Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Komentáře a tipy k vývoji měnových párů - II.


Sid

Doporučené příspěvky

Snažím sa pracovať so Supportami a Resistanciami, problém je však v tom, že každý web uvádza svoje hodnoty. Preto neviem, ktoré S/R sú tie správne :-/
Napr. kurzy.cz pre EUR/USD uvadzaju:
Resistance 3 1,2935 Support 3 1,2630
Resistance 2 1,2910 Support 2 1,2660
Resistance 1 1,2810 Support 1 1,2705
saxobank:
R3 1.2835** Fib retracement (61.8%)
R2 1.2810** Fib retracement (50%)
R1 1.2786** Fib retracement (38.2%)
S1 1.2730*** Intraday pivot point
S2 1.2695** Fib retracement (61.8%)
S3 1.2685*** Fib retracement (50%)
atď atď

Prosím, ktoré údaje beriete do úvahy vy? Alebo sa spoliehate na indikátorové S/R priamo vo vašich platformách? Vďaka


Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • Odpovědí 4,3k
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

sutík
O hodnotách S/R už tady bylo toho řečeno hodně...Klasická formula pro výpočet S/R tady někde na vláknech je k mání a každý lepší sw to má v programu...někdy je problém, že některé servery uvádějí zprůměrované "výhledové" pivoty za určité období a ne denní pivoty a to co máš ze Saxo bank je Fibonacci S/R a to je taky o něčem jiném - nejsou to klasické pivoty.
SID

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Ahoj kluci, já se včera vrátil z dovolené, takže se teprve rozkoukávám, v každém případě ani mně to dnešní dopoledne na fundamenty, ani na TA moc nenadchlo, tak se zatím držím stranou....
Jinak přeji všem příjemný zbytek dne ať už v trzích, nebo při přijemnějších činnostech... :-)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Čau sutik,

tie rezistencie a supporty máš asi od CI KOMODITY. Ako ti povedal SIT oni ich robia na základe fibonacciho teórií. Tiež som si nevedel na ne dlhšie zvyknúť nakoľko na systéme ich mám trochu inak. Vo všeobecnosti však sú pásma veľmi podobné. Inak za tými hviezdičkami sú ďalšie legendy, ktoré si tam nedal a tie poukazujú na priority. Neviem ale najlepšie skúsenosti s určovaním S/R mám pri klasickom odčítaní postupne z 1hod až po denný graf hneď z rána. Potom to skus porovnať a prípadne vypočítať bod zlomu. Buď si istý, že prípadný výkmit cien dokáže prejsť každou odrazovou líniou a vrátiť sa späť. Každý rezist a support ber s určitým pásmom +-. Teda to je moja skúsenosť a rád sa nechám poučiť.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Návštěvník
Téma je uzavřené.

×
×
  • Vytvořit...