Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Komentáře a tipy k vývoji měnových párů - II.


Sid

Doporučené příspěvky

  • Odpovědí 4,3k
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

Francois
1.Dolar na buduci tyzden oslabi s pravdepodobnostou 50%
2.Dolar na buduci tyzden posilni s pravdepodobnostou 50%
Nikto z nas nema kristalovu gulu.Ani na financnikovi ,ani nikde inde
3.Svoj nazor na hedging ti uz pisal Sid.Nevymlatis z neho ani deravou gresli.Viem,o com hovorim.Hedge je pasca na bojazlivych .Zmier sa so stratou,cim dlhsie sa budes umarat,co s tym,tym to bude horsie.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Francois: dolar tento týden ukázal, že je na tom mnohem líp než si většina představovala to znamená, že do příštího
týdne vstoupí určitě posílen před důležitými fundamenty CPI,PPI,TIC a hlavně "domečky" až tyto fundamenty
napoví víc, jinak podle TA by měl dolar posilovat aspoň z kraje týdne.

Link to comment
Sdílet pomocí služby


Herman, Holoubek:

Dekuji vam kluci za reakci. Od te doby co jsem tady tak zatim jenom prodelavam,.... nevim co s tim, ale pristi tyden na to musim houpnout z jineho uhlu, jinak bude problem. Zatim jsem se pokousel vydelavat ve velkem a kdyz jsem byl v plusu asi 10 pips tak jsem to nebral s vidinou neceho grandioznejsiho, .... vysledek byl pak spis apokaliptycky. Zda se ze bude vyhodnejsi brat kazdy pip .......
Link to comment
Sdílet pomocí služby

romanco: takhle se neda obchodovat dlouhodobe. Nema smysl obchodovat, pokud clovek nema pohromade jasnou metodu. Sid taky neobchoduje nahodile - vi presne co dela.
Prvni krok je dat dohromady vydelecnou strategii. Jasny plan. At uz to je cokoli. Vedet, ze obchoduju napriklad odrazy od pivotu nebo S/R urovni na 1h grafu (coz tu zda se obchoduje hodne lidi ;)). Kdy vstoupim do trhu - jestli hned jak se trh dostane do pasma, nebo na potvrzujici svici, nebo na indikator atd., nebo fundamenty - jak a kam dat enter... Kam zhruba dam SL - 10 pips nad pasmo, tesne nad pasmo... Kde zhruba budu hledat cil - kratky skalp nebo cesta na dalsi pivot/SR uroven. Nebo vystup na indikator.
MM - predevsim jakou cast uctu riskuji na jeden obchod. Muzu obchodovat 0,1 minilotu, abych dostal strategii do ruky na live - jde o dolarove polozky a pritom je to live s gapy, gumovym spreadem, vypadky atd.
A jako zlaty hreb - spocitat si, jestli to vlastne vubec vydelava. Pokud ne, zacit znovu :P
Tohle se neda dat dohromady za tyden nebo za mesic, chce to prinejlepsim pul roku, pak muze clovek s duverou v sebe sameho zacit obchodovat s normalnimi objemy.
Tohle vsechno musi mit obchodnik ujasnene, nez zacne obchodovat s vetsimi castkami. Muzete s tim nesouhlasit, muzete proti tomu protestovat, ale to je tak jedine, co se s tim da delat ;))

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Francois:

ahoj neviem kolko si isiel demo ani kolko mas momentalne na ostrom ucte ale dovol mi par poznamok aby si si ho nevybuchal hned na zaciatku. som na live cca 2,5 mesiaca a viem ze by som ziadne rady nemala davat ale napriek vsetkym a vsetkemu to urobit chcem.

bud sam sebou . pocuvaj nazory inych ale selektuj . to co si mozes zistit sam zisti si to sam je to trvacnejsie. nechod do obchodu hura systemom par pipsikov hore dole ta nespasi. ked prides o nejake pips nemusis sa zmierovat zo stratou ked nebudes chciet ale mozes ich dostat este v ten isty den spatky ak budes mat dostatok casu vysediet si ich. jednoducho si otvoris opacnu poziciu o 5 alebo 10 pipsov vacsiu. zatvaras nakoniec obidve v pluse. ja to robim a dari sa mi. je to aj predpriprava na vacsie obchody pretoze si budes viac verit a nerozfofrujes si ucet a preto zabudni na mackopsa hedging. nestresuj sa ak je tvoj ucet v priebehu mesiaca stratovy dolezite je ako bude vyzerat na konci.
zabudni na toho pana s pokazenymi zubami na forexe :-) a daj si jednoduche indikatory s ktorymi sa budes lepsie orientovat. : 15 minutovy RSI, MACD a mozes aj momentum. od jednoduchsieho k zlozitejsiemu. vsetko postupne.
a takto by som mohla pokracovat ale ostatne je uz len a len na tebe. pretoze ty sam seba poznas najlepsie a vies na co mas. aha a este pouzivaj SL.

a prosim ta nepouzivaj sugestivne vykriky : neco se zacina dit na EUR/USD - Remind to stalo 1950 usd :-)
alebo: No teda, vidite GBP/USD? - mna to stalo 40 usd :-))
ja viem je to jednoducho napisane moje poznatky su na urovni mierne pokrocileho ale rada pomozem aj s tym malom:-) nech sa ti dari.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

dzink: Bez pochyb mas pravdu. Strategia je velmi dolezita vec aj ked ono je to v celku o dost zlozitejsie. Chce si to odsledovat, testovat samozrejme na demo a pokusit sa vytvorit si vlastny system obchodovania.

myslim ze treba zvlast starostlivo davat pozor na prechod z demo uctu na ostry.

o.i co hovoris na dalsi vyvoj pri eurusd ? Vela zdaru ! (tu)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Návštěvník
Téma je uzavřené.

×
×
  • Vytvořit...