Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

YM - Emini DJIA


1124fm

Doporučené příspěvky

to kairon4

Souhlasím s imagroup.

Ze začátku nejsou až tak důležité profity.Podstatné je precizně dodržovat svůj obchodní plán,soustředit se na uskutečněné obchody,analyzovat co jsem udělal dobře a co špatně.Výsledky se už dostaví zcela automaticky.
Trading je prostě business a myslím,že nelze očekávat každý měsíc konzistentní výplatu jako je tomu v zaměstnání.
Jeden měsíc může být extra úpěšný,druhý měsíc může být ztráta.Podstatné je vydělávat z dlouhodobého pohledu.

Jo trading je horská dráha a já ji miluju!

Přeji mnoho úspěchů!

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • Odpovědí 388
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

  • 4 týdny později...

Ahoj pánove,
chtěl bych se zeptat hráčů na YM jaké jsou jejich pocity za poslední 3-4 měsíce na trhu?
Testuoval jsem od začátku roku 2009, tf5min na YM divergence a pak dva paterny finwinu do trendu (0V a 2V).
Vzhledem k mé práci mám nastaveny obchodní hodiny 19-22h. Cca do června-července jsem měl zisk měsíčně kolem 1000 $ i více (simulovaně) ale za posledních pár měsíců se mi zda že vůbec nejsou večer trendy ja já pouze ztrácím v chopech...Jasně v chopech neobchodovat, ale ono se to vždycky hned nepozná, že? Jak se na to díváte vy. Daří se vám stejně jako na začátku roku nebo jsem prostě slepej? Zkoušel jsem měnit TF atd, ani PA se mi nezdá že by nějak extra supporty fungovaly. Oba dva paterny finwinu uplně přestaly fungovat. Prostě mi chybý nějaká síla, která dá večer trhu alespon 40-50 ticku jako dříve...díky za vaše názory, pocity.
R.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

to Magic:
Obchoduji YM live od února 2009. Jak říkáš, do června všechno super. Ale od začátku prázdnin, jako kdyby mi celej OS přestal fungovat. Rozhodl jsem se tedy systém předělat. Změna nespočívala ani tak v patternech, ale spíše v tom, že jsem si uvědomil jednu podstatnou věc. Tou bylo to, že mě stačí udělat třeba jen 10 obchodů za měsíc a přesto můžu vydělávat. Prostě jsem začal docela razantně filtrovat obchody. Čekám opravdu na to, až přijde trend a pak teprve obchoduji. Dříve jsem udělal třeba 2-3 obchody za den a teď stojím mimo trh třeba 2 dny. A funguje to! Je to sice ze začátku více psychicky náročnější, ale stojí to za to. Jak jsem si kdysi tady na finančníkovi přečetl jeden úžasný článek, ve kterém se píše o čekání na ten nejlepší ostrov, odkaz zde www.financnik.cz/komodity/zkusenosti/psychologie-obchodovani-ostrov.html Takže moje rada zní: FILTROVAT! Mějte se

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Nejedu nic světobornýho, v podstatě čekám na silný trend, kde vstupuji na korekci. V průměru jsou v týdnu tak 2-3 trendy. Člověk musí počítat ale s tím, že někdy třeba není za týden ani jeden pěkný trend. Ale přišel jsem na to, že je lepší neudělat ani jeden obchod a skončit na nule, než udělat třeba 5 obchodů a skončit ve ztrátě. Samozřejmě že nejlepší je zisk:-)
Jako vodítko používám indikátory EMA a CCI. Vystupuji pouze SL, PT nebo BE. Tak mi to vyhovuje nejvíce a dává mi to nejlepší výsledky. Jinak nikdy nevstupuji pokud není proraženo high/low dne a pokud je proraženo, tak sleduji, jestli s tím měl trh problém. Z toho usuzuji jakou má trh razanci, jestli je v trhu momentum.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Jo to vypada celkem jednoduse, tak to bude asi fungovat :-). Podívám se na ty filtry a pak napíšu co z toho vypadlo. Blbé je že obchoduji až večer protože práce mi nedovolí sledovat trh od otvíračky a co jsem si nedávno přečetl článek Petra a Tomáše o statistice pohybů TF během obchodní seance, tak mě zamrazilo, protože trendy byly akorát na začátku do cca 17.30h a pak tuším poslední půl hodinu v závěru. Vzhledem k tomu, že YM je téměř podobné TF tak se bojím že později večer trend moc nebude, jak jsem se mohl přesvědčit za posledních pár měsíců a z toho plyne že nebudu mít na čem sbírat ticky do trendu :-(...každopádně díky za rady a at se ti daří.r.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Večer to tak netrenduje jako odpoledne. Myslím si, že vydělávat se dá každou obchodní hodinu, samozřejmě pokud je volume, a to večer je. V tom bych problém neviděl. Akorát si to fakt chce počkat na trend. Chop je na prd a člověk v něm akorát ztrácí.
Těch co obchodují YM tady není tolik jako TF nebo ES, ale doufám, že občas do tohoto vlákna taky někdo něco napíše. Ať se ti daří.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

