Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Cvičná portfolia na netu:pro akcie,komodity,forex


Doporučené příspěvky

  • Odpovědí 55
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

to Jiris:
Dobrý den,
---volume kus před začátkem obchodování se vynuluje, po spuštění USA burzy v 16:00 SEČ opět vše naskakuje
---uzavření pozice aby se promítalo do bilance zisk/ztráta portfolia = co jste koupil/prodáte, co jste prodal short/koupíte
---uzavření pozice bez promítnutí do bilance: u portfolia zcela napravo v řádku u titulů je volný chlívek na "delete" - zaškrtnete a dole/nahoře potvrdíte vymazaní titulu z portfolia = delete
---až S/L myslíte StopLossy tak ty zadat natvrdo nejdou, nejde o obchodní aplikaci
------------------------------------------------
a i sem dávám k lepšímu co jsem posílal ráno v sekci „OPCE“ kolegovi Pitimu,
možná by posloužilo i Vám, umí to luxusní stavitelnou tech.analýzu + další ,
viz =====
Na akcie i další považuji za výborný až špičkový, díky všestranné stavitelnosti a komplexnosti německý (jsou zde ale i komodity, devizy, ….)
www.tradesignal.com
co to umí:
---po registraci (až poté si nastavené grafy ukládají do portfolia) klik nahoře v menu na „TradeSignalCharting“
-vlevo pod „unbenannt“ napsat titul
-po zobrazení grafu začne být aktivní horní nástrojová lišta kde je vše potřebné vč.ohromné řady nástrojů tech.analýzy, zobrazení grafů , časových řad, atd
-stavitelná TA – změna parametrů se okamžitě projeví v grafu
-grafy včetně specifického nastavení u každého = nakreslených linií, značek na vstup/výstup, cokoliv, lze uložit
-lze měnit až takové „nesmysly“ jako změna barvy křivek pro lepší zvýraznění, jejich tlouštku, styl – tečkované, přerušované….
-výborná pro přehled volba „ChartHeft“,= uložené grafy lze najednou zmenšené/zvětšené editovat na 1str., okamžitě vidíte aktuální stav vč.všeho co jste si do grafu nahodil-TA, značky, atd.

miciko

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Dobrý večer miciko, tak jsem si trochu hrál na tradesignal.com a potřeboval bych prosím poradit. Podařilo se mi udělat TA, ale možnost "vlastních malůvek" jsem bohužel neobjevil. U W%R indikátoru mi nejdou nastavit linie (např. 15,85 - není to v nabídce). Dále jsem nezjistil, k čemu slouží 2 ikony vpravo od ikony tiskárny (nic to nedělá). Nemám někde chybu v základním nastavení? Předem děkuji. Míra

1488

Link to comment
Sdílet pomocí služby

To Piti: Dle vaší web str. asi pouštíte starou verzi grafů, já ji už mám zablokovanou – pozor abyste si neblokl verzi novou! ---klikem v menu na TradeSignalCharting by se měla objevit stránka, kde si zakliknutím zvolíte zda chcete verzi zobrazení grafů starou/novou, zvolte si novou a zablokujte ji, má podstatně větší možnosti voleb/úprav = uvidíte 18ikon proti 12 starým vašim ---2 ikony od tiskárny: pohyb vpřed/vzad po portfoliu uložených grafů – takže min.2grafy tam musíte mít ---všechny parametry u indikátorů/oscilátorů lze měnit, viz vy máte SSTO-5,3,3 já je změnil na 14,3,3 ---váš indik MACD na grf je bez histogramu – to jsou ty svíčky/sloupečky nad/pod nulovou čarou, ty se zobrazí při volbě MACD All = MACDA, nač.je histogram dobrý viz popis např.u TrippleScreenSystemu ---ty černé tečky u mého grfu je přidaný indik PTP = ParabolicPrice/Time ---linie u některých oscilátorů (RSI...)nastavit jdou, u Williamse jen perioda OK den

1490

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Dobrý den miciko,

děkuji za odpověď. (tu) Jste pro mě (a doufám i pro ostatní) velkým přínosem.

Tak jsem tu novou verzi asi zablokoval. Pokud na hlavní straně bez zalogování kliknu na "TradeSignal Charting", zobrazí se nabídka
1) TradeSignal express (nová verze)
2) TradeSignal graphics (stará verze)

Po zalogování se mi tato nabídka již nezobrazuje po kliknutí na "TradeSignal Charting".

Změnu ze staré verze na novou jsem po krátkém pátrání provedl v menu "Konto/ Einstellungen".
U položky "Bevorzugtes Charttool" jsem zvolil "TradeSignal express (nur Internet Explorer)"

Časem si budu muset zpracovat český návod k použití Tradesignal, jeho možnosti jsou ohromné.

S pozdravem Míra

Link to comment
Sdílet pomocí služby

to Piti:
dodávám že tradesignal umí šablony = indikátory TA nastavené do grafu lze uložit jako šablonu, jež se dá poté užít na další titul - stačí šablonu otevřít a ta je ihned doplněna do grafu
Výhoda šablon:
---úspora času, není třeba stále dokola do nového titulu nastavovat tech.anal.do grafu
---lze si udělat několik šablon s rúzně nastavenou tech.anal. a titul jimi "projet" - okamžitě názorný pohled
-------------------
!!! tradesignal umí takto zobrazit i komodity, devizy, deriváty atd.
OK den,miciko

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Dobrý den miciko,

chtěl bych se zeptat, jestli při rozhodování o obchodech používáte i jiné nástroje než webové portály onvista.de a tradesignal.com (pro evropské akcie + certifikáty + warranty). Mám na mysli profesionální placený software nebo jiné finanční portály poskytující on-lina data. Osobně si zatím myslím, že pro poziční obchodování bych si mohl vystačit s uvedenými weby. Ještě jsem jejich možnosti zcela neprozkoumal, ale možnosti které jsem zatím objevil se mi zdají dostačující.

