Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Denní zprávy pro daytrading


Vlad

Doporučené příspěvky

To mira_k:
Chtěl bych se zeptat zda máš vysledováno jestly se například vyplatí vůbec obchodovat když nejsou žádné fundamentální zprávy ?
Například dnesky nebyly žádné zprávy během hlavních obchodních hodin (15:30-22:00) a také podle toho to dnes vypadalo (teda hlavně moje dnešní výsledky), jako uprostřed grafu příležitosti byly to jo, ale nebylo o ono.

Díky za odpověď.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • Odpovědí 984
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Dnes 20.5.2009:

15:30 USD Treasury Sec Geithner Speaks - B
16:30 USD Crude Oil Inventories - B
[bold] 20:00 USD FOMC Meeting Minutes - A [/bold]


to krakra: to je dle mého moc obecně položená otázka ... hlavně záleží, jak máš postavenou strategii, pokud obchoduješ primárně na základě výsledků fundamentů, tak je to samozřejmě jiná otázka a zřejmě takový plonkový den by se měl asi vypustit, ale jinak se to vyplatí (pěkný slovo u tradingu :)), pokud mám třeba v plánu určitý pattern a ten se utvoří, tak si jen zkontroluji, zda nejsem krátce před významnějším fundamentem nebo po něm (za mne +/- 10 minut) a vstoupim.

M.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

To mira_k:
Strategii nemám postavenou na fundamentálních zprávách.
Mám pocit že největší pohyby se vytvářejí když je zprávy a speciálně u TF se podle mě vyplatí obchodovat klidně i v momentě vydávání zprávy. U DAXu je to jiné, tam jsem byl svědkem že se běhm 5-ti vteřin vykreslilo snad 20 úseček (rangebar).

Link to comment
Sdílet pomocí služby

krakra: To jsem viděl už i na TF a jiných trzích, zaklikatí se to a je vymalováno, občas to přeskočí SL o svíčku nebo dvě ... mohl bych ti vyprávět. Ale řekl bych, že tím zaplevelujeme tohle vlákno, které slouží primárně jako kalendář.
Jinak (to mira_k) neobchodovat při fundamentech, pokud na ně nebereš ohled při backtestu, je podle mého pitomost. Ale o tom jsme se už myslím bavili ...

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Lucínek,
ano, bavili :)
já to vidím tak, že při backtestu jsou moje závěry opřené o statisticky spolehlivý vzorek dat (já mám min 100 obchodu na patttern) a fundamenty jsou mimo plán a běžné chování trhu ... např mi vyjde že pattern XYZ mohu obchodovat s 50USD SL a při 62% win, ale po vyhlášení fundamentu si výrazně vyšší riziko, díky očekávané vyšší živosti trhu, že trh udělá doji apod, zkrátka výkmit a vymete SL nebo i preskoci ... takže fundamenty takto vynechávám, byt pri backtestu je neberu v potaz, tj možná přijdu o win obchod, ale snažím se chránit ucet, tak to ozelim a pockam si na signal mimo tento ramec fundamentu.

M.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Pondělí 1.6.2009:

[ital] Protože se nejspíš až do pondělního večera nedostanu k počítači a internetu, tak vkládám hlavní pondělní US reporty výjimečně v předstihu. [/ital]

14:30 USD Core PCE Price Index m/m - B
14:30 USD Personal Spending m/m - B
14:30 USD Personal Income m/m - C
[bold] 16:00 USD ISM Manufacturing PMI - A [/bold]
16:00 USD Construction Spending m/m - C
16:00 USD ISM Manufacturing Prices - C

M.

Link to comment
Sdílet pomocí služby


×
×
  • Vytvořit...