Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

kdy začít obchodovat


Doporučené příspěvky

  • Odpovědí 42
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Pročítala jsem si toto vlákno a chtěla napsat Alici. Mimochodem vítám čtvrtou "babu" v tomto mužském světě.

Pak se ale diskuse díky blábolům TJ zvrhla někam úplně jinam. Musím na to reagovat.

Já jsem si zde tolik diskutovaný manuál pana Řepíka zakoupila také a zakoupila jsem ho i svému bratrovi jako dárek. Za vyhozené peníze to nepokládám, ale ani nechápu, jak jen proto, že si přečtu něčí manuál, dostanu přidělené nějaké číslo, tím se stávám něčím žákem :S a dál jsem mu povinována až do smrti čím? Tato uražená ješitnost je mimo mé chápání. :S A nakonec-není v životě normální, že dobří žáci často převýší svého učitele? A ten je za to rád, protože úspěch jeho žáka znamená, že je nebo byl DOBRÝM učitelem :) A mě osobně je naprosto ukradené, kdo je koho žákem a kdo koho učil, protože tady se učí jeden od druhého a zkušenější nezištně dává své vědomoosti k dispozici méně zkušeným.

Nikdy a nikde jsem nezaznamenala, žeby Petr nebo Tomáš útočili na kohokoliv jiného, VŽDY se chovali velice korektně i na ataky, které jiní by těžko prodýchali, odpovídali v rámci slušnosti nebo neodpovídali vůbec, což já osobně považuji za nejlepší řešení. A všem, kteří tuto diskusi chtějí zvrhnout v pavlačovou drbárnu i já vzkazuji-jděte jinam a nechte nás tady pracovat a pomáhat jeden druhému. Myslím, že toto společenství, které se zde díky Petrovi a Tomášovi vytvořilo, je zcela mimořádné a jeho myšlenka bezplatné a nezištné pomoci je něco nadčasového, k čemu ještě naše postkomunistická socanská společnost nedozrála.

Já jsem metody z manuálu nepoužila, vytvářím a testuju si svůj vlastní obchodní plán, který jsem byla schopná "spáchat" díky Finančníkovi, jejich skvělým školením a ještě skvělejšímu webu. Jsem vděčná každému, kdo je ochoten mi pomoct, a vím, že v této oblasti je pokora nezbytná. Příliš sebevědomí nadělá jen samé škody a žádný užitek.

A teď konečně [bold] něco pro Alici [/bold]

