Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

dotaz začátečníka


sta

Doporučené příspěvky

  • Odpovědí 1,3k
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

Ani jsem netušil, jaký zájem vyvolám :-) Nekdo se ptal, jakym systémem obchoduji. Je to jednoduché (já jsem pomerne jednoduchy clovek), jedine co pouzivam jsou trendove cary a zamerny kriz na grafu, omlouvam se, ale nevim jak se jmenuje. Protoze mam pomerne malo casu, dostanu se k forexu tak dvakrat trikrat tydne na pul hodiny, prohlednu si grafy (pouzivam jen denni a tydeni svicky), nastavim resp. kontroluji orders, stop a limit a pak jdu od toho. Technika je takova, ze namaluji caru spojujici spodky a vrsky svicek (na dennim), pokud je jasny trend, tak se jeste pro jistotu podivam na tydenni graf jak je silny. pokud je trend nahoru, tak kupuji na spodni hranici, pri klesajicim obracene. Jestlize je graf na druhe strane, tj. pri horni strane stoupajiciho kanalu tak do toho nejdu (analogicky pri sell). Nekupuji presne na hranici kanalu, jeste vezmu kriz a pokud nekde v minulosti se graf pral o nejakou hranici, tak je sance ze se popere taky. A radeji posouvam obchody kousek dal od kanalu, protoze i kdyz to vypada ze se to tam nedostane, tak to casto doleze. Velmi casto neudelam nic a mnoho objednavek se nikdy nerealizuje, ale kdyz uz to doleze tak je relativne malo ztratovych obchodu.
Pokud to bude pro nekoho zajimave, prikladam vsechny obchody od kvetna do dnesniho data. Ty mensi ztraty (v prvnim obchode -90 USD jsou nejake poplatky)

07233195 EUR/CAD 100K 5/24/06 5:59 AM 1.4422 Mkt 5/24/06 4:42 PM 1.4304 1,052.68 0.00 0.00 0.00 1,052.68 C
07271303 EUR/USD 200K 6/5/06 3:27 AM 1.2960 LE 6/8/06 11:59 AM 1.2652 6,160.00 0.00 -90.00 0.00 6,070.00 MC
07329648 EUR/USD 300K 6/8/06 11:12 AM 1.2639 Mkt 6/8/06 11:59 AM 1.2652 -390.00 0.00 0.00 0.00 -390.00 MC
07340907 NZD/JPY 200K 6/11/06 5:32 PM 72.13 Mkt 6/16/06 10:49 AM 71.15 1,701.98 0.00 -159.60 0.00 1,542.38 L
07340712 CAD/JPY 600K 6/12/06 2:54 AM 103.44 LE 6/16/06 10:54 AM 102.56 4,589.71 0.00 -367.20 0.00 4,222.51 L

Link to comment
Sdílet pomocí služby

V podstatě intuitivně, zhruba v polovině kanálu dávám profit, tam kam se mi zdá že to určitě doleze. Co se týká stplossu, tak jsem zjistil že pro mne je nejjednoduší stanovit si pevnou hranici (já mám 60 pips) a už to dál neřeším. Někdy, když se mi zdá pozice ne zcela jistá, dávám jej menší ale z principu nikdy větší, resp. když mám cukání dát větší tak prostě posunu nákup o to výš. Nemám dost znalostí jako vy ostatní hledat pomocí indikátorů, ale pokusím se to naučit :-)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Sta:

dík za odpoveď. Osobne si myslím, že z Tvojho prístupu sa dá zobrať skvelé ponaučenie, predovšetkým, čo sa týka jednoduchosti. Svoj obchodný systém si dokázal zrozumiteľne a jasne popísať na pár riadkov a podľa výsledkov sa javí aj funkčný (sen väčšiny traderov). Súhlasím, že je potrebné sa neustále vzdelávať a zdokonaľovať svoje obchodovanie, ale niekedy je veľa informácií a vedomostí aj na škodu a potom je veľmi ťažké pristupovať k trhom tak, ako často spomína Sid: obchodovať pomocou "sedliackeho" rozumu. A to je myslené ako kompliment nie ako urážka. Osobne sa presviedčam, že niekedy by som si prial vedieť o trochu menej, aspoň kým zvládnem svoj vlastný systém, aby ma nič nerušilo v jeho aplikácii a dolaďovaní. A to sa k nemu prepracovávam v podstate cez jednoduché trendové línie, cez AOS zložené z 5-6 indikátorov a zisťujem, že jednoduché používanie patternov alebo 1-2 indikátorov je oveľa efektívnejšie (aspoň pre mňa- každému vyhovuje niečo iné).
Preto by som Ti poradil, ak Ti takto skvele fungujú trendové línie, drž sa ich. Nauč sa o nich čo najviac (aj na tomto serveri je o nich dostatok informácií), pridaj k tomu S/R úrovne a prípadne 1-2 indikátori. Ale drž sa Tvojej jednoduchosti obchodovania.

