Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

dotaz začátečníka


sta

Doporučené příspěvky

Dobrý den, omlouvám se asi za hloupou otázku, ale jsem v podstatě začátečník. Začal jsem někdy na podzim s mini FXCM účtem s 300USD, ty jsem okamžitě prodělal, poslal jsem je tam znovu a znovu (celkem asi 2000USD) až mi to začalo alespoň trošku jít. Teď mám na účtu 18 700 USD, ale používám jen odhad toho, jak se trh pohne, jediný indikátor který jsem pochopil je čára nakreslená nad vrcholky či spodky grafu, anglicky umím jen dobrý den. Hraji si jen pro zábavu, obávám se že bych se neuživil, ale více méně náhodou jsem narazil na váš web. Existuje možnost podobného účtu v češtině? A budete někdy otevírat kurzy pro úplné začátečníky na forexu? Děkuji!

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • Odpovědí 1,3k
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

sta:
Trochu zbytečné zakládat nové vlákno, ale stalo se....
Sid tady má řadu perfektně zpracovaných článků o obchodování na Forexu, kde najdeš vše podstatné, takže doporučuji vše si velice pozorně přečíst. Naučíš se tam více, než jen kreslení trendových čar... :)
Co nenajdeš v seriálcích, najdeš určitě v jednotlivých tematických kategorií diskuzních fór. Například odpověď na Tvůj konkrétní dotaz, kde se dozvíš, že mezi platformy s podporou českého jazyka patří zde neustále probíraný Visual Trading.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

sta
omlouvá tě sice "začátečnictví", ale kvůli tomu nezakládej nové vlákno...demo i live účty v češtině máš např. u VT (CMS)..
Vzhledem k tomu co a jak popisuješ, bylo by dobré si projít úplné základy technické analýzy, třeba tady na finančníkovi v sekci Rady a tipy - obchodní systémy, indikátory,grafy, ..nebo Jak na.. - Forex (raději si projdi celý seriál) atd. atp.
SID

Link to comment
Sdílet pomocí služby

too sta
Ty vole som si povedal, ked som docital to co si napisal. Tak on otom vie, da sa povedat o kus menej ako ja a je na live. Ja niesom zatial. Trochu hazard som si povedal. Pisal si, ze si aj o daco prisiel a pises aj kolko mas. Tak neviem ci si v pluse alebo v minuse. Ale napisal si, ze sa ti trochu dari, tak asi si v pluse. Gratulujem. Precitaj si clanky ktore su tu na fore financnik. Su tu pisane clanky o Forexe od SIDa a on uz ma co to zasebou. Precitaj si aj manual ktory je tu v cestine. Ja viem je to tam popisane hlavne na komodity ale trendove linie a ako funguju TA teda indikatory a tak je tam celkom dobre vysvetlene. Ak si doteraz nevymietol ucet, si myslim, ze si na dobrej ceste. Uvedomujes si, ze sa potrebujes dalej vzdelavat, to je tiez dobre. Takze precitaj si manual, je tu aj slovnik vyrazov pre Traderov (Obchodnikov). Neboj viem sice okus viac z EN jazyka, ale ani to co viem neni ziadna slava a som tu a chcem ist dalej. Vela stastia.
Robert Trader in BREZNO.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Díky, jsem v plusu ( konkrétně 18 754,44) ale vím opravdu málo. od té doby co jsem objevil tento web (což jsou přibližně 3 hodiny) se nepřestávám divit. K forexu jsem se dostal náhodou, kdy mne přesvědčil kamarád abych mu dal své úspory (cca 60k USD) že s nimi bude obchodovat na forexu. Když po asi po roce skončil, tak mi zbylo - přesně - 98,6 dolaru. Pokrčil rameny a řekl že dolar ztrácel víc než si myslel. Přiznám se, že jsem neměl ani sílu mu vynadat, bylo před vánoci a já byl bez peněz. Jenže když ty peníze někam "v tom forexu" zmizeli, tak je také někdo musel vydělat a tak jsem se podíval na adresu na výpise co mi dal a přihlásil jsem se tam. Protože mám práci dost časově náročnou, tak jsem nikde moc nebrouzdal a jen jsem se snažil přijít na to jak to kruciš funguje... Jen jsem do teď netušil jak je to složité. Stálo mi to asi dva tisíce dolarů postupně odeslaných na účet, kdy jsem hlavně zezačátku jen prodělával (hlavně když jsem dal na rady které mi posílali z toho serveru) a pak jsem začal dělat jednoduchou taktiku: neperu se s trendem, protože ten je vždycky silnější než můj účet a takové to "už se to přeci MUSÍ otočit" nefunguje a beru pozice tam, kde jsem dřív dával stoploss, kde už se mi to zdálo ztracené. Podívám se na internet tak dvakrát, třikrát týdně a poslední dobou jsem víceméně bez výrazných ztrát.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

sta
tak to byl opravdu dobrý kamarád..:-)..pokrčit rameny a říct sorry - dolar ztrácel více, než jsem myslel...a 60K v čudu...
Taktika kterou popisuješ je sice z pohledu dlouhodobějších traderů asi celkem primitivní, ale trend je trend a jako přítel se tváří dost často a je dobré se občas svézt na jeho vlně.....projdi si ve chvílích volna vlákna i seriál a budeš na tom se znalostmi i záludnostmi FX určitě lépe..:-)
SID