Stará nejsi, já jsem starší. A na tomto byznisu je nejúžasnější to, že věk se prostě nepočítá. Vše je jen a pouze v tvé hlavě. Další úžasná věc je ta, že člověk může dělat něco, co ho šíleně baví. Můj drahý muž se mě často po další probdělé noci u počítače ptá, zda to nepřeháním a jestli si tím věčným ponocováním neuškodím :D já mu ale odpovídám, že to ne, protože mě to [bold]baví [/bold].
Já se učím od října loňského roku. Krom daní jsem absolvovala všechna školení-vřele doporučuji skutečně alespoň "Základy úspěšného obchodování na komoditních trzích", "Úvodní kurs do intradenního obchodování" a spreadový manuál. Když se krom bezplatného manuálu vyloženého na webu prokoušeš tímto, ujasníš si, čemu se chceš dál věnovat. Na to, abys našla svoji parketu, budeš provděpodobně potřebovat nějaký čas-ne každému sedí a vyhovuje vše a každý si zde nakonec musí najít svoji cestu. Další investicí-dle mého názoru-chceš-li se věnovat spreadům nebo pozičnímu obchodování, je zakoupení TnTčka(je tu o tom psáno dost a dost). A vzhledem k tomu, že chodíš do práce a ještě nějakou dobu chodit budeš, asi toto bude tvoje cesta. Intradenní je pro ty, co mají více času. Tam pak musíš fundovat účet (nejlépe u Interactive Brokers sumou 2000 USD) a pořídit Sierru, abys mohla testovat tyto obchodní strategie.
A jak dlouho toto období testování potrvá? Záleží na přístupu-někdo se pustí do toho bez testování (a vždy vymete svůj účet!!!), jinému stačí pár týdnů, dalšímu měsíce, někomu roky... Je to velice individuální. Já se vždy budu držet toho, co nás učí tady. Poprvé zvednu telefon a zavolám svému brokerovi-účet jsem už fundovala u Harpoonu-nebo si kliknu-až budu vědět, jaký výsledek mám min. za 1/4 roku papertradinku (teď už si plánuju prostřednictvím TnT obchody tak, jak bych do nich šla v reálu, ale jsem jen na papíře), a dál jaký výsledek mám v min. 200 obchodech při backtestingu (opět ti to umožní TnT, kde jsou data 25 let dozadu, a kde se dá krokovat den po dni, takže za pár hodin si můžeš otestovat svoji metodu vstupu a výstupu na celém zvoleném trhu. Zjistíš tím, jakou máš úspěšnost, jaký máš poměr výdělků proti prodělkům, jak nejdélo trvalo období samých ztrát a unesl-li by to tvůj účet. A taky si musíš najít ty "své" trhy-bude se to odvíjet od velikosti tvého účtu.
Takže já jsem po půl roce ve fázi, kdy jsem si byla schopná díky neustálé pomoci a podpoře Petra s Tomášem a dalších skutečných traderů vypracovat [bold] svůj [/bold] systém, který teď budu testovat. Jak dlouho? Minimálně čtvrt roku. De facto denně. K tomu jsem přidala denně angličtinu, bez té se v tomto světě neobejdeš. Umíš-li alespoň pasivně, tvoje velké+. Snaž se ale z toho udělat znalost aktivní-bude se ti hodit.
A školní vzdělání? Můžeš na něj zapomenout, tady jsou inženýři i dělníci, lidé vysokoškolsky vzdělaní, studenti, i lidé bez nějakého vyššího vzdělání. Vzdělávej se tady, absolvuj kurzy, pročítej diskuse na webu, čti všechni články, pak si vytvoř svůj vlastní obchodní plán a začni ho testovat. A určitě přijde den, na který čekám i já, kdy nám bude jasné, že TEĎ. Teď naslala ta chvíle, kdy to propukne naostro. I pro mě je zatím velkou neznámou, co to se mnou udělá a jaké to bude, ale pevně věřím tomu, že budu-li striktně dodržovat zde vytýčená pravidla, budu věřit svému otestovanému obchodnímu plánu, zvládnu-li své emoce, poučím-li se z chyb druhých a nebudu se snažit přesvědčit sama sebe, že u mě to bude fungovat jinak a tam, kde jiní prodělali, já vydělám, pak nemohu jinak než začít pomalu, ale o to jistěji vydělávat. Do takových 2-3 let chci sebe i svého muže slušně živit pouze a jenom tímto, manžela nechat odejít do důchodu a vydělat dost na to, abych každý rok na konci mohla oddělit nějakou slušnou sumu ještě pro někoho potřebnějšího. :) Co jiného než komodity mohou člověku dát takovou reálnou naději do budoucnosti? :) :) :)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Zdravím všechny, předem se omlouvám, pokud tento příspěvek tady zrovna nebude úplně patřit,ale četl jsem v tomto vlákně nějaké info o tom, že by Elder mohl být dostupnější pro nás Čechy co je na tom pravda?Pokud by byl někdo tak laskav a mohl mi odpovědět budu velice rád, neboť mám teď kamarádku,která je na 3 týdny v USA a tak se mi naskytla možnost přez jí tyto knížky získat,ale nevím zda v kamených obchodech to nebude dražší než si to nechat poslat z Amazonu domů.Jinak děkuji za autorům finančíku za jejich knihu, už ji mám jednou přečtenou a je to taková dobrá pomůcka na začátek.Můžete mi ještě nějaké knihy doporučit?

S přáním hezkého večera Adam

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Mas pravdu Adame,sem to vazne nepatri a myslim ze je dobry zachovavat diskuzim nejaky rad ne jen kvuli prehlednosti.Jestli je kamaradka v USA a ty chces knihy koupit levnejsi cestou tak zjisti kolik stoji na Amazonu a kamaradce rekni at ti konkretni knihu koupi pokud bude levnejsi nez je cena XY na Amazonu.Hezky vecer ;)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 4 týdny později...

jen chci přispět svým málem.

Cca 1/2 roku jsem zde na stránkách finančníka. První asi 2 měsíce jsem se vším strašně pospíchal. Rychle přečíst manuál, rychle zkusit TNT, honem přemýšlet nad obchodním plánem, nezapomenout na backtest co takle papertrade? Založit někde demo účet..., kde vzít kapitál.....?


Nyní sedím před PC a koukám na graf. Přečtu diskuze kouknu na graf ID, měsíční a jdu číst.

