Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

kdy začít obchodovat


Doporučené příspěvky

Nevim, kde zacinali provozovatele tohoto serveru a je mi to srdecne jedno, ale v kazdem pripade nedavny clanek onoho pana beru jako zavistivou reakci konkurence. Co se tyce manualu, mel jsem ho k dispozici pro prostudovani, ale penize bych do nej nedal. Asi opravdu zalezi na uhlu pohledu, ale ja na "motivaci vysokou cenou" ani na "americke argumenty", kterych je tento vyplod plny, neslysim.

OK, nechme toho a pojdme se venovat konstruktivni diskusi. :-)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • Odpovědí 42
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

TJ nevím, proč zde provokujete podobnými příspěvky. Víte sám, že produkty kovboje nedoporučujeme už jenom proto, že člověk co plodí takové závistivé a útočné články prostě nemůže být trader. Nevím kde jste přišel k informaci kde „jsme začínali“ ale můj příběh si můžete přečíst ve vláknu „Kdo jsme“ v tomto diskuzním fóru. Pokud vám přijdou smysluplnější různé informace „z druhé ruky“ které se můžete dozvědět právě třeba na stránkách kovboje, tak je to Vaše legitimní právo, věnujte se prosím tradingu tam – obzvláště pokud vám nabízené strategie vyhovují - ale nesnažte se prosím produkovat nějaká moudra, o kterých nevíte vůbec nic.
Na rozdíl od jiných se s Tomášem nevydáváme za žádné guru. Jsme tradeři, kteří mají kolem sebe komunitu lidí, kterým patrně vyhovuje naše společnost a naše informace, díky kterým sami začínají profitovat. Nikoho však nenutíme setrvávat na tomto webu nebo z něj cokoliv čerpat. Pokud se však rozhodnete naše služby využívat – například tím že využíváte služeb tohoto fóra – tak mějte alespoň tolik úcty k lidem kteří tento web připravují, že si podobné nesmyslné narážky napříště odpustíte.
Děkuji,
Petr

Link to comment
Sdílet pomocí služby


Vám jsem chtěla specielně poděkovat za Vaše rady i sdělení , které mne velmi pozitivně naladily. Protoře píšete, že máte tři děti a kus života za sebou, velmi jsem přivítala Váše rady. Já mám naplánováno, že asi 2 roky budu ještě trvale zaměstnaná a potom bych chtěla přejít trvale jen na obchodování. Myslíte, že je to reálné? Přeji Vám zdraví a úspěšné obchodování-Alice
Link to comment
Sdílet pomocí služby

Vám jsem chtěla specielně poděkovat za obsáhlou odpověď. Jsem pevně odhodlána po této cestě nadále kráčet. Chtěla bych asi dva roky ještě pracovat ve svém oboru-každý den dojíždím a potom se cele věnovat tradingu. I Vás se ptám ,zda moje úvahy jsou reálné (samozřejně při mé píli a snaze) . přeji Vám mnoho úspěchů v životě i podnikání a zdraví. Určitě se ještě nekdy na stránkách finančníku setkáme.Alice

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Pane Podhajský, děkuji:)

Vaše reakce (respektive to, že jste na přímou otázku, jejíž jednoduché zodpovězení by situaci značně osvětlilo, neodpověděl) je výmluvnější, než jakákoliv slova.

Ostatně, už některé donebevolající začátečnické chyby, které jsem i já, nezkušený mladý komoditní "cucák" bez problémů odhalil ve Vašich základních článcích svědčí o tom, že pravda je jednoznačně na straně p. Řepíka (že je reálný trader jsem si ověřil krátce před zakoupením jeho manuálu, Vaše mystifikace je bezpředmětná). Jeho nedávné reakci, kterou nyní považuji za přiměřenou, se ani trochu nedivím.

