Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Cvičná portfolia na netu:pro akcie,komodity,forex


Doporučené příspěvky

Dobrý den,
pročítáním tohoto myslím velice zajímavého a přínosného webu zjišťuji, že dost začátečníků zkouší své metody a pokusy rok i více tzv.papertradingem, a to pouze na papíru. Věc jistě velice přínosná, i zkušení a dnes roky úspěšní tradeři asi nezačínali jinak.
Nic proti papíru, ale mnozí brokeři dnes poskytují na svých webech možnost tvorby vlastních portfolií, časově neomezených a zdarma, s reálnými daty, kde je možné sledovat své pokusy s okamžitým přehledem o stavu jak jednotlivých titulů tak portfolia jako celku. V % i absolutně. Aspom s minimální tech.analýzou přímo v grafu, včetně upozornění na nové signály tech.analýzy atd, možnosti sledovat data fundamentální, nově vydaná doporučení na titul, data hlášení kvartálních výsledků či datum a velikost výplaty dividendy atd atd.
Umí to už i čeští brokeři, kvalitou ale podstatně dál pokud jde o zpracování či objem poskytovaných dat jsou myslím dál brokeři cizí.
Ani ten kdo neumí anglicky se nemusí bát tuto možnost využít: po zjištění jak co a kam zadat jde už o rutinu.
Kvalita sledování svých pokusů či metod obchodování se ale může podstatně zlepšit proti papíru - a není důvod vyhazovat ani ten.
Dotazy na portfolia se objevují všude možně, v názvu tohoto vlákna je už v názvu jasně dáno oč jde.
Dovolím si sem přispět příště něčím svým, pokud půjde o věci anglické či německé jsem ochoten ke všemu podat přesný a detailní postup.
úspěšné tipy všem
miciko

to admin:
pokud by dle vašeho zvážení toto vlákno bylo duplicitní nebo zbytečné prosím o zrušení.




Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • Odpovědí 55
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

Miciko,

"papertrading" je obecne oznaceni pro trenovani, ale s papirem uz v posledni dobe nema vetsinou az tak moc spolecneho... :-) Ja treba momentalne "papertraduju" daytrading na platforme TWS od IB, nekteri jini vyuzivaji Track'n'Trade pro papertrading pozicnich obchodu apod.

Jinak si myslim, ze k tomuto tematu uz se tady na foru i v clancich nachazi velmi hojny dostatek informaci...

Link to comment
Sdílet pomocí služby

to Martinek:
ano, ale nutno se proklikat kdečím.
Název vlákna "Otázka", "Dotaz začátečníka" či "Jen tak ze zvědavosti" o tématu asi moc neřekne. Oproti "Tripple Screen", "Elliotovy vlny" kde je to jasné hned.
Přesný název tématu umí docela šetřit čas těm, kteří hledají jen svou věc.
Mnozí noví hledají právě něco mimo papír, že by našli portfolia snad i pod "papertradingem" možná ani neví. Ne každý začátečník ví co vše a jak se dá dělat. A kde to rychle najít.

zdraví miciko

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Miciko,

souhlasim, ze kvalitni nazev diskuse je zaklad... Staci si ostatne precist pravidla pro diskuse na financnik.cz, kde je tento bod primo obsazen. Nicmene osobne si myslim, ze pokud to nekdo s tradingem mysli opravdu vazne, pak si stejne bude muset procist maximum dostupnych informaci, tedy vcetne diskusi s nazvy "otazka" apod.

V kazdem pripade prave papertrading je tu rozebiran asi vice nez co jineho... :-) Rozhodne Vas ale nechci odrazovat, takze jen do toho.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Miciko,
myslím, že toto téma je zajímavé, i když většina simulací bude patrně pro akciová porftolia.
Osobně jsem nikdy podobné simulace pro komodity nepoužíval, tak pokud máte nějaké zajímavé tipy na aplikace, které jsou finančně dostupné a toto umožňují, tak sem prosím pár linků dejte, pro řadu nováčku toto bude hodně zajímavé.
Díky,
Petr

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Č.1
Akciová portfolia pro USA trhy na clearstation.etrade.com
Totéž na www.clearstation.com
(Jsme v sekci pro začátečníky, dovolím si proto popis „po lopatě“. Píšu na základě toho, nač se mě někteří začínající sami ptají. Co je zde popsáno umí více-méně povedeně a podobně i další)

Poskytuje zdarma USA broker E-Trade (sám přes něj neobchoduji)

