Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

PROFITY 17.7.-21.7.


tomnes

Doporučené příspěvky

  • Odpovědí 64
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

Zdravím Vás,
myslel jsem, že se sem píšou jen uzavřené obchody, ale teď jsem zjistil, že se do tohoto vlákna píšou i otevřené pozice. Na moje narozeniny 7.8. jsem spustil "papertrading". Otevřel jsem účet čáskou 5000 ,-
8.8.2006 jsem vstupil do trhu +C2006Z přkazem Sell 2@255.75 STP s posouvaným stoploss 125,-
A 11.8.2006 jsem vstoupil do trhu SB2006V příkazem Sell@13.86 STP s posouvaným stoploss 134,4,-

Zatím jsem stále v obou trzích a současný účet je 10519,- . :-)

Je to pěkné to sledovat, jen škoda, že už nemám opravdový účet.....

Omlouvám se za " lidovou formu " tohoto příspěvku, ale jinak to zatím neumím ......

Petr

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 3 týdny později...

Zdravím všechny,
trochu toto vlákno usnulo (možná pro jeho název), ale v začátcích mi pomohlo, tak zkusím přispět.

Obchoduji Vegase 4Hod na FX. Sice reál, ale s mikro-mini loty abych získal zkušenosti a moc to nestálo.

Začal jsem v září, tak sem hodím i minulý týden 4.9. - 8.9.06

zisk: 54 pips
ztráta: 300 pips
otevřené pozice: 0pips
----------------------------------
čistý zisk: -246 pips
Kdybych obchodoval kloudné objemy, asi bych to psychicky těžko ustál.

týden 11.9. - 15.9.06

zisk: 1169 pips
ztráta: 493 pips
otevřené pozice: -6pips
----------------------------------
čistý zisk (ztráta) bez otevřených pozic: 676 pips
čistý zisk (ztráta) vč. otevřených pozic: 670 pips

Příjemný týden, hezký výsledek, ale vím, že při skutečných objemech bych nedokázal nechat profit růst dostatečně dlouho. Když jsem byl 200-250 pipsů v plusu, tak to bylo cukání uzavřít pozici (dle plánu se uzavřela na 180). Ještě mně čeká dlouhá cesta a půjde hlavně o psycho.

Hezké obchody,
Sasa

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Zdravím, v tomto ohledu je nejlepší pečlivě a dostatečně dělat analýzy MAE (maximum adverse excursion) a MFE (maximum favorable excursion). Ty vám přesně ukáží, kolik od trhu dle dané strategie nejlépe žádat. Já si dělám tyto statistiky velmi dlouho a velmi do hloubky a výrazně mně nejenom pomohly psychicky (pokud vím, kolik od trhu žádat, tak není důvod uzavírat pozice dříve), ale také jsem díky nim mohl s použitím money-managementu udělat hotové zázraky v rámci různých profit-targetů. Málo co vám dá tolik - jak psychicky, tak z pohledu vyvíjení strategie - jako stovky a stovky do excelu zaznamenaných obchodů s MAE a MFE. Pak už člověk vidí často většinu řešení zcela automaticky a to navíc v místech, kde by to ani nečekal.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

To Stefan
Jedna se o metodu, kterou vypozoroval a pouziva J. Bernstein, princip je zalozen na tom, ze hodnoty cenovych oscilaturu (v tomto pripade Stochastic), po prekroceni oblasti oversold/overbought, maji tendenci jeste chvili pokracovat ve smeru extremnich hodnot. Ten Pan to testoval vice nez 20 let a ma velmi zajimave vysledky. Pokud mas k Stochastic POP neco zajimaveho nebo samozrejme otazky, rad pokecam, ale spis na vlaknu obchodni systemy, sem to moc nepatri :)
Zdravim.
Pavel

Link to comment
Sdílet pomocí služby

to kwido
používám MT4, ale jelikož se jedná o poziční obchodování, tak myslím, že platforma není určující a s úspěchem se obchoduje i na VT. O mnoho důležitější je zmiňovaný money-management.

Co se týká MAE a MFE - hledal jsem a moc v češtině nenašel kromě odkazu Martínka na anglický zdroj. Určitě se na tyto ukazatele zaměřím. Kdyby někdo něco mněl v šuplíku sem s tím (nebo na Wiki)

Hezké obchody Sasa

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 2 týdny později...

po pul roce opet ostre obchody s novym obchodnim systemem,

tento tyden:

pocet obchodu 4 , komodita globex euro e6z6 prumerny zisk cca na obchod 135$ (max 187.5$ min 125$) celkovy cisty zisk 504$, typ obchodovani overnight, profit target ,max 14h v pozici min 4 h v pozici , jeden kontrakt, pouzite indikatory EMA 20, win ratio 100% , doba studovani grafu pred vstupem do trhu 20-35 min denne. pocet obchodnich dnu 4.

ps: tesim se na dalsi tyden

Link to comment
Sdílet pomocí služby


×
×
  • Vytvořit...