Téměř bezmezně obdivuji ty, kteří něco dokázali a ještě jsou ochotni se o to podělit. Bohužel, Váš server je založen na principu "mezi slepými jednooký králem" a ač se Vám nedá upřít obrovské zapálení pro věc, měl byste zvážit, zdali přivádění spousty lidí do slepé uličky Vašimi evidentně nedostačujícími znalostmi a zkušenostmi stojí za to. Vlastně, možná jste to již udělal.

Přestože k Vám již nechovám naprosto žádnou důvěru, či snad dokonce úctu, tímto se loučím a upřímně Vám přeji mnoho úspěchů.

(Příspěvek je myšlen jako feedback, nikoliv jako urážka. Jak se k němu postavíte, to už je čistě Váš "problém")

Jiří

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Zdravím TJ,
netuším nakolik Vám podobný typ informací může pomoci ve Vašem tradingu – což by mělo být jediné co byste měl usilovat – ale jelikož nechci nechat podobné osobní výpady bez odpovědi, tak zde je krátké info.
Předně bohužel nevím co je to „začínali jste s komoditami“. Na rozdíl od různých jiných lidí, kteří jsou tak hlasití na svých stránkách, já vnímám trading jako kontinuální proces vzdělávání se a objevování dalších cest. Tzn. pořád jsou věci, se kterými začínám, byť jsou jiné věci, které mi fungují. Patrně jste nenašel ten příspěvek, na který jsem vás odkazoval, ale pro Vaši informaci jsem studoval bankovnictví na VŠE, což je škola, kde se chtě nechtě s podobnými produkty – byť samozřejmě v teoretické rovině – seznámíte. Byl toto můj začátek s komoditami? Já věřím, že ano. V dalších letech jsem samozřejmě pročítal tak řádově stovku možná více nejrůznějších knih – pochopitelně nejčastěji z Amazonu v angličtině, některé i v bizardnějších jazycích a samozřejmě i onen produkt o kterém zde hovoříme. Znamená to, že jsem tedy „začínal u kovboje“? Pokud to budeme brát tak že jsem začínal také u Eldera, Rosse, Williamse a kupy dalších tak nepochybně ano. Dnes studuji další a další knihy zaměřené na efektivnější správu porfolia, mechanické obchodní systémy atd. atd. Znamená to, že se již nikdy nebudu ve svém studiu od těchto autorů odklonit, třeba proto, že až jejich knihy dočtu a všechno prozkouším, tak zjistím, že to jsou třeba pouze zlatokopové a nikoliv tradeři a prodávané informace mi pouze zamotaly hlavu než aby mě posunuly správným směrem? Tak bych se nikdy nedostal v tradingu tak daleko, jak jsem dnes.

Takže jak jste si mohl všimnout žádné protitrendy neobchoduji, spready ani daytrading, jak sám jistě velmi dobře víte, kovboj neprodává a tudíž si myslím, že rozumný člověk si udělá jednoznačnou představu, jak se věci mají. Ono je to podobné jako s tou informací co má kovboj vyvěšenou na webu, že v tomto fóru si píšeme příspěvky sami – jsou prostě věci o kterých si může každý rozumný člověk udělat svoji představu a těm ostatním především skutečně hluboce doporučuji, aby nikdy v tradingu nikoho nenásledovali bez podrobného backtestingu čehokoliv, co kde získají.