to Magic,
Ahoj, ja jedu live od konce zari 2009, a da se rici ze postupuji stejne jako Kanosi, TREND! a chci videt signal co na me krici z grafu( coz mame i v obchodnim planu, mam dojem ze je to v jedne knize od Eldra nebo Rosse). Asi jenom diky tomuto nejsme v minusu, (obchoduji s pritelkyni, ona NQ). V podstate mi prijde ze v poslednich mesicich nejde o to kolik platnych signalu vezmes ale kolika platnym ale ztratovym se dokazes vyhnout. Trendy doost casto selhavaji po prvnim swingu a dostavame hodne falesnych signalu, pekne je pojmenoval Petr(nebo Tomas) - "Chytraku". Jsem celkem rad ze slepe neberu kazdy signal ale obchoduji diskrecne, tzn. kdyz se me neco nelibi nelezu do toho. A od toho se odviji jedna moc dulezita vec - je mi absolutne fuk zda ten signal, oproti memu diskr. posouzeni vyjde nebo ne(bych se jinak mozna zblaznil;o))... Jak tu jednou rekl Libic v tradingu neexistuje kdyby(ch) (kdybych tohle vzal, kdybych uz tamhle vylezl, kdybych posunul PT mam vic, atdatd), i to mam v obchodnim planu;o) Takze mam prumerne 0,5 obchodu na den, ale neztracim a vim ze kdyz vydrzim a nezacnu blbnout vysledky se drive nebo pozdeji dostavi...
Mejte se vsichni fajn Buml.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Ze začátku není nejdůležitější udělat co nejvíce obchodů. Myslím si, že začátečník by měl ideálně udělat tak max 1 obchod denně a co nejvíce koukat do grafu. Měl by si vyzkoušet jak to funguje, protože to je pro něj úplně něco nového, nejenom po technické stránce ale hlavně co se týče psychiky. Ještě bych rád odkázal na tento článek www.financnik.cz/komodity/zkusenosti/jak-ze-ztracejiciho-tradera-k-prifitabilnimu.html Myslím si, že dost souvisí s tím, co tady teď řešíme.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

obchodníci YM jsou tu na fóru určitě v menšině, ale určitě tu nějací jsou :) já se taky nenechal bezhlavě strhnout davem na TF a o YM se zajímám vlastně už od začátku mojeho tradingového vývoje...co se týče změn na trhu, tak to mám velmi podobné, jak píšou ostatní...tj. první cca polovina 2009 byla velmi solidní (cca 2,5k USD/kontrakt/měsíc)...od cca července profity klesly na cca 1,5k USD/kontrakt/měsíc...zároveň mi taky hodně klesl počet obchodů..z cca 2/den na míň jak 1/den..chopu je víc než dost, takže filtrování je dnes potřeba opravdu hodně..ale jak psal kanosi - skutečně to vůbec ničemu nevadí...chce to jen si zvyknout na míň "akce" a víc vyčkávání...

samozřejmě ale počet obchodů, profity, množství akce atd záleží na tom či onom systému..já se jen přidávám k ostatním názorům, protože to mám v globálu velmi podobné..

majkll

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 2 months later...

xjames26:

timeframe je maximálně individuální záležitost..tj. každý si opravdu musí pozkoušet, co mu sedne..pro jsou např. hlavní kritéria při výběru timeframe tato:

[bold] 1) rychlost [/bold]
[bold] 2) "uhlazenost" [/bold] (velmi osobní)
[bold] 3) korespondence s indikátory, cenovými paterny [/bold] (někde člověk musí paterny či významné S/R úrovně pracně hledat, někde vykouknou samy na první pohled..někdo by to mohl nazvat přeoptimalizací, ale je to skutečně jen o jemných nuancích, ne o násilném napasování trhu do mých iluzí..př. mám vizuelně raději, když S/R úrovně tvoří více úseček, proto volím nižší TF)

PS. na YM jsem v minulosti pro intradenní obchodování testoval např. RB o velikosti 40 USD (8ticks) a 75 USD (15ticks)..ale to je vám skutečně k ničemu, musíte to pozkoušet..chce to chvíli koukat do grafů..za den asi nepoznáte, jestli vám sedí právě ten nebo ten tf..

majkll

Link to comment
Sdílet pomocí služby


×
×
  • Vytvořit...