Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

CO MNĚ POMOHLO V PSYCHOLOGII


tomnes

Doporučené příspěvky

Zdravim,

rad bych upozornil na novou knihu venovanou psychologii obchodovani, ktera vysla cca pred dvema tydny. Zatim jsem cetl jen ukazku, ale vypada skutecne zajimave.

Enhancing Trader Performance: Proven Strategies From the Cutting Edge of Trading Psychology
Brett N. Steenbarger
www.amazon.com/Enhancing-Trader-Performance-Strategies-Psychology/dp/0470038667/
cena: $34.65 USD + postovne

Ukazka (1. kapitola) je k dispozici v PDF po registraci na Woodieho foru: woodiescciclub.com/forum/download.php?id=2926

From the Inside Flap
Trading is a performance discipline, and like Olympic athletes, elite military troops, and performing artists, traders can structure their development to achieve competence and expertise. Through his own trading experiences and those of individuals he has mentored, Dr. Brett Steenbarger is familiar with the challenges thattraders face and the performance and psychological strategies that can meet those challenges.

In his first book, The Psychology of Trading, Dr. Steenbarger provided a framework for understanding and overcoming the mental obstacles to successful trading. Now, in Enhancing Trader Performance, he goes a step further and shows you how to transform talent into trading skill through a structured process of expertise development.

Straightforward and accessible, this comprehensive guide:

• Discusses the importance of finding an optimal fit between your trading talents and interests; the markets you trade; and the ways you trade those markets
• Explores how you can enter into a learning process that will cultivate your trading competence and expertise
• Introduces the concept of learning loops, which enable you to make progressive improvements in your trading methods
• Breaks down performance into three components—mechanics, tactics, and strategy—and examines the role of each in generating trading success
• Illustrates how you can coach yourself with practical cognitive and behavioral techniques that rapidly change problem patterns and build new, positive ways of thinking and behaving

When you enhance your performance as a trader, you replace a small piece of randomness with intention. This enables you to make more informed trading decisions as you make your way through today's dynamic markets. Filled with in-depth insights, practical advice, solid research, and detailed examples, Enhancing Trader Performance offers an innovative approach to market mastery.

About the Author
BRETT N. STEENBARGER, PHD, is Clinical Associate Professor of Psychiatry and Behavioral Sciences at SUNY Upstate Medical University in Syracuse, New York, and an active trader of the equity index markets. He has published over fifty peer-reviewed journal articles and book chapters on topics related to brief therapy, and is the author of The Psychology of Trading, also published by Wiley. As Director of Trader Development for Kingstree Trading, LLC, in Chicago, Dr. Steenbarger has mentored numerous professional traders and coordinated the training of new traders.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 4 týdny později...

Mám dotaz. Když jsem trading objevil, hodně se mi to líbilo a líbí doteď. Ovšem ze začátku jsem to bral jako jednu z možností výdělku možná dokonce spíš jen přivýdělku, ale čím víc studuju a testuju, tím víc se k tomu stavím jako ke skutečně seriozní budoucí obživě, která by měla živit mě i moji rodinu, čím dál více zjišťuji, že už se k tomu nestavím jako ze začátku, když jsem si myslel, že na tom rychle zbohatnu a pak z toho budu celý zbytek života žít aniž bych dál tradoval....pěkná blbost :)
Nyní spíš než na rychlé zbohatnutí myslím na celoživotní fulltime trading s nějakým dejme tomu stabilním měsíčním výdělkem, jsem si už stoprocentně jistý, že ničím jiným bych se v životě živit nechtěl, občas si i řikám k čemu mi vlastně bude ta maturita (ne že bych ji nechtěl dokončit) krom toho, že budu mít úřední doklad s potvrzením ''intelektuála'' :). Zkrátka jsem se zařekl, že dřív nebo později budé mým povoláním prostě trading a podle toho se k tomu snažím přistupovat.
Ale bojím se, jestli jsem si tím nenabral příliš velké břemeno odpovědnosti. Můžu vědomě říct, že mi to stoprocentně vyhovuje, ale vyhovuje mi to i v podvědomí. I když podvědomě by mi to taky mělo vyhovovat, celý život jsem se tak nějak snažil vyhýbat manuální práci (důvod: vysoká fyz. námaha a náročný časový program x nízké výdělky) a spíše jsem se vždy přikláněl té nemanuální práci s vidinou lepších výdělků. Těžko říct. Vědomě jsem o svém budoucím fulltime tradingu tak přesvědčen, že mi to přijde logický i pro podvědomí. Těžko říct.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Miroslav:

