mimo plán. Když jsem podobný pocit začíval podruhé kouknul jsem se zpátky do deníku a viděl jsem, že to kdysi nefungoval. Tím jsem těm emocím bral sílu, aby jednaly za mě. Postupem času jsem třeba zjistil, že některé už vůbec nezažívám respektive je nevnímám.

Jakub

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 1 month later...

zdravim Vas panove, tipuji,ze hlavni debata nad Id obchody se vede v jinem vlakne,avsak tam bohuzel nemam pristup. Vcera jsem zacal papirove trenovat obchody s ESH06 a EYMH06, musim rict,ze je to uplne jiny svet oproti pozicnimu obchodovani. Ale tech 6 hodin u monitoru mi dalo mnoho novych poznatku, zkusil jsem parkrat vstoupit do pozice, krasne formace zakladnich patternu a RSI mi byly jedinymi pomocniky,avsak vysel jsem z toho docela dobre. Co me trochu zarazilo,byl velmi podobny pohyb u obou komodit,mozna se mi to jen zdalo,ale parkrat se mi stalo,ze vytvorily v oblasti dolniho kanalu RSI dvojite dno a pak raketovy skok nahoru. Sice tam byl mezi jednotlivymi komoditami casovy rozdil,ale pripadalo mi to jako dva vlaky jedouci po stejnych kolejich.. mate s tim podobne zkusenosti? Nebo jsou to jen me vyplody fantazie :) ?? Preji hezky den

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 3 týdny později...

Co rikate na vyvoj YM v poslednich dnech?

Doporucuji podivat se na hodinovy graf (sleduji jej zde):

charts.futuresource.com/cis/fsspon?cont=EYM1%21&period=V&varminutes=60&size=2300x550&bartype=CANDLE&bardensity=LOW&showextendednames=true

(tento odkaz se da jednoduse modifikovat a dostat tak jednoduse a rychle ruzna data (1m, 5m, ...) - bez zpozdeni !!!

Mimochodem mam pro testovani balik minutovych dat YM pro roky 2002-2005 - zazipovane to ma asi 3.5MB. Pokud by se nasel nekdo kdo by to dal na web a zpristupnil to ostatnim, tak se ozvete.

Pete

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 2 months later...
  • 10 months later...

Bry vecer, mam jeden dotaz, ktery neni mozna moc korektni, ale snad se mi pojadri vyjadrit co nejpresneji.

Je tu nekdo, kdo obchoduje YM treba s woodiem, nebo s jinym systemem zalozenem na ciste paternovem zpusobu (myslim jako ze neobcoduje podle trendove cary a volumu, coz je subjektivni pristup)? Me by zajimalo, kolik jste schopni dat za mesic( je mi jedno jaky, skuste sem hodit treba vypis z backtestu, nebo tak) $ na 1 patern na 1 kontrakt. At uz zlr, nebo RH, nebo cokoliv, co se da +- zadefinovat a nepodleha to tolik osobnimu pohledu. Z par statistik co jsem delal vim, ze YM je :
aritmetickym prumerem pocitano cca 96 ticku sirokej (za 4 mesice, vsechny dny),
pondeli a patky jsou pod timto prumerem, ut-ct jsou nad prumerem, pricemz stredy jsou rozpetim nejsilnejsi.
I kdyz jsem to jeste nedodelal na vic jak rok, o necem to svedci ( mesic i 3 mesice vychazeji +- stejne, takze neocekavam vetsi odchylky na vetsim vzorku dat).
Ja dodelavam zatim jen 1. pattern, ale i pri nejruznejsich druzich vystupu, tf, pt a sl a kombinaci vseho z toho nedostanu na mesic vic jak 150 ticku bez komisi.
MA tu nekdo pattern schopny tohle prekonat? JEstli ano, byl bych rad za treba i jen malou napovedu a tak ;) Zvlaste pokud je to na cci, ale i jinak, jelikoz si to pak najdu na cci treba :)

Obchoduje nekdo YM s vic jak 1 kontraktem?

Jde mi hlavne o zorientovani, byl jsem tesne pred zacatkem obchodovani na NQ a ten YM je asi o 10 % vetsi a lepe se mi v nem cte (ma pro me uhlazenejsi pohyby, a clovek nemusi pocitat ty ctvrtky bodu *5 atd.. ).