Vám TJ bych doporučil, abyste svůj čas a pozornost spíše směřoval směrem k testování různých obchodních systémů, čtení knih a sledování trhů. Pokud máte pocit, že je to tady samý fiktivní uživatel, mastíme si kapsu na kopiích kovbojských strategií, je našim denním chlebem zde pomlouvat vašeho oblíbence, či zde prezentujeme informace, které můžete najít na každém druhém webu zdarma, tak prostě jděte na ty jiné weby, ale hlavně studujte trhy a nikoliv podobné úvahy. Jak pochopíte možná později, pro peníze jsou lidi schopni dělat cokoliv, pravda se často od nejrůznějších marketingových výpadů může nahony lišit, komerční produkty zdaleka nefungují tak dobře jak jsou prezentovány a podobné házení špíny na úspěšnější je bohužel v této oblasti běžné nejen zde ale i v zahraničí. Nicméně s Tomášem bychom byli rádi, aby se podobné příspěvky neobjevovali na našem serveru, protože – zcela upřímně – je nám fuk co si prodejci píšou na své weby, protože reklama nikdy čistá nebude a trading jsme si nezvolili proto, abychom se museli do těchto aktivit zapojovat. S Tomášem sice nejsme žádní velcí sportovci, nepozorujeme v lese ptáky ani nevyděláváme miliony s pouhou hodinou práce denně, ale zato se každý den věnujeme trhům a dokážeme v nich nalézt to, co jsme v dřívějších dobách marně ve svých podnicích hledali.

Petr

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Jiří,
pokud jste našel svůj vzor, tak vám držím palce, ať to s tradingem dotáhnete co nejdále. Moje odpověď je myslím naprosto konkrétní. Pokud jste někde na našem webu našel chybu, tak ji klidně hoďte do mailu nebo do fóra – od toho tu diskuze je. Nikdo není neomylný.
Petr

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Vážený pane Jiří,

děkujeme za Váš názor.
Předně bych rád připomenul, že už nějaký čas žijeme v demokratické společnosti a každý má možnost svobodné volby. Pokud se vám náš server nelíbí, nikdo vás tu nedrží a nikdo vás nepřemlouvá se zabývat informacemi na něm prezentovanými. Pokud je vaší prioritou posuzovat kdo kde napíše jakou špínu, lži a pomluvy a na základě tohoto děláte svá obchodní rozhodnutí, pak vám přeji dvojnásob štěstí v tradingu - nebudete to mít jednoduché. V tradingu platí jedno: každý musí především sám za sebe. To je cesta, kterou razí tento server. Myslím, že je to mnohem smysluplnější a v trzích funkčnější, než hlásat "já jsem ten jediný pravý, pouze mé metody fungují a všichni ostatní mě jen kopírují". Jak píše Petr, kovbojovy strategie nás nezajímají a proto se jimi zde absolutně nezabýváme. Zabýváme se tím, co zajímá nás, co jsme se naučili pílí a vlastní cestou a co nám funguje. Možná bych vám doporučil udělat si skutečně veliký vzorek na becktestu kovbojových strategií a možná budete překvapen. Každopádně bych vám doporučil zabývat se tradingem trochu smysluplněji a hlouběji, než pouze tím, co kdo kde napíše za lži. Jinak doporučuji raději vzít peníze a odnést je do podílového fondu - uděláte lépe.

Tomáš

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Dobry den TJ,
priznam se, ze nechapu smysl nebo cil Vasich prispevku. Neustale napadate Tomase s Petrem ve snaze ziskat jakekoliv vyjadreni ve smyslu, kde a s kym zacinali.
Na Vasi snahu se divam ze sveho pohledu a snazim se najit vyhodu, kterou mi prinese tolik chtene vyjadreni od Tomase s Petrem. Bohuzel zadnou vyhodu najit nemuzu, at se snazim jak se snazim.
Nic proti p. Repikovi nemu nemam, je mi jedno kdo je a co je, je mi jedno kde zije a jak zije, nikdy jsem si od nej nic nekoupil, nikdy jsem mu ani nenapsal. Neni mi vsak jedno, proc musim cist na foru, ktere se ho nijak netyka, prispevky typu "priznejte kde jste zacinali".
Jedina vyhoda v tomto pripade muze byt pro p. Repika, ktery se snazi zvysit prodejnost na sve strance. Mylim-li se, pak Vas, TJ, prosim o vysvetleni, v cem je moje vyhoda znalosti faktu, ze si Tomas s Petrem pred lety poridili manual, dle ktereho dnes neobchoduji. Vyhoda je pouze na strane p. Repika, rozhodne neni na me strane.
Proc me Vy nebo p. Repik musi presvedcovat o dokonalosti jeho manualu tak, ze jmenujete kdo u nej zacinal. Ja osobne nemam ten dojem, ze by tato informace mohla stavet nejaky manual do svetla dokonalosti nebo funkcnosti. Preci, koupim-li si neco automaticky neznamena, ze se musi sjednat o kvalitni material. Z pohledu p. Repika tomu tak je.
Budu strasne rad, kdyz uz nebudu muset cist, kde Tomas s Petrem zacinali, protoze mi to je srdecne jedno. P. Repik mozna uspokoji svoje ego, ja touto informaci rozhodne pri nakupech nezaplatim.