Veľa úspechov
Martin

Link to comment
Sdílet pomocí služby

To sta:
velice zajímavý systém.akorát mám pár otázek...ve tvém obchodě 5/6 na eur-usd se mi zdá, že trend je up jak na daily grafu,tak na weekly,takže Tě ke vstupu přiměla resitance na 2960-70?
dále u obchodu cad-jpy 12.6. pokud jsi vstupoval 103.44, tak následující den cena vylezla na 104,28, což je 84 pips a tedy více než tvůj stoploss,takže tomu nerozumím.
A jak postupuješ při kreslení trendlines, jak daleko zpět apod. je možné přiložit nějaký obrázek pro ilustraci?
Jinak, pokud Ti to vychází, nic moc bych neměnil akorát, jak říkal galant přidat supporty a resistance...
Děkuji za odpověď.
Pietro

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 3 týdny později...

Zdravim, toto bude mozno trochu zcesty ale predsa... trenujem FX asi rok na demo ucte a po mnohych neuspechoch som momentalne v stadiu kedy vcelku v pohode zdvojnasobim svoj ucet za mesiac prevazne na zaklade FA. Vzdy sa mi ale rozklepu kolena ked rozmyslam o ostrom ucte, obzvlast ked neustale citam, aky je obrovsky rozdiel medzi demom a live.
Zaujima ma ci je medzi demom a live aj nejaky technicky rozdiel ako napr. rychlost otvorenia pozicie alebo je to to len v tej pre mna zatial nepochopenej psychyke. Dakujem :S

Link to comment
Sdílet pomocí služby

TheGES:
záleží dost podstatně na platformě a brokerovi. U některých platforem je demo a live technicky téměř totéž, když je součástí celku ještě slušný broker. Naopak u některých brokerů je exekuce příkazů na demu okamžitá, entry jdou zadávat kdykoli a za jakoukoli cenu, neexistují odmítnuté nebo nevyplněné příkazy, platforma nepadá, server se neodpojuje... a jakmile si u nich založíš live účet, je to přesně opačně.

Ale ten obrovský rozdíl mezi demem a live je hlavně právě v té psychice. Pokud nezvládneš psychiku, nezvládneš trading. Ovšem nic jiného, než live obchodování ti neukáže, jak na tom opravdu jsi.
Petr

Link to comment
Sdílet pomocí služby

pre administratora:
Je to moj prvy prispevok na tomto fore a tak neviem ci to sem patri a ci sa o tom niekde inde nediskutovalo, pretoze som si vsetky prispevky neprecital. Taktiez to moze byt vo Vasich clankoch. Tak to kludne vyhodte

dotaz:
dobry den, ako mozem "vyrobit" stratu obchodovanim na forexe ak nepredam cervene cislo, nezadam S/L a margin used pojdem na 50% nikdy nie viac. dakujem za kazdu radu

Link to comment
Sdílet pomocí služby

el1215: nechapu prispevek, ale odpovim, jak se da snadno vyrobit ztrata na forexu:
rekneme ze na 1 minilot je margin 250 dolaru. Mam 2.000 na ucte, koupim libru, prodam dolar - jeden minilot (10.000 dolaru), zablokuje se mi na ucte 250 dolaru a mam disponibilnich 1.750 dolaru. Libra vuci dolaru oslabi o 100 pips (= 100 dolaru). V tu chvili mam na ucte 1.900 dolaru a zablokovany margin 250 dolaru - neboli mam k dispozici 1.650 dolaru. Kdyz pujde libra proti me, porad se mi bude ucet zmensovat, dokud nedosahne hodnoty 250 dolaru. Pak se pozice automaticky zavre a na ucte zbyva 250 dolaru. Nelze otevrit zadnou pozici, je nutne pridat na ucet penize.
Doporucuju vyzkouset na demo ucte :))

Link to comment
Sdílet pomocí služby

dzink: dik za reakciu, myslim ze to co ste napisali, chapem. Tak teraz podrobnejsie, som na platforme Oanda "live" . Kupujem asi 7 parov v malych unitoch a predavam s malym profitom, viac parov a male unity myslim aspon trochu zabezpecia vyrazny prepad, ako je to vo vasom priklade s jednym lotom za 10 tis.$. Dobre, to je jedna moznost ako sa to pri vyraznom prepade automaticky zavrie, mam malu skusenost. poprosim dalsiu moznost.

Link to comment
Sdílet pomocí služby


×
×
  • Vytvořit...