Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Papírový trénink


Doporučené příspěvky

každý nějak začínal, každý zažíval frustraci a zmatenost...začít se věnovat něčemu o čem nemá skoro nikdo žádnou představu z osobního, školního či pracovního života je těžší než si většina lidí myslí...nechce to jen pochopit jak vypadá double top a kde se kliká na buy a sell..chce to na začátku především dostat hutný základ o celém prostředí tradingu..tak jako by se člověk začal věnovat jakémukoli novému a specifickému oboru..

majkll

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • Odpovědí 51
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

majkll Napsal:
-------------------------------------------------------
> každý nějak začínal, každý zažíval frustraci a
> zmatenost...začít se věnovat něčemu o čem nemá
> skoro nikdo žádnou představu z osobního, školního
> či pracovního života je těžší než si většina lidí
> myslí...nechce to jen pochopit jak vypadá double
> top a kde se kliká na buy a sell..chce to na
> začátku především dostat hutný základ o celém
> prostředí tradingu..tak jako by se člověk začal
> věnovat jakémukoli novému a specifickému oboru..
>
> majkll
>
> "Trading?..personal evolution and
> self-knowledge.."

Bohužel ani toto ještě není vše. Člověk se ještě musí vypořádat se svými "démony". A to je někdy sakra těžký (jako třeba u mě). Ale důležité je nevzdat to a postupně malými krůčky postupovat vpřed.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Zdravím jsem v začátcích.Mám už dost přečteno, al edost veci mi stale uniká.Chtěl jsem tady požadat o radu.Všude čtu o získání citu pro trhy a o tom, že pro začátek je dobré trhy jen nekolik minut denne sledovat. Mohl by mi zde nekdo poradit jak to provést?Tedy spíš hlavne kde?Děkuji za odpověd.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Jacobbb:

Na netu najdeš spoustu stránek, kde jsou aktualní i hisotrické grafy k dispozici a zdarma.
Nebo zkus některej software, co je k dispozici zdarma - ThinkOrSwim, NinjaTrader (+data od ZenFire nebo Kinetic).

Taky jsem v začátku, takhle to dělám já a zatím mě to vyhovuje. Třeba ti někdo poradí i jinej způsob...

iF

Link to comment
Sdílet pomocí služby

To majkll: majkll, zde je to, co jsem psal před 3 dni tady v tom vlákně. S bratrem začínáme, takže to nějak spolu konzultujeme a dnes jsme si vyměnili printy obrazovek a nestačili jsme se divil. Jedná se u obou o NJ 6.5, Zen-fire data měsíční zdarma, bydlíme cca 1 km od sebe, internet máme velice spolehlivý a rychlý, nastavení NJ grafu je stejné: TF 03-11, VOL 2000, jenže já mám o 3/4 méně VOL úseček než on. To je přesně to, co jsem tu řešil tři dny dozadu. Čím to je způsobené, že vše máme stejné alespoň podle mého názoru, ale máme naprosto rozdílné grafy? Jsem z toho jelen

15209

15210

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Westsideman:

tady je to trošku offtopic, příště raději do nějakého techničtějšího vlákna..
jinak rozdíly v datech jsou obecně způsobené internetem atd...tj. zkontrolujte si, že máte určitě vše nastaveno stejně (např. i update interval v chart properities)..taky si zkontrolujte, že nikdo data "nereloadoval" po celou dobu kontrolovaného úseku..jaký internet máte?? když sem koukal na vaše grafy tak se začínají rozcházet kolem té páte hodiny dnes..tj. je pravděpodobné, že tam k něčemu došlo u jednoho z vás, co tok dat začalo rušit..tj. někdo mohl začít něco stahovat, někomu mohl začít jít antivir atd..

jinak je taky důležité vědět, že real-time živá data, která proudí do počítače budou VŽDY lehce či více jiná než data, která zpětně načtete do NT...zpětně načtená historická data proudí ze záložních serverů a je logické, že jsou jiná, než ty které stahujete přes moře vy v reálném čase...

PS. komu z vás chybí data, ať si zkusí dát "reload historical data" a koukne znova..pokud se data doplní, tak šlo určitě o nějaký lokální problém se špatným tokem dat do PC..

majkll

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 4 týdny později...
  • 1 month later...
  • 4 týdny později...