Nechcem ti brat elan do zivota, ale kazdy profesional a stary veteran ti povie ze peniaze zarobene na trhu su tie naozaj najtazsie zarobene peniazea teda ziadne easy money.
Bavime sa vsak o peniazoch zarobencyh za desiatky rokov nie o nahodnych par mesacnych alebo jedno-dvojrocnych ziskoch. Podmienky na trhu sa zial velmi dynamicky menia.
Len 10% ucastnikov trhu dokaze byt dlhodobo konzistentne ziskovych a na zaklade tohoto si treba stanovit aj realne ciele a ocakavania. Uplne ti fandim a poradit mozem zo skusenosti len jedno. Ja som sa zameral na ochranu kapitalu a zisk beriem ako vedlajsi produkt obchodovania a dari sa, a dlhodobo zatial.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

MiroslaveCZ
hele maturitu si udelaj a to bez reci. jestli mas nejakou vyhlidlou vejsku, tak si udelej i tu. preju ti aby ti trading sel a ty ji nepotreboval, ale pokud ti nepujde, a to se muz stat, nebo to bude trvat dlouho nez bude v zisku, tak je lepsi mit zadni vratka. a muzes se zivit necim co te bavi, nasporit penize a zacit znova. pokud sotva budes mit stredni tak to neni zadna vyhra. Tim nechci urazit nekoho kdo ji ma. Sam si nemyslim ze VS je vsechno, ale pokud muzete tak se to hodi. Me pomohla zacit s tradingem , napr

Link to comment
Sdílet pomocí služby

tak samosebou na maturitu se nevykašlu a vejšku mám taky vyhlídnutou, ale stejně doufám, že to nakonec nikdy nebudu potřebovat resp. je to můj životní cíl, ale ty zadní vrátka jsou potřeba to je fakt.
Pokud jde o peníze na burze, tak jsem netvrdil, že jsou to easy money, z toho jsem vyrostl během pár týdnů, od doby co jsem to celé objevil, fakt si myslím, že fyzickou námahu z normální práce zde jasně vyvažuje (možná spíš převažuje) psychická zátěž. Ale prostě z mého pohledu při fulltime tradingu vítězí značné množství výhod. Snad nejsem přemotivovaný. Dám tomu čas.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

"až ten kdo zvládne své ztráty( či změny situace) může být dlouhodobě úspěšný-v pohodě-nebude se škubat sám se sebou."

"UDĚLEJTE SI TENTO BYZNYS TAK JEDNODUCHÝ JAK JEN TO JDE!"

To miciko and all,
na toto vlakno som sa dostal az teraz a nemozem nic ine nez suhlasit.
Trvalo mi urcity cas aby som nastavil svoje myslenie tak aby som pochopil Tvoj prvy citat. Islo mi stale o co najvyssie zisky a straty som nedokazal ovladat (nemal som jasne stanovene pravidla vystupov a stop lossov). A prave ten druhy citat ma naucil ako na to. Takze v psychologii mi pomaha hlavne (ako to uz spominal Tomas) statistika a pravdepodobnost z backtestingu. Zatial stale neviem pochopit (mozno neskor to pochopim) ako moze niekto bez back a papertrandingu zacat obchodovat real. POchopil som ze cim jednoduhsi system tym jasnejsie a jednoduchsie pravidla (vstupov, vystupov, stop lossu a jeho posuvania). Do obchodneho dennika som si zacal zapisovat max dosiahnuty PT a podla vysledkov sa dopracoval k tomu najidealnejsiemu (samozrejme ze sa s dalsimi obchodmi moze menit). Podobne som sa "zahral" aj s stop lossom. A ono to zacalo prinasat lepsie vysledky. Prisposobil som mnoztvo otvaranych pozicii velkosti uctu a stanovil som si pravidla position sizingu. So zlepsujucimi sa vysledkami som svojej jednoduchej strategii s jasnymi pravidlami zacal doverovat. Ked som sa po stovke testovanych obchov pozrel naspat s udivom som zistil kolko prace je nutne urobit aby som sa dostal do takej pohody ako teraz. A to vsetko z dovodov ze:
- zjednodusil som si system
- zacal som zvladat svoje straty (SL)
- backtestoval som
- zacal som doverovat statistike a pravdepodobnosti
Takze este raz: "UDĚLEJTE SI TENTO BYZNYS TAK JEDNODUCHÝ JAK JEN TO JDE!" je ten pravy svaty gral

S pozdravom Vlado

Link to comment
Sdílet pomocí služby

×
×
  • Vytvořit...