Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Dotaz začátečníka


Doporučené příspěvky

  • 3 týdny později...
  • 1 month later...

Zdravím všechny.

Prosím o radu.

Analyzuji umísťování základního stop příkazu a nejdříve jsem měl princip umisťování určen v závslosti na ATR, tzn. velikost základního stop příkazu byla dle velikosti ATR. Problém je v tom,že výpočet se vztahuje pouze k určitému datu tj. datu vstupu do pozice. Lepším řešením se mě jeví použítí historické volatility.
Nevím však jaká je závislost historické volatility na aktuální ceně?

Tzn. pokud je aktuální cena např. 5000 historická volatilita 5 denní je 10% pak kolísání trhu v průběhu 5 dnů je 500?
Takhle by mě to vycházelo logicky. Buhužel to nebude pravda,protože takové pohybu na grafu nejsou.

Díky

S pozdravem Jiří


Link to comment
Sdílet pomocí služby

Zdravim vsechny zpoza velke louze :)


mel bych dva dotazy, ktere spolu tak uplne nesouviseji a ani jsem nenasel jinde v diskuzi odpovidajici vlakno,bude tedy snad v poradku kdyz je zverejnim tady.

Prvne rad bych se zeptal jestli by mi mohl nekdo objasnit pouzivani opci jako SL, nekde jsem cetl ze to lze a i jsi dokazu teoreticky predstavit funkcnost, zajimal by me ale pohled zkusenych traderu.

A druhy dotaz:zajimalo by me jestli tady nekdo ma vlastni zkusenost z pitoveho obchodovani?Pripadne jestli by mi mohl nekdo poradit jak se dostat do brokerske spolecnosti ,na jakoukoliv pozici spojenou s tradingem,jestli to vubec pro cloveka z Cech je mozne atd.
Vzhledem k veku {19} je to pro me neaktualni,ale treba jednou...............

Omlouvam se za prispevek bez diakritiky,ale zdejsi klavesnice ji jaksi nepodporuje a musim rict, ze je to pro me vitana vymluva

:)
Dekuji za pripadne odpovedi a preji uspesny den

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 1 month later...

Dobrý den,
chci se Vás zeptat na backtestování. Pokud chci backtestovat obchodní systém během roku, tak si mám vzít postupně všechny kontraktní měsíce a postupně je všechny od začátku projet? I když se z velké části překrývají ? ( tak to zatím dělám ). Nebo si mám raději vybrat kontraktní měsíc a potom přerolovat do dalšího měsíce, tak aby obchody v rámci roku navazovaly?

Předem dík za radu. Petr

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Martine,

ohledne dat z SCMagic, netusim jak jsou data spojena. Nedopocitava se pri prerolovani cast z jednoho+cast z druheho dle nejakych pravidel a vzorcu? Nebo je to tak, ze proste jeden den skoncej s 09 a druhej (treba dle vetsiho volume) zacnou s 12mesicem?

Pokud by to bylo to prvni (coz jsem myslim jiz nekde cetl), nebyla by ta data super vhodna pro backtest.

Dik

Pete

Link to comment
Sdílet pomocí služby

×
×
  • Vytvořit...