Vše se musí tvořit postupně. Pokud někdo před půl rokem narazil na trade a dnes otevírá účet, klaním se mu hluboce. Každý jsme jiný a každý musí svou cestou. Nejde jednoznažně určit, před rokem jsem začal studovat manuál, dnes musím začít.

Komodity a futures kotrakty jsou fain věc,pokud je člověk "ovládá". Určitě se těším, až zobchoduji svůj první kontrakt, ale proč spěchat? Myslím, že vše je třeba nechat uzrát.

Pevný obchodní systém je základ!! Ale já, protože jsem stavař, vyhýbal bych se stavbám na jílu. Je moc nepředvídatelný. Jsou možnosti, jak jej "přelstít", ale proč to dělat, když můžu stavět jinde? Tak stejně tady nemůžu svůj robusní obhodní systém stavět na mých chabých vědomostech.

Proč vlasně tohle píši? Já osobně nezačnu stavět obhodní systém, dokud tomuto buissnessu neporozumím dokonale. Jde to za 1 rok? Mě ne. Jen jsem chtěl naznačit, že určitě není kam spěchat.

Doufám, že příspěvek nevyznívá moc černě, to jsem určitě nechtěl. Naopak jsem chtěl úplným nováčkům říct i když se za nováčka považuji taky, že s chutí do toho. A hodně trpělivosti.

S pozdravem Jiří

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Jiris,

jak pisete - trpelivost je zde na miste. Az si budete dostatecne jisty svym systemem a hlavne sam sebou, jdete do toho. Na druhou stranu to s cekanim neprehanejet a zkuste si par obchodu ve chvili, kdyz uz budete citit, ze jste TEMER pripraven. Zkouskou par realnych obchodu poznate dalsi dimenzi obchodovani - tato zkusenost si dovolim rici zaskoci kazdeho novacka - vyhradte si na to primerenou castku (napr 500$ pro intradenni obchodovani) o ktere pravdepodobne zezacatku prijdete - berte to jasko skolne.

Jen bych doplnil ze je lepsi vybudovat JEDNODUCHY system nez ROBUSTNI - ale nechci se hadat o slovicka, snad me vsichni pochopite.

Pete

Link to comment
Sdílet pomocí služby

jiris
podle mě není potřeba chápat všechno. je potřeba chápat jak funguje způsob obchodování, který děláš. Na jakém trhu funguje. umět rozeznat trh do strany, trendující trh, trh pohybující se v range. žádný systém totiž nefunguje na všechny situace a je potřeba umět číst trh aspoň trochu.Nikdy neobchodovat nic co nechápu. Ale chápat vše, to je nadlický úkol.....
Já osobně se učím tím, že zkouším a zkouším a jedu si na demu, zkouším indikátory, koukám na fundamenty a koukám jak to všechno reaguje. skouším v tom hledat zákonitosti (když se stane to a to, obvykle se po tom stane to a to). Z těch zákonitostí skládám systémy, ty sytémy skouším, beru si z nich to dobré a vytvářím nové. jsou čím dál tím lepší a dnes jsem podle mě vytvořil velmi jednoduchý systém, který bude hooodně efektivní(ale to si na druhou stranu myslím o každém). Nejdřív byli systémy špatné, nedávno byly tak nějak kolem nuly, teď už teoreticky vydělávají a výkonost pořád zvyšuju. Tak tak je to z mého pohledu. Až si budu naprosto jistý, že nepřijdu o kalhoty až vlítnu na live, tak do toho vlítnu....

Link to comment
Sdílet pomocí služby

pete
no, řek bych že finančníka sem objevil asi někdy v zimě, hodně jsem čet, lezl po forech. V mém srdci jsou poziční obchody na pitových trzích. V mých očích to je jak královská disciplína. bohužel, na tohle je potřeba velkej startovní kapitál. proto jsem přešel na forex. Podle mě je nepoměrně těžší, i když na druhou stranu nemám s čím srovnávat.je to fakt divočina, ale potom co sem vymazal asi 4000usd z dema sem dospěl do fáze, kdy to pomalu roste zpět. Na live se chystám někdy na podzim, to si myslím, že bych měl být schopen neprodělat svůj účet. jinak, jaký rozdíl pozoruješ mezi demo a live? jdeš do plusu, nebo to nejde?

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Kdy zacit obchodovat je hodne dobra otazka.