Ahojte, pomaly sa chystam live, este mesiac a pol mam v plane paperovat. Pomaly nastava chvila kedy mi treba ujasnit ktoru verziu systemu budem obchodovat. Za cas od backu vznikly 3 verzie a kazda dava ine vysledky. Odchylky su tam naozaj len minimalne ale vysledky dost rozdielne. Preto mozno by som poprosil radu na ktoru verziu systemu sa zameriat z pohladu vysledkov. Ako som sa zmienil ide mi o to vystavat obchodny system do konecnej podoby aby som mohol ist v blizkom case live. Obchodovat 3 verzie systemu nema zmysel, kedze sa jedna o takmer rovnaky system len s mensimi rozdielmi. Uz sa opakujem... Takze prikladam cast paper vysledkov v prilohe Paper: Na vsetkych 3 verziach je pouzite rovnake obdobie 14 dni obchodovania. (od aprila) pocet kontraktov je 2 pociatocny ucet je 5000 USD v grafe su zapocitane komisie 4,80 * 2 = 9,60 Sklz - 25 USD Vo vysledkoch neje pouzity position sizing. Takze idem od lava: Prva verzia systemu - ucelom bolo zobchodovat v priemere 2 obchody denne, vela neriskovat o com svedci aj ave loss: -98,87. V tomto systeme bol hlavny SL dynamicky. cize raz bola strata -12,-50 a podobne. Frekvencia obchodov bola denne velmi nizka. Percent profitable: 68,42 RRR: 1:4,25 Stredny system: Tento system vznikol na baze PL = profitovat aj na stratach co som tu nedavno prezentoval. Islo hlavne o to pri vstupe do obchodu ochranit kapital. cize vstup s 2 kontraktami po prekonani urcitej hranice jedne kontrakt odhodit a pokracovat s jednym. SL posunuit na hodnotu kde bol odhodeny prvy kontrakt cize aj ked obchod isiel nakoniec oproti mne bol zisk vacsi ako BE+1 alebo 0. SL je fixny. Tento system je frekventovanejsi, ucelom je zobchodovat kazdu prilezitost v dni. Tento system je da sa povedat ze ide o pristup "Využi príležitosť ale dostatočne chráň svoj kapitál" Percent profitable: 78,43 RRR: 1:1,92 (1:2) System na pravo: Tento system je taky isty ako ten stredny ale v tomto systeme nebolo pouzite PL. tzn ze sa vstupilo 2 kontraktami a tie sa drzali az do vystupu. Da sa povedat ze v tomto systeme ide o pristup "bud vsetko alebo nic" Percent profitable: 72,00 RRR: 1:3,58 Ak vezmem vyber systemu z pohladu vynosu tak jednoznacne vyhrava ten na pravo. Ale napriklad najvyssie RRR ma system prvy (na lavo) a najnizssi DD ma system 3 (na pravo) co je ironia, pretoze tento system je z tychto najagresevnejsi. a napriklad ten v strede ma najvacsie WIN. Dik za kazdeho nazor. Lukas

15901

Link to comment
Sdílet pomocí služby

To stranger:
Teda [bold]klobouk dolů [/bold]
Moc pěkné výsledky máš, opravdu. Jenom nevím jestly je správné rozhodovat se podle výsledkl za 14 dní. Nebylo by lepší rozhodovat se podle backtestu třeba za 3 měsíce ?

Jinak to win je opravdu fantastické. Jsem zvědav jak ti to půjde live :)

Držím palce (tu)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

stranger:

pekne vysledky s kazdym systemom! (tu) Ale na to, aby si si vedel vybrat jeden z nich budes asi potrebovat vacsiu vzorku dat, teda vysledky za dlhsie obdobie. Za dalsi mesiac mozu byt vysledky kazdeho systemu uplne odlisne. Skus zobrat backtest za dlhsie obdobie a to ti urcite ukaze viac,

ale na tvojom mieste by som sa rozhodoval medzi 2. a 3. systemom, teda pokial to budes schopny aj v live obchodovat v pohode. Neostaval by som pri obchodovani iba 2 obchodov denne, ked mozes velakrat vytazit z trhu ovela viac. Tam uz ide asi hlavne o tu psychiku, ci dokazes v klude obchodovat aj vacsie mnozstvo obchodov presne podla planu

Drzim palce!

