Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

YM - Emini DJIA


1124fm

Doporučené příspěvky

  • Odpovědí 388
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

vrátil jsem se k intraday, je to teprve pár týdnů. Nedalo mi to a znovu jsem otevřel grafy a zkusil aplikovat právě jednoduché prazáklady TA tedy TL, které mi fungují dost slušně paradoxně na spreadech. Resp. nebral jsem na ně ohled, ale po tom, co mi trh u X obchodů vynuloval profit právě odrazem od trendové linky, jsem to začal brát vážně. Takže jsem udělal zatím jen pár tradů. Snažím se ještě sledovat na dalším chartbooku všechny 4 indexy a trochu do toho zapojit inter-market. Hlavně jsou na IM vidět někdy pěkně obraty trhu a pak vím, že se můžu začít připravovat na obchody na druhou stranu

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 2 týdny později...

Zdravím. Tak včera po dlhšom čase znova LIVE. Boli dva obchody. 1. Po vstupe som videl, že ES a NQ nejdú rovnakým smerom a tak som vystúpil skôr 2. Vstup na rezistancii, ktorá sa vytvorila počas seance. Výstup som unáhlil. Akonáhle som vystúpil trh pekne padal nadol. Vystúpil som unáhlene, pretože som si hneď všimol, že NQ aj ES klesali. Mal som to nechať, bol by zisk cca 120USD. Nevadí, nevytiahnem aximálny zisk nikdy. 1. +25USD 2. +20USD Spolu 55USD, čo je 1,2 percenta z účtu a teda som spokojný.

28257

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 6 months later...
  • 4 months later...

Zdravím všechny,

chci se zeptat jestli máte někdo zkušenosti se 4 minutovým timeframem na YM? Mám totiž na těch 4 minutách nastavený fixní SL na 50 dolarů... v backtestu se to nejeví jako problém a víceméně ani v papertradingu...jelikož chci přejít na live, tak mě zajímá jestli třeba díky skluzu v plnění nebo něčemu jinému může být s takto nízkým SL problém?
Otázka tedy zní myslíte si, že je SL 10 ticků na 4 min TF v trhu YM reálný pro dobré výsledky?
Budu vděčný za každou odpověď

Link to comment
Sdílet pomocí služby

to helltrader: ono to dost zalezi na technice vstupu, kterou pouzivas, pokud cekas na close usecky, muze to byt dost malo (a bude to zalezet hlavne na aktualni volatilite), pokud naskakujes klidne i v prubehu vytvareni usecky, bude dost zalezet na tom, jak se ti bude darit vychytavat zmeny v nabidce/poptavce na trhu...

obecne je 10 ticku na YM docela dost casto pouzivany stop loss, ale aby stacil a rozumne fungoval potrebujes vstupovat do pohybu vcas...

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Taraka: diky za odpoved...na close usecky necekam, kdyz je situace dle meho nazoru zrala pro vstup a pohyb se rozjizdi tak vstupuji...co se tyce volatility, tak pouzivam ATR a pokud bude vetsi nez 30 tak nebudu obchodovat (aspon do te doby nez vymyslim neco lepsiho), tak snad kdyz to takhle budu dodrzovat tak tech 10 ticku bude stacit...

Hofi: tak to co popisuješ si myslím, že se mi stane nejednou :) a k vzteku to určitě bude...na druhou stranu tohle se stane pravděpodobně u každého stop lossu a nejen u 10-11 ticků nebo ne?

Link to comment
Sdílet pomocí služby

to hofi a helltrader: to, ze se trh po vasem vstupu casto vraci priblizne o velikost nejcasteji pouzivaneho stop lossu neni zadna nahoda... v trhu funguji tzv. market makeri, kteri cenu casto lehce zmanipuluji, aby dane stop lossy spustili...

kdybyste si zapnuli DOM (depth of market) uvidite sadu limitnich prikazu na strane buy i strane sell, vetsinu techto limitu na trhu maji prave market makeri, tyto limity trhu jakoby "brani" ve vyraznejsim volatilnejsim pohybu...

kdyz jste market maker je pro vas obcas velmi vyhodne jednu sadu tech prikazu zrusit a spustit tak na trhu docasnou (treba i mikrosekundy trvajici) nerovnovahu, ktera povede k vami planovanemu pohybu a vymeteni stop lossu retail ochodniku... pokud se totiz v jeden okamzik z trhu ztrati vetsina limitnich prodeju, trhu staci i par agresivnich nakupu k vyraznemu pohybu ceny vzhuru, pokud se z trhu ztrati vetsina limitnich nakupu, pak staci par agresivnich prodejcu, aby pohnuli vyrazneji s cenou dolu...

tahle trzni manipulace se v trzich deje kazdy den zas a znova a porad dokola... pokud chcete byt castych stop runnu usetreni, musite vstupovat za lepsi cenu nez vetsina obchodniku nebo mit podstatne vetsi stop loss nez je pro danou strategii obvykle a nebo se naucit tezit prave z techto stop runnu a zalozit na nich svou strategii... :) nebo se s tim smirite a naucite se profitovat i temto situacim navzdory :)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

samozrejme ne kazde na tick presne vymeteni z pozice je prikladem vyse popsane trzni manipulace, obcas mate proste smulu, obcas dost blbe vstoupite nebo neupravite SL pro aktualni volatilitu daneho trhu... abyste zjistili, jestli byli za vymetenim pravdepodobne market makeri, museli byste sledovat soucasne orderflow a depth of market daneho trhu... diskuse k ordeflow vsak v ramci tohoto serveru muze probihat jen na uzavrenych vlaknech... to uz sem nepatri...

Link to comment
Sdílet pomocí služby

2 helltrader: ATR v ID je prakticky průměrná velikost úsečky za zadanou periodu. Jeho význam je jedině pro určení velikosti SL případně PT a nikoliv zda obchodovat či ne. ATR může být velké a přesto jde trh do strany - je chop. Pokud je trh v trendu, pak se střídají fáze pohybu a konzolidace - viz starší články PP. Ten doporučuje vstupovat ve fázi konzolidace a nikoliv v následném už rozjetém pohybu. Ve fázi konzolidace (kdy se nic moc neděje) jsou úsečky kratší, ve fázi pohybu jsou delší (na časových grafech to platí obzvláště). Pokud bych tedy čekal se vstupem do trendu až na vyšší velikosti úseček (ATR), tak budu vstupovat do rozjetého pohybu, což znamená, že mi větší část pohybu už ujede, případně že po mém vstupu už se pohyb vyčerpal a navíc budu při vstupu mít větší skluz v plnění (slip). Z těchto důvodů ATR nepoužívám a pro indikaci trendu/chopu používám sklon nějakého lepšího klouzavého průměru. J.

Link to comment
Sdílet pomocí služby


×
×
  • Vytvořit...