A existuje velmi jednoducha odpoved: zacnete az budete vedet, ze muzete obchodovat. Jak budete vedet, ze muzete zacit obchodovat? Verte mi, ze ten moment poznate. Jedna se o urcity druh sebeduvery, kdy jednoduse citite, co mate delat. Je to stav mysli, kdy nepotrebujete kazdy den cist 10 stran textu, co mate v trhu delat. Trh je trh a obchodni plan je obchodni plan. Svuj plan musite chapat stejne jako kdyz ridite vozidlo. Take nectete pred jizdou, co mate delat, take nectete za jizdy, co delat, kdyz se blizite ke krizovatce. Proste vite, co mate delat za kazde situace.

Disciplina a konzistence je mnohem dulezitejsi nez propracovane vstupy a vystupy. Zadny super filtr nikdy nenahradi schopnost dodrzovat svuj plan i po serii ztrat.

Graf rika uplne vse. Dokud nerozumite tomu, co rika graf, pak je lepe pockat dokud tomu budete rozumet. Nekomu to muze trvat 6 mesicu, nekomu rok a nekomu se to nepodari nikdy.

Me se hodne libi veta: budete-li delat to co delaji ostatni, pak skoncite jako ostatni. Rika se, ze 70-80% traderu prodela penize. Najdete svoji cestu obchodovani a tu zacnete obchodovat az budete vedet, ze ji muzete obchodovat. Nekdo obchoduje jen dle grafu, nekdo jen dle indikatoru, nekdo dle FA, nekdo diskrecne, nekdo AOSky, nekdo meni svuj system kazdy rok, nekdo obchoduje jeden system 10 let atd. atd. atd. atd. atd.

Vezmu-li svuj plan pro pozicni obchody pak: korekce je korekce a nemusim si nikde psat, ze vstupuji na zaklade korekce. Je jedno, jestli obchoduji pozicni stocks nebo futures. Korekce je proste korekce. Muzu mit napsano 100x, ze vstupuji na zaklade korekce, avsak dokud nebudu vedet, co je korekce, pak nikdy nebudu schopen dodrzet svuj plan. Urcuji-li trend, pouzivam 123 formaci, ktera bud je a nebo neni. Nemusim si psat, ze cekam na trend dle 123. Bud VIM, ze trend urcuje 123 a nebo neznam svuj plan. Rozhodne si nemusim cist, ze cekam na 123 formaci pred analyzou trhu. Muzu mit 100x napsano, ze cekam na 123 pro urceni trendu, dokud vsak nebudu vedet, co je 123 formace, pak si o tom ve svem planu muzu cist 100x denne a stejne nebudu schopen obchodovat. Tot ma analyza trhu. Obchodnik musi vedet, co obchoduje, jinak nemuze obchodovat i kdyz na to ma 100 obchodnich planu.

Psychologicka priprava na obchodovani je dulezitejsi nez znalost cele technicke analyzy. Ja osobne mam plan na udrzovani sveho mysleni na urcite urovni, ktery si jednou az dvakrat tydne v klidu proctu. Par zakladnich bodu meho planu: bud pripraveny na vse, ver jen sam sobe, mej jasny cil, soustred se na pritomnost, jdi krok za krokem.

Verim, ze vsichni rozumi, co chci svym prispevkem rici.

Preji vsem mnoho uspechu!!

Libic

Link to comment
Sdílet pomocí služby

to Jiris:
:-) co to je dokonale?
Libic píše za mě: v grafu je vše. Pro někoho nadosmrti nepochopitelné čmáranice, pro někoho OK dlouhodobý zdroj obživy.
Zkuste 1x jen na zkoušku toto:
najděte si pár titulů jedno z jakého trhu = A,K,forex. Kupte long bude-li svítit slunce, jděte short při mraku. Jediné o co se starejte bude předem připravený a naprosto striktní MoneyManegement:posouvání StopLossu a braní profitu.
Možná budete překvapený co z toho vyleze, i při této zdánlivě zcela primitivní taktice.
zdraví Vás miciko

Link to comment
Sdílet pomocí služby

ja som da sa povedat taky isty zaciatocnik, obchdovat som zacal na ostro po 2 tyzdoch trenovania na demo ucte teraz uz obchodujem 2 mesiece za prvy mesiac som mal zisk 200USD za druhy 500 USD a viem urcite ze demo ucet je dobra vec ale najviac nauci clovek priamo a nostro, len musi byt dostatocne opatrny a budovat si svoj vlasty sistem a pomaly zvysovat svoje konto a netrba mat ani velky ucet lebo to zvadza k vedsim rizikam a riskovaniu

Link to comment
Sdílet pomocí služby


×
×
  • Vytvořit...