Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Umela inteligencia, realny system?


SonnY

Doporučené příspěvky

  • 3 týdny později...
  • Odpovědí 47
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

flakac: preju hodne zdaru

Ja se tedka snazim vyvinout vlastni AOS na bazi upravene SVR technologie (support vector regression). SVR pouzivam k predikci procentualni zmeny ceny 5 baru do budoucnosti, cely EA je postaveny jako "self-retraining", takze AOS si bude SVM model retrenovat dejme tomu kazdy mesic. Vstupy pro SVR a parametry (C, p, G) jsou vybirany genetickym algoritmem, jako screening "co by v trhu mohlo fungovat a jak asi", ted mi akorat bezi uz asi druhej den.

Cely to delam v Metatraderu 4 (hlavni logika) a v C++ (SVR implementace), snazim se zneuzit GA optimizer MT4 na provedeni spinave prace (nalezeni optimalnich vstupu a parametru), abych se vyhnul tomu, abych si musel celej genetic optimizer naprogramovat, i kdyz casem me to asi taky nemine (u GA v MT4 narazim na to, ze bych spis potreboval custom fitness funkci, pouzivat balance jako hlavni kriterium mi prilis nevyhovuje).

Vesmes se inspiruju programem Neuroshell (ktery ale misto SVR pouziva klasicke NN) a strategiemi, ktere sami tvurci Neuroshellu popisuji, dale literaturou nekteri lide pouzivaji SVR pro predikce casovych rad.

Jinak zkousel jsem i modelovani pomoci NN (hlavne gamma networks v programu Synapse), proti SVR mi ale NN pripadaji jako cerna magie :-( Takze NN se spis vyhejbam, prece jen SVM/SVR aspon garantuje konvergenci, unikatnost a dosazeni globalniho minima proti NN, ktere negarantuji nic...

Tak uvidime, jestli moje snazeni k necemu bude, predbezne vysledky GA optimimalizace vypadaji zajimave (na datech ktere SVR nevidela), nicmene porad jsou to vysledky na datech ktere videl GA, chleb se bude lamat az to vyzkousim na real out of sample datech. A pak z toho udelat jeste realny AOS s rizenim rizika.

umele inteligenci zdar :-)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 1 month later...

×
×
  • Vytvořit...