S pozdravem

Libic

Link to comment
Sdílet pomocí služby

TJ:
Tento server sleduji shodou šťastných okolností prakticky od počátku jeho vzniku. V této diskuzi mám přečtenou každou větu, kterou sem kdo napsal, ve všech vláknech. A pokud si dobře vzpomínám, nikdy Petr s Tomášem ani ve svých článcích, ani v této diskuzi na nikoho neútočili, nikoho nepomlouvali a nešpinili. Maximálně se snažili odpovědět na podobné štvavé příspěvky, jako jsou ty vaše, a dle mého mínění tak činili vždy v mezích možností víceméně slušně. To je první z věcí, která je od vašeho oblíbence odlišuje, a která je pro mnoho slušných lidí dost podstatná.

Druhá, pro mne stejně podstatná věc je, že své know-how poskytli zdarma, bez jakýchkoli postranních úmyslů a špinavých fint, prostě proto, že je to baví. Protože jsem si to nemohl dovolit, nebyl jsem ani na jediném jejich placeném kurzu, nekoupil jsem si dokonce ani jejich knihu (která na rozdíl od té kovbojské nestojí tisíce ale pouhých 199 Kč), a přesto se mi s tím, co mi tento server (včetně diskuze) poskytl, podařilo před půl rokem začít si vydělávat tradingem své první peníze, a rozhodně ne tak zcela neúspěšně. A jsem za to autorům těchto stránek hluboce vděčný.

Pravděpodobně je těch rozdílů víc, včetně například míry vkusu či nevkusu, ale ty už asi nejsou až tak podstatné. Domnívám se, že pokud jste příznivcem nebo přítelem onoho kovboje, pak byste se měl zamyslet, zda mu svými příspěvky tady neděláte poněkud medvědí službu.

Co se týče nějakých chyb, myslím, že jsou hluboce zakódovány v samotné podstatě rodu homo sapiens. Pokud se vy cítíte neomylným, měl byste asi urychleně navštívit jisté specializované zdravotnické zařízení. V opačném případě souhlasím s Bolijou, upřesněte o jaké začátečnické chyby se jedná, ať se jim můžeme vyhnout.

Děkuji, Petr

Link to comment
Sdílet pomocí služby

toto vlákno má název "kdy začít obchodovat"
vše v dobrém:mám pocit že poslední příspěvky jsou mimo toto téma, i když jak známo vše souvisí se vším.
A zcela přátelské k otázce "kdy": HNED
teď hned na papíru, nebo ještě lépe v cvičných porfoliích, i když jen s fiktivními penězi.
PROČ?
Přestanete řešit či má pravdu Petr/Pavel, tam každý den seznáte co a jak funguje a jak si vedete. Vy sami, nikdo jiný.
Měřítkem úspěchu v tomto byznyse je zisk, peníze, ne pocity kdo je lepší, mně sympatičtější.
To není krasobruslení na známky technické a umělecké (dá se to ale dělat "umělecky" i usopleně, tak jak vše :-), to je sprint, dálka, výška,maraton. Přesně vše změřeno stavem vašeho účtu. Až statistika nelže tak nad 80 či 90% konačů zde své peníze ztrácí. Znal jsem jednoho řádně prachatého co se z bavlny oběsil: myslím na bavlněné kravatě, v bavlněné košili a snad i teplácích z bavlny...že je to morbidní? Až takové konce měla nedohlídaná,neupravená vlastní suverénní metoda v komoditách.(dokupoval, ředil, až rozředil vše v mylné víře že "ona se ta mrcha přece už musí otočit")
Zkuste si tím každý měsíc vydělat na internet, na svoje zájmy, nebo na charitu. A zkuste dosahovat zisk dlouhodobě, konzistentně. Možná vás to tak zaujme, že žabomyší spory "kdo je lepší a pravdivější" hodíte někam.

