Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Proc lze prodat bez toho abychom vlastnili?


Doporučené příspěvky

  • Odpovědí 79
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

rado se stalo :) chapu, ze zorientovat se je v zacatcich narocne, protoze je tu tolik informaci, co clovek musi pojmout... kazdopadne doporucuji neustale procitat zakladni manual a prihlasit se na kurzy, kde se cloveku osvetli vic veci: www.financnik.cz/exe/kurzy/index.php.

Pro zacatek urcite doporucuji "Zaklady uspesneho obchodovani" (jak tak koukam, aktualne nejblizsi termin je 28.2.). Osobne jsem absolvovala vsechny kurzy a nejvice me pak oslovily ty strategie, u kterych neni treba vysedavat denne, tj. spready (tady bych se nebala toho, ze jsou v prehledu oznacovany jako pokrocile) a opce.



Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 1 month later...

Stručně a jednoduše: "prodat, aniž byste vlastnil" můžete proto, že se zavazujete k >dodávce v budoucím okamžiku Pokud svou pozici neuzavřete do sjednaného okamžiku dodání, budete dle smluvních podmínek nucen dodat podkladové aktivum specifikované v kontraktu, v dané kvalitě, na dané místo a v daný čas. Toto se týká fyzicky dodatelných aktiv, tj. např. dobytka, masa, obilnin apod. Aktiva fyzicky nedodatelná (nebo dodatelná s obtížemi) jsou vypořádávána v hotovosti. Vaše pozice ve futures v akciovém indexu je tak v okamžiku expirace kontratku uzavřena a vypořádána za akutální tržní cenu.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 9 months later...

No ještě mě tak napadlo k těm short prodejům.
Někde jsem tu četl, že zisky jsou vypláceny s účtů těch co to projedou, resp. ti co odhadli vývoj špatně.
Těch je asi 80%. Tzn. je úplně jedno jestli se obchoduje na short nebo long, prostě se obchoduje na nějaký vývoj. Tzn. já mám v okamžiku vstupu na burzu nebo jak to nazvat zablokovaných reálných x USD no a když je projedu, tak je dostanou ti co to odhadli správně, to je těch 20% v průměru.
Tedy přesně, já se zavážu dodat obilí za cenu XY, to ano ale do výše ztráty, resp. zablokovaného množství na mém účtu, pokud pujde cena jinam. Takže pokud se zavážu dodat obilí za cenu XY a cena půjde dolů tak tím že to koupím se to smaže z účtů těch co si mysleli že to půjde opačně. Je to stejné jako v pokru nebo ruletě nebo sazce, (pravděpodobnosti a dovednosi teď zanedbejme). Takže pokud nějak odhadnu že zrovna padne v ruletě červená tak ji dostanu z banku. Bank je tady v tomto případě ty účtu jednotlivých traderů.
Tahle teorie by ale mohla mít problém v tom případě, kdyby v jednom dni (i okamžiku) všichni odhadli správně.

Link to comment
Sdílet pomocí služby


×
×
  • Vytvořit...