Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Ensign


Doporučené příspěvky

Mily Mate

myslim ze jsi se rozhodl dobre pro Ensign, ja uz jsi nedovedu ani predstavit obchodovat bez neho
jestlize chces obchodovat e-mini trhy neni problem s daty
ja osobne pouzivam e-signal a myslim ze jiz celkem vim jak tyto data vznikaji
Ale urcite i IB bude dobre
jde spise o to na co chces presne EW pouzivat, opravdu jako analyticky program je bezkonkurencni

Moznost API myslim ze od jinych poskytovatelu nez podporovanych EW neni zatim mozny

Diskuzni forum ohledne EW jsem nenasel a uz vubec ne v cestine. Trochu se o to snazim zde ale jak vidis zatim neni moc zajem.

Budu zde dale pokracovat v povidani o EW a o tom jak jsem dale pokrocil

Cokoliv zde napis a ja se budu snazit na to odpovedet a nebo hledat reseni

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • Odpovědí 54
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

Dalsi cast povidani o Ensign

ensign software neni dalo by se rici uzavreny balickovy produkt, ale program, ktery se neustale vyviji dle potreb a predstav uzivatelu. Je bezne ze ma program i nekolik aktualizaci behem tydne, kde se novelizuji malickosti podle uzivatelu. Mohu sam rici ze jsme vyvolali aktualizaci dle nasich potreb kdy nesel backplay forexovych dat od e-signal.
Takze vrele doporucuji

Co dal?
Ensign je zejmena analyticky program
nabizi nekolik moznosti testu a analyz

a) backplay
b) alerty
c) design your own
d) backtest, analyza ESPL

Zde jsem to seradil dle meho nazoru podle slozitosti

backplay
nabizi moznost presne podle minulych dat si pustit on-line vyvoj - naimportovat si do toho sve studie a tim presne obchodovat podle minulych dat

b) Alerty
zde umoznuje program popsat dle vlastniho uvazeni studie a program sam hlida , kdy se na trhu stanou a uzivatele na toto upozorni

c) DYO toto je velice podobne alertu, je zde moznost poskladat studie za sebou a podminkovat jak se maji chovat a i zobrazovat , neni zde moznost toto dale rozebirat

d) vse predchazejici je mozno jeste primo programovat programovacim jazykem ESPL . Presne dle vasich uzivatelskych predstav .

Toto vse vypada jako genialni program, protoze jsem zatim neslysel o programu, ktery toto nabizi. Na druhou stranu je potreba rici ze neni jednoduche presne navaznosti pochopit a pracovat s tim.
Nejoptimalnejsi by bylo forum, kde by vsechny problemy byly reseny. vyzyvam tedy vsechny ktere tento program zajima a chteji si realne backtestovat sve analyzy a predstavy ozvete se a budeme pokracovat







Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 3 týdny později...

jj chapu

opravdu program neni dostatecne uzivatelsky pratelsky aby se pro neho clovek rozhodl
zkus jeste nejaky cas pozorovat jejich internetovy stranky a ja se pokusim zde psat jeho vyhody a nevyhody.
protoze sila ensignu je v jeho vnitrnostech.
hlavne v tom ze je naprosto otevreny pro dalsi praci s nim.
Zatim jsem nenasel jedine omezeni.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

trader01: Parada, tak drzim palce, at se prace s programem dari i nadale. :-) Ja uz jsem svoje SW zazemi nasel a menit rozhodne v blizke dobe nebudu - vse mam pekne zazite, integrovane, zjednodusene na maximum (resp. na minimum ;-)) a jsem zcela spokojeny. Verim ale tomu, ze Ensign je urcite vynikajici software, ktery si zaslouzi vice popularity nez je mu tady zatim dopravano.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Dneska znovu pokrocim ve funkcich ensign software

uz jsme se dostali do fáze backtestingu

backtesting v programu:
v teto chvili vyvolavame backtest pomoci jazyka ESPL, ktery primarne program ridi.
Obrovska vyhoda ensignsoftware je v tom, ze vam umoznuje otevrit externi soubor z neho vzit data tyto data propojit s daty v ensign, provest vypocty dle vasich potreb a znovu vysledky zapsat do souboru a soubor uzavrit.

Praxe dnesniho dne
Udelali jsme backtest fundamentalnich zprav na mene EUR/USD . Zajimalo me jak dalece maji zpravy vliv na pohyb trhu a a hlavne jake zpravy maji vliv.

Postupovali jsme tak , ze jsme vzali tabulku minutovyh dat EUR/USD a tabulku fundamentalnich dat
program otevrel tabulku fundamentalni dat k nim priradil pohyb trhu v ramci 1m ,5m ,15m 60m 3h po vyhlaseni zpravy a vypocetl pohyb , max hodnotu, min hodnotu atd je toho vice. Dale dokazal i obarvit bunky v excelu dle potreb uzivatele.
Toto vsechno ulozil do pozadovaneho excelovskeho souboru . Samozrejme vytvoril soubor dat , ketry zobrazil v grafu.
Je v nem presne zobrazena kazda zprava s popiskem , dle potreb.

Neslysel jsem o jinem programu, ktery umi propojit externi soubory, provest vypocty, zapsat vysledky a vysledky zobrazit v grafu se kterym muzete dale pracovat.V tomto podle meho nazoru je nejvetsi sila programu ensign.


Link to comment
Sdílet pomocí služby

mala reakce na ruzne dotazy

Ensign opravdu neni jednoduche a levne reseni tradingu.

On ma vyhodu v tom, ze vetsinu toho co si usmyslite vypocist a videt vam umozni.
Neni to typizovany balickovy produkt , ktery ma zakladni veci v sobe zakomponovane a nemenne.

Pro ty co premysli na vlastnim vyvoji software :
Sel jsem stejnou cestou, vyvijel jsem software pro svoji ideu obchodovani a strategii.
Musel jsem pro vsechny indikatory hledat vzorecky, zakomponovat je do programu a vyresit jakym zpusobem je budu vyvolavat, davat jim vzajemnou prioritu , radit je za sebou atd.
Nakonec se to ukazalo jako slepa ulicka. Nebylo v lidskych silach a financnich moznostech dal aplikaci na backtesting vyvijet, protoze jste museli premyslet nad tim co vas v budoucnu jeste napadne atd.
Jednalo by se o investici v radech milionu korun a hlavne nejistotu jestli jdete spravnym smerem.

Opravdu se vam nevyplati vyvijet vlastni software protoze zjistite , ze kazdou vyresenou otazkou vam jich 10 novych vyvstane + testovani chyb , ktere jste v tom udelali.

a neposledni rade vam bude chybat komunita lidi okolo daneho software, ketri jiz vas problem predtim resili.

udelejte si vlastni analyzu co vlaste od software chcete a co chcete od sebe a pak zacnete hledat jestli toto pred vami jiz nekdo neresil



Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 2 týdny později...

×
×
  • Vytvořit...