Co to umí a co zde lze nalézt:
-zvolit si svá portfolia časově neomezená (dále prf)a zadat jim svůj název
-zařadit/zrušit tituly do prf vč.obchodního poplatku (kurzy zpožděné 15-20min)
-vybrané tit. zařadit do sledování ve „Watchlistu“ (nekupují se, pouze sledují)
u vybraných titulů lze sledovat:
-stav akcií v prf = změnu v % i usd denní/od koupě
-stav/změnu portfolia % i absolutně
-graf kurzu 3měs/1rok (lze zvolit) u 1tit.nebo vše lze zobrazit v balíku,najednou = až 25grafů na 1stránce
-u grafu jsou vidět základní data technická a fundamentální
-lze navolit základní tech.analýzu u každého grafu = průměry MA 13/50 dní, MACD, MACD histogram, Stochastic
-lze navolit u každého titulu rozšířenou tech.anal, s jemnějším časovým rozpětím a řadou dalších stavitelných indikátorů/oscilátorů

Ve volbě „Focus“ k akciím v portfoliu a ve Watchlistu se zobrazí vše na 1straně:
-stav všech portfolií a jejich +/- za den, klikem na ně se portfolio rozbalí=zobrazí tituly v něm obsažené
-datum hlášení ekon.výsledků + minulý zisk/akcii (po reportu zisku se objeví ohlášený zisk/akcii)
-tituly jež dosáhly ročního maxima/minima
-10 titulů s největším denním % růstem/poklesem
-výpis tit.u nichž je kurz nad/pod 13 a 50denním půměrem
-výpis tit.u nichž jde 13d průměr nad/pod 50d průměr
-výpis tit.jež dávají signál kup/prodej dle indik.MACD a Stochastiky:překoupené/přeprodané
-výpis.tit.s nejlepším/nejhorším denním-měsíčním-ročním trendem
-nová hodnocení analytiků kupuj-drž-prodej atd…
-tit.s rekordními objemy

Ve volbě „Tag a Bag“ jsou tituly rozdělené dle nových signálů technické a fundamentální analýzy a členěno na burzu NYSE, NASDAQ, Amex, BB

Dále lze:
-vypsat tituly jednotlivých sektorů, dále dělených (př.farmacie, biotech, hardw,soft,ropa, ocel, pojištění životní….) vč.objemu, vzdálenosti kurzu od maxima, objemu obchodů, atd.
-vidět portfolia 4 “analytiků“ a jejich komentáře k zařazeným akciím long/short, vč.stopu u některých
-vidět portfolia long/short nejlepších účastníků – datum kupu/prodeje, vč.případného komentáře proč konali, někde uveden stop/target=cílový kurz
-výpisy akcií jedno jak vybraných lze třídit dle všech nadpisů sloupců jež jsou aktivní (…objem, % vzdálenost kurzu od maxima, % změny kurzu…..)
-kdo vládne anglicky může diskutovat v 18 tématech,dál členěných styl „financnik“
Jako velmi dobré se mi jeví volitelnost vzhledu svých stránek (Kdo se naloguje – zvolí si své přihlašovací jméno)
Lze volit:
-časové rozpětí grafů 3měs-1rok, vč.jejich velikosti, umístění a počet na řádku,stránce, – až 25grafů na 1stránce
-zapnutí/vypnutí základní tech.analýzy v grafu kurzu
-zapnutí/vypnutí komentářů uživatelů nebo článků v tisku,
Toto nastavení poté platí pro všechny volby a výběry jež jsou prováděny (např.u akcií jež se jeví dle MACD ke koupi/prodeji na NYSE burze.)

Proč se mi tento link jeví jako vhodný:
-stavitelnost vzhledu grafů, stránky
-zobrazení grafů vybraných skupin akcií volbou „jeden po druhém“, nebo velmi názorné a hned přehledné „Graphs in Bulk“ = grafy v balíku = až 25grf na 1str.=okamžitě lze vidět všechny papíry v portfoliu na 1str.
-základní tech.anal. hned v grafu vč.základních dat.technických a fundamentálních
-velmi jednoduché vkládání/rušení titulů do/z portfolia/watchlistu (většinou dobře uděláno i kdekoliv jinde)
-stále stejný styl výpisu titulů a navoleného zobrazení grafů/dat

Myslím že i začátečník neznalý angličtiny se zde může vyřádit a „zatrejdit“ a trénovat své metody si velmi jednoduše a dle libosti a to velmi rychle.
Při zájmu dodám přesný postup jak co udělat, navolit, kam kliknout.

