Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Doporučené příspěvky

  • Odpovědí 36
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující



Pěkný večer všem :-)


Považujete za přiměřené toto : ?

-před dvěma dny jsem si "vlezla" do DEMO verze saxobank.
- další den mi poslali e-mail
- dnes mi jejich člověk volal z Londýna, 41 min. na mobil a slovensky
hovořil o žádných poplatcích při převodu peněz nad 500 dolarů, o pomoci osobního asistenta na tel,mail
a dalších pozitivech

- připadá mi to podezřelé, a to nejen proto,
že člověk je deformován celá léta tím,jak se chovají banky u nás
(přestože dnes jsou z nich již banky zahraničních vlastníků)

Na www.de jsem si před tím našla,že bnanka má stejný kredit jako IB. Nedokáži dost dobře vyhodnotit v čem
to vězí, že jen málokdo (z toho co jsem zde zjistila ) se o prvně uvedené bance zmiňuje ?
Není to v tom , že nemá "tradici" ? Nebo je těch důvodů více ?

Ještě jedna věc mi stále vrtá hlavou a neumím si na ni odpovědět :

Když brokeři-myslím v tomto okamžiku osobu a ne firmu - tomu všemu tak dobře rozumí, proč toho nevyužijí pro
vlastní činnost a nepověsí ten zaměstnanecký poměr "na hřebík " ?

S největší pravděpodobností vyvolávají tyto otázky u vás úsměv, já se směji také :-)

Za odpověď vám děkuje any
[ital] [/ital]
Link to comment
Sdílet pomocí služby

Any,

proc by nekdo obchodoval se svymi penezy a riskoval jejich ztratu, kdyz muze sedet u obrazovky a jen sledovat, jak mu na ucet pribyvaji platby komisi od obchodniku? :-) Nekteri brokeri a traderske spolecnosti nabizeji i spravu fondu, kdy vlozite penize na jejich ucet a on za provizi s Vasimi penezi obchoduje.

Se SaxoBank nemam osobni zkusenost, ale nic spatneho jsem o nich zatim neslysel. Povazuji v kazdem pripade za vhodne overit si dobrou povest brokerske spolecnosti. To je mozne napriklad sledovanim nejruznejsich nezavislych srovnani a anket, ktere uverejnuji magaziny jako Stocks & Commodities a dalsi.

Link to comment
Sdílet pomocí služby



hermanovi a Martínkovi děkuji za odpověď a vysvětlení :-)

a opravdu mě těší, že mě stále ještě sledujete. Jste vytrvalci !

Mě ty nové možnosti tak berou, že jsem u PC přikovaná téměř nonstop a už to musím na nějaký den přerušit.

Zdraví any

Link to comment
Sdílet pomocí služby




Přeji dobrý večer

a také Jiřímu děkuji dodatečně za jeho odpověď. I když jsem si včera skoro přísahala, že počítač dnes nechci ani
vidět, porušila jsem předsedzetí a pročítala další vlákna. Samozřejmě , našla jsem hodně zajímavého a také jsem
vysledovala vazbu miciko-jiris-piti (tak,jak vyplývalo z pitiho odpovědi) :-))
ten mičiko je ale šikovný,že ? to snad dokáže jen programátor !



zdraví any a jirise dvojnásob, protože si myslím, že je také z Brna

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Pekny den vsetkym,
citam prave knizku od Murphyho a mam jeden problem s pojmami. Tyka sa open interestu... mohol by mi niekto prosim napisat co znamena: Buyer: buys new long, buys old short
Seller: sells new short, sells old long?
a vysvetlit mi to?

short/long znamena dlzku obchodu alebo je to iny vyraz pre call put? fakt neviem...

Snazil som si precitat clanok na financniku o open interestu ale prave to short/long tam je dolezite a nerozumiem tomu dobre...

Dakujem stromer

Link to comment
Sdílet pomocí služby



Pěkný den přeji všem :-)

Co vše je nutné zvažovat ?

Chci -li mít příležitost vydělávat penězi, je potřeba pčítat s tím, že se jedná minimálně o měnu
v dolarech a eurech , a to bez ohledu na to, že koruna posiluje(jinak to už asi nebude :-) )

Má však smysl držet pro tyto účely angl.libru, která je dle mého názoru zmítána jak vývojem v Americe, tak i
v Evropě ? Podotýkám, že se mi nejedná o obchodování " měnami " o kterých bych se mohla asi dočíst
na vláknu - měnové páry.
Jedná se mi jen o princip .
Nechápu totiž, proč Anglie na své měně tolik lpí ?
Počítají s tím, že čím větší "drahoty" budou dělat, tím lepší koeficient pro přepočet získají ?
(např. Německo šlo do eura s koeficientem 1,2 )

Jeětě nikde jsem se nedoslechla, k jakému koeficientu by mohli politici dovést nás.

Každému, kdo by mi mohl jakkoliv objasnit tuto problematiku, velmi děkuji.


Všechny zdraví any


Link to comment
Sdílet pomocí služby

to any: I když se to netýká tradingu a je to trochu (dost) offtopic, tak zkusím jednoduše odpovědět (nesofistikovaně z pohledu laika na mezinárodní politu :) ). Řekl bych, že parlament (ve VB) dělá to, co chtějí lidé. A lidé ve Velké Británii jsou tradicionalisté (ti mladí ne, takže změna se dá čekat) a ti libru prostě chtějí. VB má jedny z nejstarších stále platných zákonů v evropě a nerada se jich zbavuje...

Nicméně koruna a životní úroveň u nás je pro trading jak dělaná. I lehký zisk (který by v USA, nebo VB stačil akorát na nájem) udělá náš život o hodně hezčí :) Toť jediné co mě momentálně zajímá :) s pozdravem, Jarda101

Link to comment
Sdílet pomocí služby


×
×
  • Vytvořit...