Howgh, konec, optimismus, dobrou náladu a úspěch všem! miciko

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Pane TJ,
naprosto nechápu o co vám jde a proč jste ty příspěvky vlastně napsal. Jak píše Tomáš, žijeme ve svobodné zemi a NIKDO vás nenutí, abyste na server Finančníku chodil. Tento server založili Petr s Tomášem a podařilo se jim zpopularizovat a přivést ke komoditám spoustu lidí. I já jsem napřed objevil Finančníka, přes kterého jsem se dostal i k panu Řepíkovi a zakoupil jeho manuály. Nicméně jsem po určité době zjistil, že mi jeho metody nevyhovují a více mi sedí metody a věci prezentované na tomto serveru. Ale vůbec by mě nenapadlo, abych dštil oheň a síru na pana Řepíka. Prostě mi to tu vyhovuje mnohem více a co se děje na ostatních serverech mě vůbec nezajímá a nechodím tam. Totéž doporučuji i vám, pokud vám to tu nevyhovuje, tak sem prostě nechoďte, vždyť je to tak jednoduché.
Vaše příspěvky svědčí o dvou věcech:
1) jste absolutně nevyzrálá osobnost a je jedno jestli je vám 20, 40 nebo 60 let. Je to poznat z vaší věty, že "téměř bezmezně obdivujete ty, kteří něco dokázali". Bezmezně obdivují pouze ti lidé, kteří nemají na to, aby dokázali něco sami. Já chovám k lidem, kteří něco dokázali, ÚCTU a chtěl bych dokázat alespoň částečně to, co oni. Ale toho nikdy nedosáhnu tím, že na ně budu plivat. Co jste dokázal vy???? Co vás opravňuje k tomu, abyste se tady povyšoval na soudce, který určuje, který obchodník a které metody jsou lepší? Petr s Tomášem odvedli ohromný kus práce, za který se nemusí stydět a za který jim patří dík mnoha a mnoha lidí (mě nevyjímaje). Založte si svoje stránky, prezentujte tam svoje názory, nabídněte něco druhým lidem, dělejte to ve svém volném čase a nabídněte to ZDARMA !!!!!! Pak budete člověk, který si zaslouží úctu ostatních lidí.
2) jsem přesvědčen o tom, že zkoušíte obchodovat komodity a nedaří se vám. Dám vám radu, zkuste hledat příčiny nezdaru jen a pouze u SEBE. Pokud se vám nedaří, tak za to nemůže ani Tomáš, ani Petr a pokud nezačnete u sebe, tak vám nepomůže ani pan Řepík ani nikdo jiný.
Pane TJ, možná máte spoustu problémů,ale to vás vůbec neomlouvá a neopravňuje k tomu, abyste plival na lidi, kteří něco dokázali.
Na závěr bych chtěl Tomášovi a Petrovi napsat, že je tady obrovská spousta lidí, kteří si jejich práce moc váží !!!!
Nenechte se pánové znechutit a odradit, neboť "Psi štěkají, ale karavana jde dál."
Pietro

Link to comment
Sdílet pomocí služby


×
×
  • Vytvořit...