Za ruzne napady atd budu velmi vdecny, tady se totiz skoro vsude debatuje jen ER-dvojka, pricemz verim (na zaklade testu), ze nemusim s 5000 zacinat na russlu kde je tick 10 $, ale muzu si se svyma stoplossama 40 $ seho vsudy, dost casu venovat nejdriv mensim kruckum. Kdyz z toho vytahnu 1500 na kontrakt, je to furt preci PPP (pytel plny penez) a rozhodne lepsi nez DDO (dratem do oka) :)

Snad me nikdo nekousne ;)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

sn3hul4k,
mam celkem dost backtestu na YM s wcci pristupem a delal jsem je mnohdy i opakovane tez na ruznych TF od minutovych az po RB a kdyz vezmu jen ZLR tak zhruba takoveto vysledky tj. kolem tech 150 ticku /v prumeru spis mene/ mi vychazi. Verim ze se lze dostat urcite i mnohem vyse i s jednim patternem ale vsechno zalezi na MM a toleranci rizika, ja treba nejsem ochoten mit vetsi prumernou ztratu nez nejakych 8 ticku a tomu tyto vysledky tak nejak odpovidaji, pri jinem MM s vetsim SL bychom mohli byt v urcitych obdobich zase uplne jinde. Pravdou je ze nekdy kdyz je na trhu dobra konstelace a trenduje tak je mozno se dostat i za danych podminek /nizky SL/ i o mnoho vys /kolem 250-300 ticku/, ale to je spis vyjimka, na druhou stranu pak jsou mesice kdy jsem horko tezko ve zisku jen s timto jednim patternem. Myslim ze specielne u YM je lepsi diversifikovat tj. mit vstupy i proti trendu, pripadne pri pouze trend pristupu opravdu si pohrat s MM a nakoukat jaka je aktualni povaha trhu za posledni obdobi a kdy vystupovat /pri pouziti pouze trendovych patternu/ na blizsim PT a kdy nechat trh dychat, pak se daji dosahnout konzistentni vysledky s pouze jednim patternem. Ale jak rikam lepsi je imho vice vstupnich situaci v trendu i proti a diversifikovat.
Dan

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Mimochodem, neskousel nekdo hody minci? Jestli ano, tak s jakymi vysledky a nastavenim?
Ja testoval ted 8sl -> BE+1(8)->pt 16 na 100tick grafu YM od 9:30 -> 11:00 .. zatim mam jeden den a prestoze jsem mel asi stesti tak +40ticku cistejch.. Pak jsem skousel nahodne nejakej den jeste s 10sl->BE+1(10)->10(20)->PT30 a tez docela slusny zisk.. ma s tim nekdo nejake skusenosti? Treba nejaky hlubsi backtest, nebo neco ceho bych se mohl chytit, abych nemusel jako blazen skouset ruzna nastaveni? Byl bych za to vdecny. Z vyvoje na grafu mi prijde vcelku logicke mit ty jednotlive hodnoty, prez ktere se posouva nebo stoplosuje, jako nasobky nekde mezi 8-12 tickama. Kdyz nekdo poradi, nebo se prida pri testovani, budu rad ;)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 9 months later...

to kairon4,

Zatím papertraduju na TF3min. Můj system (založen na CCI) na tomto TF konzistentně (zatím jen backtest a paper.) vydělává. Ale dělám si bactest na alternativních grafech (volume,rangebars), jestli nebudu dosahovat lepších výsledků. Nejedu ale čistého woodiho. Nejlepší rada je, zbacktestujte si řadu variant. 3 mesice bactestujte, rámcově to stačí. Např: TF3min,5min,volume800-1600, rangebars. A pak si vemte to, co se vám bude nejvíce líbit, co vám bude sedět a kde budete dosahovat nejlepších zisků.
Nejlepší způsob, který mám na zadávaní sl je pod low předcházející úsečky... maximílně však 15 bodů(víc riskovat nemůžu. To je pro mě prostě max na kontrakt a víc psychicky zatím nezvládám, a to ani nejedu live:)) Pt, podle toho, co vám vyjde z backtestu. Menší pt, víc ziskových obchodů a naopak. Pokud obchodujete patterny TT a ghost, tak tam se mi vyplácelo (zase, je to zcela individuální) na pt nevystupovat, ale dojet si přes řadu korekcí až k profitům řádově i 500-700 dolarů. Když nejedu na pt, vystupuju při proražení CCI14 100 linky, když jdou dvě úsečky proti mě. Občas tedy vystoupím při CCI třeba i 20 nebo -10. ale podle backtestu mi to hází lepší celkový profit. Všechno je ale jen na vás. Doufám, že sem vám alespoň malinko poradil\pomohl:)

Martin_12

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 1 year later...

×
×
  • Vytvořit...