Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Článek: Filtrujeme obchody pomocí trendu


Fretka

Doporučené příspěvky

Mám dotaz k článku "Filtrujeme obchody pomocí trendu". Chci aplikovat filtr "MA21 poslední tři dny rostoucí" na strategii dvou klouzavých průměrů. Signál k nákupu je tady protnutí dvou klouzavých průměrů a jak aplikuji ten filtr ? Pokud nebyl MA21 předešlé tři dny rostoucí mám tento signál zahodit ? Nebo mám počkat jestli bude MA21 rostoucí následující tři dny a otevřít pozici potom ?

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Zdravím,
pokud byste chtěl filtrovat pomocí MA strategii překřížení klouzavých průměrů, pak je třeba, aby filtrující MA byl výrazně vyšší než ty křižující se průměry.

Příklad: filtruji podle MA55 - tj. když MA55 roste, pak beru křížení MA18 a MA9 (pouze příklad) pouze do směru MA55, tj. v tomto případě pouze do dlouhé pozice.

Petr

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Díky za připomínku.

A jak se tedy zachovat pokud nebyl ten "Filtrující" např. MA55 předešlé tři dny rostoucí. Mám tento signál úplně vynechat, nebo počkat jestli bude MA55 rostoucí následující tři dny a otevřít pozici potom ?

Předpokládám že možné je asi obojí, ale co bude lepší ?

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Zdravím,

vše záleží na Vašem obchodním plánu. Jestliže je v něm napsáno, že musí, tak musíte počkat! Jinak by se jednalo o porušení obchodního plánu. Což jak víte je špatné a nikdy nevede k dobrému výsledku.

Jestli jste však ve fázi hledání obchodního plánu, musíte všechny Vaše nápady otestovat a to na dostatečně velkém vzorku dat. U intradenních obchodů se doporučuje min 100 obchodů a u pozičního obchodování cca 10 let zpětně. Pak budete mít dobrý vzorek na vyhodnocení, jen si dejte pozor, abyste bral ochody stále stejně. Výsledky by jinak nebyly objektivní.

Obecně:
Nikdo Vám přesně neřekně, jestli je lepší tento nebo tam ten indikátor, každý si musí najít vlastní cestu. Ikdyž budou dva tradeři, kteří obchodují úplně stejný systém, nikdy ho nebudou obchodovat stejně. Trading prostě není exaktní věda, aby Vám někdo řekl jestli je lepší to nebo tamto, tenhle indikátor funguje nejlépe tak, či onak. Vždy jsou momenty v trhu, kdy Vám obchodní plán naděluje zisky nebo ztráty. Důležité je co máte na účtě na konci měsíce, roku.

Nejlepší co můžete udělat, je napsat si Vaše nápady na papír, udělat si z nich základ obchodního systému, zatím do toho nemontujte moc výstupy, SL a MM a poctivě si zapiště co Vám to přinese, viz. www.financnik.cz/art/zkusenosti/clanek1608711620.html

Vše ostatní přijde časem.

Hodně úspěchů!

Jakub

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Díky všem za odpovědi.

Jak správně odhadl Jakub, jsem ve fázi budování obchodního systému.

> musíte všechny Vaše nápady otestovat a to
> na dostatečně velkém vzorku dat. U intradenních
> obchodů se doporučuje min 100 obchodů a u
> pozičního obchodování cca 10 let zpětně.

Přesně to mám v úmyslu. Kromě ručního papírového obchodování se pokouším i o jednoduchou formu částečně automatizovaného backtestování. K tomu bych ale potřeboval vhodná data, prosím poraďte tady:
www.financnik.cz/forum/read.php?3,16388,16388#msg-16388




Link to comment
Sdílet pomocí služby

×
×
  • Vytvořit...