Onvista.de narozdíl od tradesignal.com umí zdarma zobrazit i ID průběh. 15 minutový skluz na onvista.de dat bych neviděl při pozičním obchodování za velký problém (navíc pokud budu obchodovat warranty nebo certifikáty s emitentem, tak nákupní cenu budu znát v okamžiku uzavírání obchodu). Nevýhodou těchto portálů je, že nelze provádět TA analýzu na ID datech (tradesignal to má až v placený verzi), i když zatím nemá potřebu provádět TA analýzu na ID datech.

Doufám, že mé úvahy nejsou nesmyslné, plánuji, že budu hlavně obchodovat na certifikáty + warranty, tak bych potřeboval nasměrovat.

Předem děkuji za odpověď.
S pozdravem Míra

Link to comment
Sdílet pomocí služby

to Piti:
brokeři na A,K,i Forex, u kterých mám účty, mi pochopitelně všichni poskytují reál data a zdarma, vč.stavitelné TA.
---Na ID obchody už si dost šetřím oči a čas, nechce se mi sedět a číhat. Poziční číhaná mi teď sedí nejvíc.
Pokud jen trénujete, mám pocit že 15min zpožděná data, jedno na jakém trhu, a která jsou zdarma, klidně stačí.
Prošel jsem za ty roky kdeco myslím, a mám pocit že např.Tradesignal i díky možnosti uložení nastavení + šablonám, jež rychle do grafu doplní vše co chci z TA, je naprosto dostačující nástroj.
Mám též pocit, že někteří těkají od jednoho webu k druhému, aniž ví co se na z 1webu dá vše "vyždímat".
NERADÍM NIC ALE:
zkuste třeba ten tradesignal poznat na 100% - věc na ani ne snad týden po 30min/den. No co víc chci-zdarma?
Už jste se dostal do "nové" verze? Tam se dá načmárat do grafu kdeco, nastavit, uložit, přetáhnout, zvětšit...
Právě pomocí šablon tam lze nahodit do jedné nastavení TA na metodu RSICross, další na CCI, další šablona na TrippleSys + svoje zázraky-vše vidím hned. Za pár chvil si na 1titulu názorně projedete všechny možné metody. Kdybyste nevěděl jak na to se ozvěte.
---trhy/tituly jedno kde a jaké jsou přece neustálá jízda tam/zpět. Pokud TA sedí kde má, jde se na věc. Většina se dívá stále long, kdo se naučí uvažovat short, má vystaráno, vystačí klidně i s pár tituly. Kde je pak chyba? :-)
úspěch přeje miciko

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Dobrý den miciko,

děkuji mnohokrát za odpověď.
Do nové verze jsem se dostal už 19.5.2006. Chtěl bych zůstat u onvista.de a tradesignal.com, zatím jsem v oblasti poznávání.Zatím k těmto portálům nemůžu mít žádné výtky, při jejich současném použití dostávám k dispozici komplexní informace, které potřebuji. Než to budu mít pod palcem, tak to podle mě bude trvat pár měsíců (mám toho moc a mé jazykové znalosti jsou nulové). Forex ani komodity zatím obchodovat neplánuji, jak jsem již psal, předmětem mého zájmu jsou certifikáty a warranty. Brokerjet je na TA slabý, historická data neposkytuje pouze grafy s možností základní TA analýzy bez možnosti nastavovat indikátory (to pouze konstatuji, osobně to nepovažuji na závadu, jako obchodní platforma je brokerjet dostačující a pro základní pousouzení situace trhu poskytované informace stačí).

Na tradesignal.com jsem zjistil, že tam je k dispozici základní popis 187 indikátorů technické analýzy.
Na onvista.de jsem objevil možnost, jak získat intradenní data pro poslední den obchodování na indexy (dle indexu hodnoty v intervalu každých 15 s až 2 min.-nejedná se o hodnoty O,H,L,C).

Ty šablony jsou skvělá věc, určitě to vyzkouším a budu je používat, chtěl bych obchodovat několik trhů zároveň.

Jěště jednou děkuji za Vaši pomoc.(tu)

S pozdravem Míra

Link to comment
Sdílet pomocí služby

to Piti:
ještě k těm šablonám na tradesignalu:
asi víte oč jde a k čemu je to dobré, pokud náhodou ne (nebo případní zájemci) tak jen krátce na příkladu a po lopatě :-)
---pustím si graf 1.titulu
---nastavím si tam TA jak libo a vše uložím
---pustím si graf 2.titulu
---pokud si na něm chci zobrazit stejnou TA jak na titulu 1.,nemusím si zas vše nahazovat a nastavovat, stačí jen z volby "Chart oder Schablone offnen" = "Graf nebo šablonu otevřit" si otevřít z rozbalovacího menu (rozbalí se klikem na šipku dolů) volbu "Als Schablone offnen" = "jako šablonu otevřít".
Tak se v zatím holém grafu 2.titulu zobrazí TA navolená u 1.titulu. Jen opakuji takových šablon si lze nahodit X, nejlépe si je i pojmenovat dle metody či dle indikátorů TA jež obsahuje a pak je stačí takto rychle nahazovat kam zrovna chci.
příjemný víkend!

Link to comment
Sdílet pomocí služby


×
×
  • Vytvořit...