Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Cvičná portfolia na netu:pro akcie,komodity,forex


Doporučené příspěvky

Zdravím any,

Ještě vás musím upozornit, že na onvista.de jsem občas narazil na chyby parametrů u certifikátů a warrantů. Jestliže se zajímáte o tyto instrumenty, doporučuji si vše ověřit na stránkách emitenta. Ani na burze nemáte zaručeno, že popis je v pořádku.

Př. Discount certifikát na RTX (ruský akciový index počítaný v USD), CAP 2400 bodů, emitent ABN AMRO, ISIN NL0000737252, splatnost 14.12.2007

Údaje na onvista.de - Cap 2200 bodů, podkladové aktivum RDX (ruský akciový index počítaný v EUR)
Údaje na burze Frankfurt - Cap 2400 bodů, podkladové aktivum RDX (ruský akciový index počítaný v USD,ale jeho hodnota je cca o 300 bodů nižší než u indexu RTX)
Údaje na burze EUWAX - Cap 2400 bodů, podkladové aktivum RTX,ale v popisu grafu podkladového aktiva je RDX.

Z toho vyplývá, že věřit se dá jedině emitentovi, který musí mít údaje správné. Já jsem tento certifkát zakoupil na základě údajů na onvista.de a až poté jsem zjistil, že jsem provedl méně rizikovou investici, než jsem původně předpokládal.

S pozdravem Míra




Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 1 month later...
  • Odpovědí 55
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

Zdravím,
obracím se na vás s žádostí o pomoc na informaci: zpracovávám seminární práci na téma Odhad a predikce poptávky pro komoditu ropa. Dovoluji si Vás tak požádat o pomoc, jakých tématů a zdrojů byste se v práci drželi, případně na co si dát při zpracování práce pozor. Je to poměrně obchodovaná komodita, tak očekávám, že učitel bude chtít dodat maximum informací.

Předem díky.
PS: Kdyby byl někdo z Brna ochoten mi s prací pomoci (vedení), byl bych neskonale vděčný (i za úplatu).

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 1 month later...

Ahoj všichni,

potřebovala bych se zeptat na základní věc u backtestingu - chci se do něj co nevidět pustit. a tak teda má otázka: jestli můžu trénovat jen v demo programech a nebo na netu v grafech kde jdou zobrazit indikátory?

nechce se mi zatím platit program když nevím jak dlouho mi bude trvat než se naučím obchodování alespoň na historických datech. Zaujal mě totiž Woddie CCI a tak bych se chtěla naučit analyzovat trh pomocí tohoto systému ale to asi na netu zobrazit k grafu nejde?

lze teda do demo verze importovat i historická data (zdarma)? chci v budoucnu obchodovat jen pozičně kvůli mému zaměstnání bych s intradenním měla problém. a tak bych možná nikdy( v nejbližší budoucnosti) nepotřebovala on-line data ale zpožděná by mi postačila.
a miciko ještě zmiňuje cvičná portfolia a to lze pokud ještě nemám nikde otevřený účet?

předem díky za odpověď

Link to comment
Sdílet pomocí služby

zdravim Veroniko, idealni software pro vyzkouseni WCCI zdarma bych navrhnul Genesis Platinum, je tam 30 dni i s live daty, s moznosti prehravani historie..pokud bys prece jen mela zajem se vice venovat pozicnim obchodum,tak dalsi volba je TnT,kde i v trial verzi je dostatek dat pro testovani,ale netusim,zda se da ziskat pro tento chart. program plnohodnotne WCCI..urcite to chce prozkoumat poradne forum, je zde mnoho variant probirano.

Robert

Link to comment
Sdílet pomocí služby

díky za odpověď a tou odpovědí mi asi došlo že je to tak že 30dní mám zadarmo live data a pak můžu doufám program plnohodnotně používat dál ( trénovat na těch historických datech) ale live data mít nebudu pokud si je nezaplatím. jo projdu diskuzi dál a uvidim na co narazim. jestli mi můžeš ještě potvrdit to co jsem teď napsala jestli je to pravda. určitě bych chtěla program t´n´t ´ protože ho znají tady asi všichni a tak problém bych měla s kým probrat.

díky

Link to comment
Sdílet pomocí služby

veroniko,

snad se nemylim, ale trade navigatora po 30 dnech plnohodnotne pouzivat nemuzete. TNT ano. nebudete mit teda take live data, ale program funguje. myslim ale bez wcci. mozna bych se poohlednul po quote tracker. ten podle zde pisicich traderu je free (mate tam reklamni banner) a mozna byste do nej dostala EOD. spis bych doporucoval obetovat par babek a mate po problemu.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

jen pozn:
nic proti live datům, vyjma forexu ale bývají za poplatek. Je věcí každého zda je umí užít, pro začínající ale mám pocit platit za live data, aniž dělají intraday obchod a jsou s vědomostmi dál, je skoro zbytečné-pochopitelně do jisté úrovně, aby mohli ocenit co vlastně chtějí a k tomu také potřebují. Kdo má ostrý účet k live datům se už většinou dostane.
:-))

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 2 týdny později...

Beraniste:
www.cannontrading.com/platforms/platform_comparison.php
Zde je přehled některých brokerů a jejich platforem. Nemám to ověřěno, ale každá z nich by měla umožňovat zřízení Demo účtu s daty a virtualním kontem (E-Cry určitě) Snad Vám to pomůže.
PaJaSoft:
Chápu, že některé dotazy nováčků mohou být otravné, ale ne každý se ihned orientuje pod tíhou všech informací,které, tento bezvadný server nabízí. Proto rád pomohu, trpělivě zopakuji stejnou věc třeba 10x, pokud to pomůže, stejně tak,jako to dělají tvůrci (a nejen oni) tohoto webu pan Tomáš a Petr (jak jsem si při pročítání diskuzí mimochodem všimnul)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 3 months later...

×
×
  • Vytvořit...