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Ten tvoj kamos, ak ho tak mozem este nazvat, no asi by som ho zabil pohladom, keby mi spravil to co tebe.
Co sa tika tochto biznisu, nemyslim si, ze je tazky, aj ked pravda, neni pre kazdeho. Ono to vypada zlozito, lebo sa da robit vicerymi sposobmi. Teda Fundamentalne data, TA indikatory, alebo AOS automaticke obchodne systemi a este asi, vela vela dalsich veci. Stle si myslim, ze v jednoduchosti je sila a teda netreba tych indikatorov tam davat vela, moze to mylit. Aj tak obdivuhodne co si dokazal. Mozno, vdaka nevedomosti si tam kde si a keby si vdel viac, ako vies, tak by si vela veci spravil inac, ako si spravil. Ja teraz skusam jednu vec zo stoplossom. Popisujem to v sekcii na tomto fore: "Komentáře a tipy k vývoji měnových párů" teda tu>> www.financnik.cz/forum/read.php?13,1609,29803,page=292#msg-29803 Chcem zmazat stratu, ktoru som si urobil. Teda budem vsadzat urcitu sumu povedzme 1 LOT a davat stoploss a posuvat ho kam ma pusti. Nemusim riesit, ked budem v pluse, ci ma to pusti dalej, alebo nie. Musim sa naucit discipline a vypracovat si plan, upravovat ho, ale hlavne dodrzat ho. Najtazsie zistit, kam ten trh pojde. Tie komentare su skvele, je tu viac traderov a aj viac nazorov, ked sa zhodnu tak sa moze stat, ze to naozaj pojde tam, ale........ Je to Forex a teda horska draha, ako ju SID nazval a vystihol to.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

To sta:

Tak to co si popisal som si musel precitat aspon 5xkrat.Zdalo sa mi ze sa mi to sniva alebo ......a zacal som citat znova.
tak najprv si dal kamosovi 60K USD ...60 000 je to tak? t.j. cca 1 800 000 Sk.- on ti ich sfukol a ty si sa mu podakoval
:) potom si zacal aj ty forexovat stratil si dalsich cca 2 300 USD a teraz si na cca 18 500 USD.Jak si to vlastne dokazal ked hovoris ze si zaciatocnik a podobne????.Neviem si to predstavit. Z 2 300 USD sa vysplhat na 18 500 ..to je vykon a pritom o forexe nevediet takmer nic....co poviete na to hosi-traderi. Nevediet o TA ,o fundamentoch, AOS, to musi byt ale stastie co?????
Nech ti to dale sype .....ale keby si mal nejake typy tak to mozes hodit tu na sklo ...samozrejme len ked chces..zaujimalo by ma ako vyzera tvoj obchodny den ...alebo ako to robis
Dobry biznis Dezko

Link to comment
Sdílet pomocí služby

To vsichni

To ze si nick "sta" bez vetsich znalosti o forexu a obchodovani otevrel live ucet z meho pohledu neni az tak zase na skodu. I kdyz kazdy by se prece jen mel nejakou dobu venovat vzdelavani a treningu na demu.
Ale me se treba hodne vyplatilo , ze sem otevrel live uz po dvou mesicich .
Na demu sem mohl testovat srategii ale ne psychiku. A chtel sem hlavne zjistit jestli budu mit taky ty problemy kdy mam nejaky jednoduchy system a hlava a mozek mi to pri live obrati vzhuru nohama. Mel sem takove myslenky , ze mozna mit problemy nebudu - OMYL .
Otevrel sem live a dal tam 400$ a i kdyz sem na demu byl malinko v plusu nebo na stejnem tak okamzite po vstupu na live se to zmenilo do minusu. Ale vydrzel sem a dale zdokonaloval obchodni system a s tim zaroven psychiku. A sem moc rad , ze sem to tak udelal. Zabil sem dve mouchy jednou ranou a to ze sem nejakou dobu ztracel , tak to se stane asi vetsine a nezalezi jak dlouho trenuji . Obchodoval sem dlouhou dobu - radove mesice - pouze jeden minilot.
Samozrejme sem ze zacatku musel ucet obcas natankovat par stovkama ale s casem se to znatelne zlepsovalo.
S odstupem casu se na to koukam tak , ze kdybych rekneme pul roku nebo dele pouze obchodoval a zdokonaloval system na demu tak bych potom na live stejne nejakou dobu zapasil s psychikou a mozna by to doslo tak daleko , ze bych se ve stresu snazil zmenit system nebo jine veci. Tohle je samozrejme moje zkusenost a nikomu nerikam , za tahle cesta je dobra.

Hodne stesti v tradingu.
Jirka

Link to comment
Sdílet pomocí služby

To dezkomatta

Kdybych stratil tolik co "sta" tak bych asi davno neobchodoval. Jenze vem to tak , ze on ztratil 60k kvuli kamaradovy.
On sam prodelal na live nez se to naucil okolo 2300$ nebo tak neco a to neni zase az tak spatne . Ja sem zaplatil "skolne" kolem 1500$ nez sem zacal pomalu vydelavat. Tak sem to myslel.

Jirka

Link to comment
Sdílet pomocí služby


×
×
  • Vytvořit...