úspěch všem, miciko

Link to comment
Sdílet pomocí služby

to johny:
a to clearstation.etrade.com neni snad konkretni odkaz? :-)

Č.2
Evropské akcie, USA akcie-3trhy, Světové akcie, deviz.trh-forex, komodity + opční listy (warranty), certifikáty na akcie, devizy, indexy, komodity a další
Na www.onvista.de

Co to umí:
-až 5 portfolií (dále prf) Depot1-5 časově a jinak neomezených, v nich ž lze sledovat vše výše uvedené
-kurzy zpožděné vč.jejich projekce do prf o 15-20min
-denní pohyb +/- i od doby koupě v % i absolutně v eur ,
-lze zadat poplatky, dokupovat, částečně prodávat atd.

Dále:
!!!Volitelné nastavení obsahu svých stránek = volba „MyMarket“= můj trh – po nalogování
Na úvodní stránku možno navolit:
-zobrazení stavu portfolií
-sledování titulů ve „Watchlistu“
-nové zprávy – akcie, fondy, komodity, měny, certifikáty….
-přehled trhů
-přehled 15 indexů včetně titulů v nich (DAX, 3xUSA…..Eurostoxx50…..až korejský HS)
-přehled opcí/warrantů + pákových produktů dalších na vše výše uvedené
-přehled deviz.trhu-forexu – pohyb měnových párů
-přehled komodit (nelze ale zvolit jednotlivé kontraktní měsíce jak special.komodit.linků, zobrazuje se aktuální-čelní)
-fondy atd…….

Klikem na kterýkoliv titul na úvodní stránce se napravo na téže str.zobrazí malý graf kurzu s volbou délky intraday---až 10let

U všech titulů k disp. Tech.analýza
-průměry 38-90-100-200 dní
-14 dalších indikátorů/oscilátorů
-srovnání s benchmarkem či jiným titulem
-kurzovní lístek za 3/6 měsíců
-fundamentální data
-výpis dostupných call/put warrantů/certifikátů/derivátů na daný titul, vč.detailních tech.+fundament.dat k derivátu = několik desítek údajů vč.greeks, volatility atd
!!!-kliknutím lze graf derivátu změnit na graf podkladu: !!!velmi názorně je tak vidět závislost chodu derivátu na chodu kurzu podkladu

Má nástroje k třídění, filtrování titulů a dat

Jako velice přínosné se mi jeví na www.onvista.de
-volitelnost výběru témat,oborů jež chci zobrazit na mé stránce:z 1 webu tak lze mít přehled o akciích, komoditách (ne všech ale), forexu, o emitovaných derivátech na ně….)
-vše z výše uved.lze sledovat v portfoliích

I k tomuto linku mohu detailně odpovědět asi na cokoliv – co-kde-jak.

úspěch všem
miciko

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Návrh na volný trénink-akciový papertrade
------------------------------------------------
Vážení na www.clearstation.com
(tento web nijak nepreferuji-lze na něm dělat akciový papertrade long/short)
jsem přes
username:cvicne
password:portfolio
založil možnost "veřejného" papertradu pro zájemce (i neznalé angličtiny) a nastavil vzhled stránek. Kdo chce může se pod volbou „customize“ podívat co je nastaveno.
!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
kdo chce může zkusit svoje 1portfolio long/1 short, takto veřejně zájemcům přístupné.
----------------
Pravidla:
-vaše portfolio se bude jmenovat tak jak váš nick/přezdívka zde na financnikovi
(mám tam moje prtf *miciko-long*, ty tituly co vidíte jsem nijak nevybíral, nabídla mi je mašina sama při zakládání prtf)
-stejně tak mi nabídla tituly ve sledování=Watchlist.
-max.počet titulů v portfoliu není myslím omezen-nebo se dohodneme na nějakém max-20-25?
tento počet se najednou zobrazí při volbě "grafy v balíku" = "Graphs in Bulk"
Stejně tak počet titulů do Watchlistu
(všech titulů v portfoliích a Watchlistu se poté týká veškerý rozbor dle signálů TA atd-viz popis ve vláknu „cvičná porfolia na netu…“)
Nejpozdějí každé ráno i v průběhu obch.dne je/přibývá ve volbě "Focus" rozbor/info všech titulů i vývoj portfolií
-!!!!!!!!!!!!!!!!!! nevyhazujte/nerušte/neprodávejte kolegům akcie z jejich portfolia!!!!!!!!!!!
-!!!!!!!!!!!!!!neměňte vstupní heslo, pak se tam ostatní nedostanou a končíme!!!!!!!!!!!!!!
-----------------------------
Smysl tohoto nápadu:
-kdo má zájem a toto zatím nezná může zkusit zde USA akciový papertrade, jsem ochoten se vším poradit kdo by nevěděl co-kde-jak udělat
-i ten kdo se bojí angličtiny ať to klidně zkusí-pojmů je pár, podstatné je vidět, včetně okamžitého přehledu prtf
-kdo to dosud nezná uvidí možnosti co jde dělat – totéž +/- ale po svém umí portfolia i jinde

