Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Komentáře a tipy k vývoji měnových párů - II.


Sid

Doporučené příspěvky

Čau,

Dík za odpoveď.Takže od 9.00 do 22.00 hod. Mám trochu problém s tými plávajúcimi R/S. Totiž neviem presne čo myslíš s plávajúcimi. Myslíš tým vývoj cien v poslednom čase a tým aktuálnu zmenu R/S za posledné aktuálne obdobie od jeho zmeny? Na mojej platforme mám možnosť si definovať časovú sledovanosť S/R na jednotlivých periódach, len ak si neskôr spravím backtest vyzerá to ako 40dňový kĺzavý priemer na grafe. Teda ak pospájam jednotlivé plávajúce R/S úrovne z 1hod grafu za 24 hodín. No nič skúsim to skĺbiť s automatikou a uvidíme. Inak čo hovoríš na EURUSD teraz. Je totálne zavretý a nevie prejsť cez pásma. Už som z toho trochu na nervy pretože som ho predával na 1.2740 a nezavrel na minime. To je daň za nenažranosť. už dobré dve hodiny nechce ísť nižšie. Začínam mať divný pocit.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • Odpovědí 4,3k
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

Čau DarkMan,

Niečo v stručnosti o Chicago PMI: vyjadruje sa na posledný pracovný deň v mesiaci za prebiehajúci mesiac

Existuje viacero prieskumov regionálnej výroby, ktoré sú zoradené podľa dôležitosti regiónov a termínu ich vydania. Tieto prieskumy regionálnej výroby, a to najmä Philadelphský a Chicagský prieskum, ktoré sú najviac sledované hlavne kvôli tomu, že tieto regióny ponúkajú pravdivý prierez národných výrobných aktivít, môžu slúžiť na predpovedanie národného NAPM.
V podstate dáva objektívny predpoklad výroby v priemyselných oblastiach. pre menu je tewnto index dôležitý, nakoľko sa ad 1, predpokladá, že firmy produkujú toľko koľko súschopné predať a tak poukazujú na rast dopytu, prípadne rast spotreby. Ad 2, výroba je prvotnou zložkou spotreby a jednou z prvých v príjme do štátneho rozpočtu v podobe HDP.
Táto zložka je však samotne málo výpovedná atrh na ňu reaguje krátkodkobo svojim výkyvom. Je to i preto, že je jeden z prvých zverejňovaných indexov v danom mesaici. Takže obchodníci zatiaľ nemajú prehľad ako zapôsobila zvýšená výroba na infláciu, stupeň využitia výr.zdorjov (Capacity utilization) ako aj na stav podnikových zásob. Pokiaľ sa nezdvihne spotreba v danej krajine a Chicago ako ja Philadelphia index rastú, musíme pozerať na vývoz. Ak je aj ten stabilný resp. klesá je jasné, že stav zásob vzrastá a to je pre fx obchodníkov v podstate zlý signál, nakoľko možno očakávať zníženie cien pre ich odpredaj. To v podstate stabilizuje infláciu a to nikto z FX obchodníkov príliš neoblubuje. V každom prípade je rastový potenciál týchto indexov pozitívny a rast podnikových zásob rovnako, akurát že ho viac privítaju obchodníci s CP alebo akciovými titulmi, nakoľko vatvára priaznivé prostredie pre stabilizovanie inflácie.
To tak v skratke.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

monster
o plovoucích pivotech jsem tady psal dříve v Indikátorech, zkus si to vyhledat - s určováním hranic S/R to nemá moc společného. Hodinové jsou pak ještě o něčem jiném. Euro jsem už dávno uzavřel na 1,2750 a cable na 1,8920, když to šlo Re... Vstupy jsem popisoval dříve. Dnešek byl typický postvíkendový, zítřek by už měl být normální a budou snad pro vývoj dolaru zajímavá i první lepší týdenní USA data..:-)
SID

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Takove vzruchy, jake byly minuly tyden jsou spis bezne a nebo spis vyjimecne? Podle meho nezkuseneho oka spis vyjimecne, ale zajima me nazor zkusenych...

Dnesek byl vlekly a divny a hlavne zatim nekonci! :-), tak doufam, ze mi od tech ulozenych 108 lotiku nepomuze nejaka otevrena pozice... treba ten od patku otevreny otravny Jenik! :-)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Návštěvník
Téma je uzavřené.

×
×
  • Vytvořit...