Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Komentáře a tipy k vývoji měnových párů - II.


Sid

Doporučené příspěvky

radovan65
JPY 3 pips, cable 4 (občas to skočí náhodou i za 3)
nemám s JPY moc dobrou zkušenost a občas nechápu japonské obchodníky a jejich filozofii...jak říká kolega, stejně jak s auty - Japonec až nakonec...cable preferuje asi více obchodníků, především pro svou bezkonkurenční volatilitu a "10 za pips"
SID

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • Odpovědí 4,3k
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

R55 - jasná úvaha - jsem uprostřed, trh osciluje - co mám ztratit. Odpověď: nic (snad jen trochu času). Chce to tedy jen znát trh, být nezávislý na kapitálu (citově) a nedělat blbosti. Evropa vidí situaci jasně (slovy prezidenta ECB) - není důvod, proč se má USD motat jinde, než v pásmu 1,27-1,29(tedy dlouhodobě). Vše ostatní je pak otázkou trpělivosti, cítění trendů(třeba i za pomoci TA), MM - ve smyslu nekupovat/prodávat víc lotů, než co unese margin (na hranicích tohoto pásma 1,27-1,29). Bajky o intervenci bank při každé korekci gapu nejsou korektní, taktéž bajky o "big hoších", co čekají na Vaše peníze a sestřelují Vám Vaše SL jako maliny.
R55-nevím, zdali jse zveřejňoval své výsledky ale předpokládám, že by mohly vypadat nějak takto:

poměr vítězných obchodů ku ztrátovým 75-90%
W/L 15-20:1 (celkový poměr mezi Σzisků a ztrát
W/L na 1 lot(v pips)15:15
Nejvyšší ztráta:80-100 pips (prozatím)
měsíční zhodnocení účtu 300%

Moc se mýlím?

Link to comment
Sdílet pomocí služby


Teda, dnesek byl muj prvni obchodni den s live uctem. Zatim obchoduju mini loty. I pres zajimavy pohyb grafu EUR/USD a GBP/USD to s mym uctem pekne litalo. Nakonec jsem ukoncil obchodovani s -48 pips. Coz me moc teda nenadchlo... Kazdopadne vim kde byl problem a tak priste by se mi to nemelo povest skoncit s takovou ztratou. Momentalne obchoduju s Woodieho CCI. Jinak gratuluju tem co nemeli problem, ukazovali tady slusne vysledky.
Link to comment
Sdílet pomocí služby

MN:

hezká úvaha, nebudu ji nikomu vyvracet. ALE : při letmém pohledu na graf např. zmiňovaného eur/usd páru je výkyv za poslední půl rok cca 1100 pips (1,1830 - 1,2930) a to je trochu více než předpokládaných +-100 pips.
ale pokud máte info, že teď to nějakou dobu bude oscilovat v tomto pásmu, tak proč ne :-)

kdo ví, třeba se takto bude časem běžně obchodovat ......

Link to comment
Sdílet pomocí služby

MN:
Ma slova!!! Jen to 300% zhodnoceni mam zatim rychleji, nez za mesic :-) Lehce nabyl, lehce pozbyl... i to muze byt...
To je jako s tim prasetem v zite... stejne ho zabili a snedli, ale jen ono mohlo rici - "bylo jsem v zite"! :-)

radekter:
1100 za pul roku ano, ale ne za den ci za tyden... a urcite ne stale jen jednim smerem, aniz by se to otrelo o "nulu"... nebo mas nejaky historicky priklad?

SID
Ta divocina na JPY to je presne to co me vzrusuje! :-) Ve dve rano neni nic lepsiho :-) ... tedy, ehm :-)
Mas ale pravdu... tech -8000 jsem mel prave na JPY... slo to proti zdravemu rozumu...

Link to comment
Sdílet pomocí služby

to herman: Rozpoznavam zakladni patterny z manualu pro WoodihoCCI, dneska jsem udelal 6 obchodu: 1 - ghost pattern vypadal bez chyby, problemem byl nejspis pozdni vstup a blizko SL 2 - tento obchod se povedl 3 - tento obchod by se povedl pokud by jsem mel SL o 1 pip vyse, zaroven 5 min pred mym vstupem se prekrizil CCI a TCCI coz asi nebyl idealni vstup 4 - tady tusim chyba pri vstupu nebyla 5 - jen tak tak, ale v plusu pattern ZLR 6 - tady do tohoto jsem vstoupil protoze se mi zdalo ze by oba grafy GBP/USD a EUR/USD mohli dopadnout stejne.....

1965

Link to comment
Sdílet pomocí služby

radovan65
momentální volatilitu JPY považuji spíše za výjimku (která, ale potvrzuje pravidlo..:-)) - hodně faktorů v poslední době pro a proti JPY to holt rozkolísalo - po dlouhé době debaty o úrocích, aféry v centrální bance, nestabilní ropa, spekulace o čínské měně vs. dolar a její další vazbě na JPY, hodně aktivit japončíků v amerických cenných papírech a státních dluhopisech atd. atp., ale když ti to vychází proč ne..:-) - ..v dlouhodobějším pohledu si ale troufám tvrdit. že bude vždy cable na čele volatility..:-)
SID

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Francois
Celkom si ma nepochopil.Ja Woodieho iba backtestujem (nepoznam nikoho,kto ho ide live na forexe). A z backtestov mi vychadza pri striktom dodrziavani pravidiel ako stratovy.Takze potrebuje specificky pristup.Myslel som,ze ked ho ides naostro,tak to mas otestovane.V kazdom pripade som rad ,ze je tu dalsi clovek do woodie-forexovej diskusie.
herman

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Návštěvník
Téma je uzavřené.

×
×
  • Vytvořit...