Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Doporučené příspěvky

To Paruresis:
Na Forex ti staci 500 USD. Je to minilotovy ucet u FXDD. Jeden minilot je tu za minimalne 60 USD /nutny margin pro EURUSD/. Po skonceni paper tradingu sem na takovem ucte zacal obchodovat live. Vyhoda je v tom, ze te to tak nestresuje jak standardni loty, na druhou stranu ti taky nejsou jedno ztratovy obchody.

Mirek

Link to comment
Sdílet pomocí služby

To Paruresis:
takisto je možné obchodovať Forex cez brokera CMS. V porovnaní s FXDD ponúka možnosť obchodovať s marginom už 25USD za minilot, takže páka 400:1. Ale súhlas s namodro: Je to v podstate začiatok veľkej školy. Ale všetko začína na začiatku, aj milión na Vašom účte môže začať rásť od 500USD. :)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 2 years later...

Stále mi tu není jasné množství peněz nutných k obchodování. Spousta lidí doporučuje min. $5000, což se mi nezdá jako jakkoliv rozumně použitelné, ale asi jsem něco přehlédnul.

Prohlížím si data v Trade Navigator a vezmu např. pro začátečníky doporučovaný Corn (např. symbol C2-200812) - cena se mění od 1 do 2tis dolarů každý den. Dvě ztráty by smetly takový účet.
Sugar - podobný
Wheat - např. pětiminutové úsečky se pohnou i o 500 dolarů, to je za pár minut dost. Nenašel jsem komoditu, která by umožnila u 5-min. grafů s účtem $5000 nastavit stop loss tak, abych neriskoval víc jak 2% na obchod. To jsem nenašel ani u e-mini trhů. O pozičním obchodu nemůže být ani řeč - dvě nebo tři špatné úsečky smetou ze scény.

Dají se někde v trade navigator najít podrobnější informace o zobrazeném grafu jako např. marginy, minimální obchodované množství apod?

Otevřu si třeba symbol VGR (Vector Group Ltd), kde se ceny 5 min. úseček hýbou o cca $50 a jednu takovou akcii bych chtěl obchodovat. Žádná kvanta tisíců akcií. Je toto možné?

Link to comment
Sdílet pomocí služby

to xmms:
s počátečním kapitálem 5000 USD neni problém v současné době se podívat po některých indexech ... YM, NQ, kde 2% jsou použitelné, pro intradenni obchody.

Marginy si určuje každý broker zvlášť, takže ideálně se podívat na stránky vašeho brokera. Specifikaci kontraktů najdete určitě také u svého brokera, ale také na burze, kde je daná komodita obchodovaná.


ať se daří,
Míra

Link to comment
Sdílet pomocí služby

xmms

V Trade Navigatoru se dají zobrazit marginy, ale podle mě je lepší se podívat na marginy k tvému makléři.
Dá se klidně obchodovat třeba i jen jedna akcie. Na to je ale dobré mít makléře s velice nízkýma poplatkama za obchod, například Interactive Brokers má poplatek 1 USD.
Minimální obchodované množství je u futures 1 kontrakt a u akcií 1 akcie.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

V tom případě je problém začátečníka s malým kapitálem hned vyřešen. Než obchodovat corn, sugar, mini trhy a jim podobné je nejlepší si vybrat nějakou akcii a obchodovat ji. 1USD není nic moc, pokud se cena té akcie pohybuje v rozpětí 50 USD v pětiminutových grafech. A právě akcie jsou velmi likvidní. Nebo je tu ještě jiný problém? IB umožňuje obchodovat akcie intradenně s kapitálem 10000 USD?

Link to comment
Sdílet pomocí služby

to xmms:

nevim proc vam vadi velke pohyby trhu. Cim vetsi rozpeti, tim lepe pro me, protoze mam v ramci dne vetsi sanci na zisk. Riziko si vzdy urcujete sam, takze ztratite malo, pokud se vam nepovede urcit spravny smer trhu.

Doporucuji si precist komoditni manual tady na servru, abyste pochopil terminy jako je stop loss a risk reward ratio. Navic na intradenni obchodovani akcii potrebujete min. ucet 25.000 USD.

Lada

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Pokud budete obchodovat jednu akcii bez pákového efektu, tak běžný pohyb ceny je pouze několik procent, takže pro pohyb 50 USD musíte najít akcii, která vás bude stát asi tak tisíc USD.

Jestliže obchodujete s pákovým efektem, tak je v podstatě nemožné koupit pouze jednu akcii, protože běžný poměr je 1:50 či 1:100. To znamená jeden kontrakt = 50 respektive 100 akcií.

To je nejspíš případ vašeho padesátidolarového pohybu. Cena akcie se změnila o jeden dolar (či pouze o půl dolaru) a pákový efekt vám ukáže 50 dolarů zisk či ztráta.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Tak např. jsem se díval na akcie Duke Energy symbol, DUK. Při změně o čtvrt bodu u 100 akcií se cena změní o 25 dolarů. Tomu odpovídají 3min grafy. Jestli to chápu dobře, 1 bod je 100 dolarů u 100 akcií, tedy při dvaceti bodech jedna akcie stojí 20 dolarů? Akcie MSFT totéž. To mi ukazuje nástroj Dollar Difference Line v trade navigator. To je nějaké divné. Opravdu mají rozštěpené akcie na tak malou hodnotu?

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Je potřeba rozlišit cenu akcie a cenový pohyb. To co popisujete je pohyb ("tedy při dvaceti bodech jedna akcie stojí 20 dolarů").

Pokud obchodujete rozdíl v ceně, tak je celkem jedno jestli akcie zvýší cenu z 10 na 11 dolarů nebo z 1000 na 1001.

Množství akcií v kontraktu může být v lotech po 100 kusech nebo také dané nějakým poměrem, aby kontrakt měl určitou průměrnou hodnotu.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

×
×
  • Vytvořit...