Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Papírový trénink


Doporučené příspěvky

chtěl bych se zeptat jak by měl vypadat ideální papírový trénink. Je lepší si grafy tisknout a malovat si v nich, nebo je studovat na počítači? Mám si už při papírovém tréninku zakládat deník? Je lepší mít klasický deník na papíře nebo v počítači. Rád bych se dozvěděl vaše zkušenosti z vašich začátků. Při reálném obchodování si zaznamenáváte do grafů své vstupy, stop-lossy atd. a ty si ukádáte? Nebo se záznami dělají jen v deníku? :S předem díky za odpovědi

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • Odpovědí 51
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

Dobrý den Ali,

myslím, že nejlepší papírový tréning je ten co nejblíže reálu, tzn. na počítači, nejlépe na platformě kterou budete používat. Do deníku se snažtee napsat maximum informací o vašem obchodování, pro pozdější rozbor. Já si obchod poznamenám na papír a potom si to naťukám do exelu protože s tím nůžu pohodlně pracovat... Poznamenávám si ceny za které vstupuji, vystupuji, jak vystupuji - nejlépe hodnoty za jaké bych vystoupil na trailing stop loss, profit target, velikost pohybu do kterého jsem vstoupil. Dobré je i např. velikost pohybu proti, pokud ladíte SL...
A kolonka do které píšu postřehy poznámky atd. ta zůstává na papíře a obsahuje postřehy k trhu ale i třeba info o nedodržení systému.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Děkuji ti Viki za zodpovězení otázek,
není mi však jasný pojem " velikost pohybu do kterého jsem vstoupil" a "velikost pohybu proti". Znamená to maximum, kam se až cena vyšplhala ( i když jsem už vystoupil dřív) a u protipohybu korekci, která mne zbytečně brzi vyhodila na špatně položený stop-loss? Nebo se pletu? ...............Jsem úplný nováček, děkuji

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Ali,

Každý jsme jiný a každému vyhovuje něco jiného. Ještě před pár lety nebyly k dispozici takové nástroje, jaké máme dnes my a taky to šlo. Díky PC je možné se daleko rychleji posouvat kupředu, můžete vyzkoušet třeba demo softwaru TNT uváděný zde podrobně na stránkách. Ještě před tím, než si ale budete demo stahovat(30 denní lhůta běží neuvěřitelně rychle) Vám doporučuji prohlídnout si krátké videosekvence přímo na stránkách www.geckosoftware.com právě třeba k ovládání a zadávání příkazů do trhu. Stejně budete časem přinucen si dělat poznámky co nejpřesnější a Vaše potřeby se budou neustále vyvíjet. Pozorně si pročtěte tento odkaz www.financnik.cz/art/zkusenosti/clanek1608711620.html

Zdraví Martin

Link to comment
Sdílet pomocí služby

zatím jsem se tam koukal na jedno video. Problém je však v tom, že má angličtina je velmi mizerná , takže z toho nic nemám. Škoda, poněvadž to mají opravdu dobře zpracované. Nahlížel jsem i na AmiBroker, který je v češtině, což je výhoda. Nicméně TnT se mi líbí mnohem víc.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

jaký program využívate vy? Intraday obchodování mne zatím tolik neláká kvůli časové vytíženosti, ale samozřejmě na to mohu změnit názor. Proto nevím pro jaký program se rozhodnout. Jestli se už třeba hned od začátku neškolit v některém složitějším. Zdá se mi však, že většina lidí tu dává TnT přednost a to jistě není náhoda. Přeci jen je dobré držet se trendu:-). Amibroker mi také přijde dost zaměřený na akcie........

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Já anglicky neumím a s TNT jsem bez problémů. Pokud nějaké slovíčko nevím, hodím ho do slovníku. Navíc je tady diskuzní vlákno na TNT
www.financnik.cz/forum/read.php?3,221,phorum_session_v5=mte%3Aa117c30485f5921ca909f80cd09e8504 , kde se už spostu dotazů zodpovědělo a problémů vyřešilo. Amibroker mi nesedl, protože jsem měl pocit, že víc řeším program, než komodity, ale to je pouze můj názor.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 4 years later...
  • 3 týdny později...

Ahoj, již jsem se dostal do fáze po cca 7-8 měsících, kdy jsem si nabil tučnými dolary účet u IB a chystám se nato. Nyní dělám Papertrading na NinjaTrader za fiktivní peníze a zjistil jsem, že k živému obchodování mám ještě hooooodně daleko. Po dokonalém zvládnutí backtestu jsem byl natěšený, že je vše ok a mohu se do toho vrhnout. Po puštění živých datech a sledování cca 3 hodiny jsem zjistil, že bych pořád něco kupoval, dlouho bez pozice = proboha musím něco koupit, neumím pořádně s online platformou, vstupy naprosto bych dělal mimo plán, protože si myslím, že tomu přece rozumím ... prostě klasika :) Dobrý je, že jsem si to aspoň uvědomil relativně včas. Pouze naco se chci zeptat Vás zkušených. Tomáš s Petrem, kde jsem byl aktivní účastník, tak obchodují mini Russell 2000. Jenže ten trh je strašně pomalý, zdá se mi, že tam nikdo neobchoduje, na mým TF VOl 2000 to udělá denně pár úseček a tím to defakto končí. Mám blbý data, nebo to prostě tak je?

15168

Link to comment
Sdílet pomocí služby

wessideman:

je potřeba se měnícím se podmínkám burzy přizpůsobovat..pokud význam tohoto plně nechápete (jakože to je jedna ze základních věcí, kterou by měl trader chápat), pak rozhodně o live tradingu nepřemýšlejte..nehledě na to, co ste psal o bezhlavých vstupech atd...začátek tradingu neni o měsících, ale daleko spíš o letech, pokud se mu věnujete klasicky při práci nebo studiu..tj. já doporučuju nespěchat dokud si nebudete jistý...a určitě ještě hodně studujte, protože vám chybí i základní teorie..ujasněte si co je to timeframe, jak se jaký timeframe chová, co od jakého timeframe můžete čekat atd..s tím, že věci kolem timeframů jsou jen malé střípky toho, co byste ještě asi měl vědět minimálně do začátků..

hledejte v diskusi hesla jako "přizpůsobovat" "flexibilní" atd. v různých tvarech..určitě najdete k tomuto spoustu materiálů..i ve článcích..

majkll

Link to comment
Sdílet pomocí služby

majkll:

Děkuji za reakci. Ano, přesně to mi dnes došlo, ruzné timeframe atd. Standardně jsem to testoval na VOL 2000, jenže toto nejde použít třeba u mini S&P500, kde by muselo být TF tak VOL 10 000. Domnival jsem se, že malý pohyb je způsoben lednem, ale potřeboval jsem znát ještě jiný názor. Jsem si plně vědom, že jsem se domníval, že jsem schopen skočit do prvního obchodu, ale nejsem ani nazačátku cesty... :( Jsem naštěstí trpělivý...

Link to comment
Sdílet pomocí služby


×
×
  • Vytvořit...