Link to comment
Sdílet pomocí služby

stranger,
- předně si to srovnej s backtestem, co ti jak sedí
- nerozumím, jak započítáváš skluz, ten bud dostaneš nebo ne, pokud to je paper na live datech
- to si testoval současně 3 systémy nebo jeden a pak odflitroval obchody, tj 3 deníky a současně sleduješ 3 vstupy
- kde nastal ten hlavní problém, nedávno si ukazovat %win 97 na 30 obchodech a ted máš max 78 na 50, což je taky super číslo, ale výrazně nižší
- osobně bych nešel do toho prostředního, má nízký RRR a pokud se ti na počátku live zhorší %win, tak to to rozhodí očekávané výsledky a preferuji nižší frekvenci obchodů

Link to comment
Sdílet pomocí služby

stranger,
no ak sa po tolkom testovani nevies rozhodnut ktory system ti sedi, tak asi s live obchodovanim by som na tvojom mieste este pockal. Predsa si nejdes kupovat kosacku, aby si tu potreboval poradit a pytal sa ludi, co si mas vybrat. Tiez nerozumiem ako si sucasne paperoval 3 systemy.
Colkovo mi to pride nejake divne, vysledky su pekne to ano, ale nejak neviem co je za nimi, celkovo je to obostrene takym zahadnym "smradom" :). Ak nieco testujem na realnych datach, tak predsa musim vediet ci mi to vyhovuje, alebo nie, jedine ze by to tak nebolo........
Ber moj prispevok ako chces, tiez som na zaciatku, ale su veci v ktorych mam uz teraz jasno lebo som si kazdy svoj paper obchod odzil,robil k nemu poznamky a tie potom vyhodnotil, tak viem ze mi system sedi a nepotrebujem sa na to niekoho pytat.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

stranger:

zkusím přidat trošku jiný náhled...na první pohled jsou všechny výsledky ok z hlediska parametrů..druhou stránkou věci je ale psychologie..tj. určitě bych volil nejen na základě parametrů (nedejbože klasicky pouze na základdě net profitu), ale určitě bych popřemýšlel hodně i nad tím, která varianta je mi bližší a která se mi bude líp obchodovat..řekl bych, že např. varianta, kdy zavíráš oba kontrakty na trailovaném SL nebo ručně po výstupním signálu, bude extrémně psychicky náročná a té bych se uplně ze začátku vyhnul..něco se stane, budeš mít blbou náladu a hned ze začátku live chytíš v jednom dni 3 špatné obchody které by dosáhli tvého malého PT, ale protože bys používal all-in-all-out, tak by skončili všechny ztrátou 2xSL..což by mohlo být např. kolem -500 USD...a hned takový první den by s tebou mohl solidně zamávat psychicky...na to pak druhý den hned první obchod opět ztráta a mnozí už by se vezli....

takže nejsou důležité pouze parametry, pokud nejsi ostřílený disciplinovaný obchodník se zkušeností, který dokáže zobchodovat vše skoro přesně dle plánu..ale důležitý je i psychologický aspekt..např. - jak zvládnu několik dní bez obchodu? jak zvládnu 3 ztráty po sobě v chopu s plnou double ztrátou? jak mě bude psychicky ničit, když se trh začne vrtět kolem mojeho prvního PT, který ale nepoužívám a měl bych čekat až na výstup obou kontraktů naráz, ale teď mám nutkání alespoň jeden zavřít pro klid = porušení plánu...atd atd atd..

systém, který pro tebe pohodovější má z mojeho pohledu daleko větší potenciál než ten nejlepší, který ti třeba nebude sedět..

a jak už psal tuším mira_k - minimálně ze začátku 100% není na škodu držet se trošku při zemi a být konzervativnější a zaměřovat se na ochranu kapitálu..

takže z mojeho pohledu bych naopak šel střední cestou s použitím postupných výstupů..a abych zvýšil celkové kumulativní RRR, tak bych se třeba podíval, jestli se nedají druhé kontrakty nechat běžet dál a nevystupuju třeba hodně brzo při každém šumu..další možností jak zvýšit RRR je podívat se, jestli by např. nestálo za to neuzavírat první kontrakt na RRR 1:1, ale nař. 1:1,5 - 1:2....určitě bych ale i do středního systému taky zapojil logický SL, fixnímu SL se vyhni uplně, protože nemá logiku a bude ti k ničemu..možná se ti to bude dobře počítat, ale malé ztráty ti zbytečně zvětší a před velkou ztrátou tě líp neochrání...

majkll

Link to comment
Sdílet pomocí služby


×
×
  • Vytvořit...