Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Vhodné pákové instrumenty na index


llaaddaa

Doporučené příspěvky

Tango,
celá diskuze je o intradenním obchodování indexu.
Zde vám samozřejmě v emini SL do 150 USD na pětiminutovém timeframe podle trhu stačí a stejně tak i účet 4000-5000 USD pro začátek obchodování.
Škoda že nesrovnáváte také transakční náklady, protože právě v nich je ten obrovský rozdíl. U emini futures platíte kolem 5 USD RT - kolik platíte u CFD? Viz výše. A právě nízké transakční náklady jsou u intradenního obchodování základním faktorem přežití. Budete-li intradenně obchodovat emini futures s náklady cokoliv nad 20 USD za otevření/uzavření pozice tak je to smrtelné.
Petr

Link to comment
Sdílet pomocí služby

to tango:
Díky za reakci. Možná ale každý mluvíme o něčem jiném, resp. o způsobu tradingu. Já jsem simuloval příklad intradenního obchodování, kde je cílem u YM profit target např. 200 USD a v pozici je člověk X min až X desítek minut. V pozičním obchodování e-mini (držím přes noc) by byl SL 100 USD skutečně podceněný.
Obchodovat 1 nebo více kontraktů (např. 5), by asi v základu mělo být jedno (neuvažuji potenciálně vyšší zisky ani rizika). Jestli že mám otestovaný obch. systém, dodržuji MM, tak nevidím rozdíl, zda-li obchoduji 1 kontrakt či 5.
Ale opakuji, jsem trader "teoretik", živé obchody NULA. Třeba mne to v "live" pěkně nafackuje, každopádně mne to vyškolí ;)
Obchodování CFD nerozumím, nemohu posuzovat.
Úspěšné obchody ... db

Link to comment
Sdílet pomocí služby

db :) ;)

drzim palce.


Petr:

1) jak rikam, par tydnu ci malo mesicu mozna vydrzite s malym uctem obchodovat e-mini. Ale zcela urcite ne konstantne ziskove delsi dobu, rok, dva.

2) Kde jste proboha vzali, ze u CFD se plati komise ??? CFD jsou bez komisí ! Jen spread je vlastne poplatkem a ten neni vubec velky - u S&P500 napr. 0,5 b, u DAXu 2b, Dow 2-3b.... Ale ta moznost volby poctu kontraktu je neocenitelna, chapete?

howgh

;)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 1 month later...

To Tango:

Zdravím Vás,
posledni dobou se tu moc neobjevujete , bohuzel v detailech nemate uvedeny mail , tak Vas zkusím kontaktovat pres forum.

Při pročítání tohoto fora mi pořád vrta hlavou Vaše zmínka o leverage verzus počet kontraktů. Navíc mám pocit, že jste chtěl sdělit nějakou zajímavou informaci, ale ta se nakonec ztratila v několika nedorozuměních.

Na těch certifikátech mně samozřejmě taky trápí vysoké náklady spojené se spready. Pokud máte řešení, rád si o tom něco přečtu třeba i v englisch. Já zatím žádné rozumné řešení nenašel. Děkuji.

Úspěšné obchody - SetR

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Zdravím setr,

pokud mluvíte o klasických certifikátech nebo warantech (tj. cenné papíry které emitují banky), tak se spreadem musíte uvažovat pouze v případech, kdy obchodujete s emitentem (mimoburzovní obchodování) a ne přes burzu. Při obchodech na burze spread není, spread je poplatek, který je příjmem emitující banky. Nelze jednoznačně a všeobecně říci, co je lepší-jestli mimoburzovní obchodování nebo klasické obchodování přes burzu.

Míra

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Díky Piti,

vcelku mi je to (alespoň trochu) jasné. Pochopil jsem, že nejde říct lepší/horší co do ceny transakce. Spread představuje určité procento z objemu, komise je daná na obchod. Větší objemy jsou dle mně levnější na komisní poplatky.
Pouze jsem mněl dojem, že Tango má reálnější zkušenosti. Možná taky ne.

Ještě jednou dík.

Úspěšné obchody - SetR

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Zdravím Setr,

pozor aby nedošlo k nedorozumění. Tango popisuje CFD kontrakty (těm zatím vůbec nerozumím) a já popisuji certifikáty a waranty. Všechno to jsou naprosto rozdílné produkty které se nesmí zaměňovat, byť jsou obchodovány třeba na stejné podkladové aktivum.

S pozdravem Míra

Link to comment
Sdílet pomocí služby

×
×
  • Vytvořit...