Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Doporučené příspěvky

  • 1 month later...

Freddie,

Předně - následující řádky píšu ve vědomí, ža jsi normální trader-začátečník. Ale jsem si vědom toho, že každý jsme jiný a existují i mezi námi výjimky (není myšleno ironicky). Jestli opravdu mezi tu výjimku patříš a jsi schopen bez jakýchkoli empirických podkladů s pravděpodobností 8:2 určit správný směr trhu, pak tyto řádky nejsou určeny pro tebe, ale pro jiné nováčky, kteří s obchodováním na základě intuice koketují...

Důrazně ti NEDOPORUČUJI jako začátečníkovi obchodovat na základě intuice. Osobně si vůbec nedokážu představit, jak může začátečník na tomto základě obchodovat. Intuice, kterou používají "staří mazáci" není tou, kterou jsi vybaven ty, ani nikdo jiný na této diskuzi (bez urážky). Ta "obchodní" intuice prostě funguje tak, že mozek sbírá všechny informace, ale vědomě vspomenout si dokáže jenom na zlomek z nich. Pokud intuitivně něco pociťuješ, znamená to, že tu situaci v podstatě znáš, že jsi ji zažil, jen si ji nedokážeš vybavit vědomě. Takže až si zanalyzujeme desetitisíce grafů a na jejich základě i vstoupíme do nějakého reálného obchodu, můžeme se pokusit o obchodování na základě intuice (protože ty situace fakticky známe). Ale zdůrazňuji - nutnou součástí těchto zkušeností je i vstoupit do REÁLNÝCH obchodů.

Tvoje úspěšnost je nyní 80% - vpořádku, ikdyž bych se nebál to označit za štěstí. Ale chybí ti psychologický zážitek z reálného obchodování. Ten ve finále způsobí, že až příjde na lámání chleba a ty bys měl své intuici uvěřit a učinit rozhodnutí o nákupu/prodeji, nebudeš (vědomě) vědět, proč bys to měl udělat. Začne to hlodat. A pak jeden ztrátový obchod s reálnými penězi způsobí, že tvá intuice sama nad sebou vysloví pochyby - a z toho vyplyne další ztrátový obchod (pozdější vstup do trhu, příliš utažený SL,...). Nemusím pokračovat dál, abys pochopil, že vygumování účtu je jen otázkou času.

Moje rada tedy zní: najdi si nějaký pěkný pattern, který ti připadá "sexy", nebo indikátor a sepiš si na papír konkrétní MECHANICKÝ systém, který si ověříš na historických datech ). Takový, který ti v budoucnu nenechá sebemenší možnost intuitivního rozhodování po celou dobu obchodu, protože v něm bude zakomponovaná každá alternativa. Z toho vyplývá, že každá ze strategií - vstup, výstup, SL a jeho posun - by měla být co nejjednodušší, ať se v tom vyznáš a jseš tudíš schopen každou minutu obchodování přesně vědět, co máš udělat. Pouze taková cesta přivede absolutní nováčky k budoucímu úspěchu...

... Později, až budeš sedět ve své jachtě a podíváš se na svůj 4 325 826-tý graf, najednou ti každý tick bude dávat smysl, jako bílé světlo na konci tunelu. Pak jsi připraven na intuitivní obchodování ;)

Dalibor

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 4 týdny později...

Zdravím všechny,

poraďte mi prosím platformu, která obsahuje demoverzi, a s kterou
mohu později po důkladném nastudování obchodovat i naostro.

Rád bych pozične kukuřici, pšenici, cukr.....asi jako každý začátečník.
BEST mi to neumožní a TnT je "pouze" pro přípravu a sledování, ne k
reálnému obchodování.

Existuje nějaká plně elektronická platforma pro poziční obchod bez brookera?
Anglicky se domluvím, ale raději bych se spoléhal jen sám na sebe.

Díky moc
Vessy

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Brookra potrebujete k obchodovani vzdy (at jiz elektronickeho, nebo pitoveho). V blizke dobe by melo prejit velke mnozstvi pitovych komodit na elektronickou burzu - proto doporucuji jiz nyni s timto pocitat (vyhodou jsou pak velmi nizke komise kolem 5$).

Ve vetsine pripadu se dostanete k tomu, ze v jednom programu budete trh sledovat a analyzovat (nekdy potrebujete programu na analyzu i vice nez jen jeden), a v druhem programu budete zasilat prikazi brokerovi (tuto cast bych na vasem miste nechal az na konec, az budetemit obchodni system a budete chtit zacit obchodovat demoucet) - pro backtesting a papertrading brokera ani jeho soft nepotrebujete.

Pete

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Díky Pete,

hodně dobrý program je TnT. Trochu mi však vadí, že první den zadám vstupní
příkaz a čekat do druhého dne na exekuci, dále zadám stop příkaz a zase čekám
do dalšího dne. Takhkle to přece v reálu není a kolikrát mi stačí právě jen dva dny
na to abych uzavřel pozici dle plánovaného PT, je to hodně neprůžné, co stím?
Jiný program?

Děkuju Vessy

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 2 months later...

Zdravím všechny,
nemohu se nikde v diskuzi na finančníku dohledat odpovědi na mou
otázku. Hledám platformu s demo účtem a možností následného ostrého obchodování,
nejlépe s grafy. Existuje taková vůbec? Rád bych obchodoval pozičně corn, wheat and sugar.
Pokud taková není, poradil by jste mi prosím někdo jakou platformu na kterou činnost pro
mé budoucí obchodování? Vyzkoušel jsem bestdirect (tam mi demo nedovolí obiloviny)
TNT je super, bohužel ne však k reálnému obchodování, pouze prohlížení atd, dále demo
učet od ardeusu mě také neuspokojil.
Pomalu bych chtěl obchodovat reálně, poradíte mi prosím s jakým softwarem?

Děkuji Vessy

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Vessy, osobně bych uvažoval o InteractiveBrokers - kor jestli jste zkušený a již hledáte konkrétní platformu a nechcete obchodovat přes živého brokera. Kukuřici nebo pšenici tam budete dnes obchodovat za 6,10 RT, grafy to má, živá data také. Jedině ten cukr přes to obchodovat nepůjde.
Petr

Link to comment
Sdílet pomocí služby

×
×
  • Vytvořit...