miciko

Upozornění: nákup titulu do cvičného portfolia není návodem k jakékoli akci na trhu!
Pokud by tento nápad něčemu odporoval prosím admina zrušit jej

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Zdravím Miciko,

skvělá práce, mnohokrát děkuji. (tu)
Sice portál onvista.de pravidelně používám jako zdroj denních hodnot akciových indexů a komodit (spotové ceny), z důvodu neznalosti němčiny jsem neměl přehled co jejich portfolio nebo watchlist umí. Určitě tuto možnost v nejbližší době využiju, trápilo mě, kde budu simulovat reálné obchody s waranty, abych si ověřil a doladil obchodní systém. No a teď je mi to díky Vám jasné.

S pozdravem Míra

Link to comment
Sdílet pomocí služby

to Piti:
nevnucuji ale pokud byste měl s něčím na www.onvista.de problém co-kde-jak, se ozvěte. Sám je na WR užívám, jsou rychlí a mají lepší zpracování myslím než portfolio na www.euwax.de.
Jen opakuji neznalost jazyka zde nevadí, u porotfolia jde o rutinní, mechanickou práci. Čísla a grafy mluví za vše
OK dny, miciko

Link to comment
Sdílet pomocí služby

miciko:

dobrý nápad. Na ty stránky jsem se díval, pravda jsem z nich trochu mimo. Moje znalost Ang., nic moc, ale snad se za chvíly chytím.

teď koukám na to portfolio, zatím mě dost uniká myslím, že skoro všechno. Je to něco jinýho než koukat do českých knížek... Budu se tedy snažit a snad se co nejdříve k této naší "hře" připojím.

Pravda, teď stále brouzdám a snažím se poochopit euwax...asi víte, ale takovéto cvičeníčko se mě zdá velice zajímavé.


miciko:
to setkání v třebové mě pořád běží hlavou, bohužel jsou na mě v práci nyní kladeny docela velké nároky...(td)

S pozdravem Jiris

Link to comment
Sdílet pomocí služby

micoko:

cvičné portofolio:

má doměnka FIX:

pouze podle grafu je FIX u konce,nebo se jedá o korekci.v tomto případě bych buď prodával,nebo poposunul S/L pod korekci.jde v tomto případě sledovat S/L?
I když doporučení je stále 20 long,pokud správně chápu? Že by fundamenty?

Jinak,četl jsem,že pražská burza se chystá na certifikáty.záleží na eminentech.

Jiris

Link to comment
Sdílet pomocí služby

to jiris:
na www.clearstation.com
jsem do svého portfolia dal 20titulů + 50 do watchlistu = volba *Watchlist*. Bez ohledu na signály TA nebo fundament, pouze náhodný výběr, nejde o tipy na long akci na trhu!!! jde o USA kolosy většinou.

Proč tolik titulů:
pokud se nalogujete a pustíte si volbu "Focus" pak hlášky či nové signály TA + další info. se týkají všech těchto 70titulů, a je tam již pochopitelně podstatně zajímavěji/názorněji vidět jejich rozdělení do skupin.
(tituly na maximu/minimu, padající pod 50d EMA průměr atd)
Dnes ráno tam např.bylo:
JNJ - Analyst upgrade = zvýšení doporučení "buy" - kupuj
MXIM - RecordPriceLow - rekordně nízký kurz (1R, je na minimu)
AA - RecordPriceHigh - rekordně vysoký kurz (1Rok maxim)
AIG - CloseBelow50-dayEMA - zavírací kurz je pod 50d expon.průměrem
atd.
Zajímavá je volba *Tag a Bag* = opět dělení všech titulů obch.na USA 3trzích dle různých hledisek fundament./technických = vč.některých signálů TA

OK dny Vám

Link to comment
Sdílet pomocí služby


×
×
  • Vytvořit...