Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Ensign


Doporučené příspěvky

  • Odpovědí 54
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

5.9.2006 jsem si stahnul a nainstaloval program Ensign
nebyl to zadny problem akorat na konci je potreba zvolit druh dat do programu
Ja jsem zvolil prestizni Esignal.

Cena:
Mesicni pronajem ensign 39,90 usd platil jsem to kartou
e signal mesicni data 180,-USD vcertne futures, e-mini, forex

Program jsem nainstaloval bez problemu a podle navodu pripojil data od e-signalu
Je potreba nastavit jaka data chcete stahovat, bohuzel esignal ma jine znaceni pro e-mini nez IB.

Jelikoz primarne obchoduji FOREX byl jsem hlavne zvedavy na data FOREX.
musim rici ze data behaji supr, ale ceny jsou trosku odlisny o tom se rozepisu pozdeji

takze Celkem
stahnout software - zadny problem
nainstalovat - zadny problem
napojit na data - skoro zadny problem

odkaz : nevim jestli mohu vlozit

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Proc jsem se rozhodl pro Ensign Sledoval jsem nasledujici potreby Obecne je lepe pochopi ti co nekdy zkusili FOREX - v prve rade mi slo o dobre a variabilni grafy - skladovani a historicke data , nejlepe i dopocitavani TIMEFRAME - napojeni na data brokera - moznost vytvareni vlastnich strategii - backtesting - komunita lidi okolo programu Program ensign ma urcite velice slusne a propracovane grafy Ja nejvice pouzivam standardni Svicky s barvou red -pokles green - rust ale ensign nabizi opravdu krasne mnozstvi dalsich pro me i neznamych grafu:

2293

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Ja ted preskocim k problematice dat Pro lidi kteri chteji obchodovat a nebo obchoduji burzovni trhy nabizi mylslim ensign celkem dostacujici zdroje dat: IB interactive brokers esignal CyberTrader presne neznam DTN Satellite presne neznam pro jine zdroje dat je to trochu problem a to zejmena pro lidi obchodujici FOREX esignal samozrejme nabizi forexova data, ja presne nevim jake pouziva zdroje, ale troufam si odhadnout, ze jde o sber dat od nekolika zdroju a tudiz jsou data nepresna, tickova data jsou jine nez data od vaseho brokera. Dle meho nazoru pro solidni backtesting je pouzivani jinych dat nez od vaseho brokera a nebo jednoho brokera rizikove. Pozadal jsem e-mailem lidi od ensign jestli je mozne v teto chvili ensign napojit data na jiny zdroj nez ktery nabizeji. viz e-mail : """"""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""" Dear Sirs, Last week I bought your program Ensign. Now I am getting familiar with it and there are a few questions I want to ask. I do business on FOREX market and I would like to connect your program with on-line data of my broker. Currently I am using the services of brokers ODL Securities and CMS forex (their application VT Trader Api), and I would like to connect that program to this platform. Is it possible to connect Ensign program to other data sources than those offered by you? If so, please let me know how to do it. With thanks and kind regards, """"""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""" bohuzel jejich odpoved me nepotesila """""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""" Hi, Sorry...but the only data providers that will work with Ensign Windows are listed below: eSignal: www.esignal.com eSignal Sales (800) 322-1819 eSignal Sales (800) 255-7374 eSignal Service (510) 264-1700 DTN IQ: www.dtn.com DTN IQ Sales (800) 511-0096 DTN IQ Service (402) 255-8787 Interactive Brokers: www.interactivebrokers.com Sales (877) 442-2757 Quote.com: Quote.com Sales (866) 872-3377 Quote.com Service (888) 788-1848 Ensign Internet: www.ensignsoftware.com End-of-Day only. """"""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""" trosku me to zmatlo a znervoznelo, ale dosel jsem k zaveru ze by byly sami proti sobe , kdyby neumoznili vstup jinych dat nehlede na to ze v datamanageru nabizeji v nejnovejsi verzi napojeni na brokera FXCM coz me dost uklidnilo a snazim se ted s nimi vykomunikovat jestli neni mozne dale doprogramovat vlastni zdroj dat

2294

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Ted bych se trochu podival na problematiku co je na ensignu mozna nejzajimavejsi

Jedna se o programovani
Ensign nabizi nadstavbu , kde je uzivatelum umozneno programovat sve strategie ale take i dorpogramovavat program
Jedna se o jazyk ESPL a jak jsem pozdeji zjistil jedna se o osekanou verzi delphi
jednoduse receno a realny programovaci jazyk.

Jdu v teto chvili cestou , kdy jsem se domluvil s programatorem, ktery v delphi umi, ze se nauci v teto verzi ESPL programovat , seznami se s dokumentaci a bude pro me 2 dny v tydnu programovat

Dale:
Program jiz bezi od roku 2000.
Díky tomu se okolo programu vytvorila dostatecne silna komunita traderu , kteri umi v programu vytvaret opravdu zajimave strategie
mnoho strategii je popsano a mozno stahnout v templates (sablonah)

funguje i forum kde muzete sve myslenky dale diskutovat

takze je mozno :
vytvaret vlastni sablony -strategie
vytvaret scripty v jazyce ESPL
delat backtesting
vytvorit si soubor s historickymi daty a pustit si minule dny presne jak probihaly dle tickovych dat -takzvany backplay

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Jak jsem ocekaval je reseni jak do ensign dostavat data odjinud i pro forexaky

takovato je jeich dalsi odpoved:

Hi,

I am sorry, but it is not a trivial thing to connect to a broker data feed. We support feeds currently from DTN, quote.com, IQFeed, Interactive Broker, Cybertrader and eSignal.
We do not know about the ODL feed nor have plans to support it at this time. The Forex feed we are working on supporting is the one from FXCM and hope to have it ready for testing in 2 months.

Sincerely, Howard Arrington


Link to comment
Sdílet pomocí služby

Jak koukam toto vlakno nikoho moc nezaujalo
celkem skoda

Dale: ptejte se na cokoliv budu se snazit o tom zjistit co nejvice, myslim si ze ensign opravdu nabizi mnoho pro trading

V teto chvili komunikuji na propojeni prave ensign a nejakeho brokera na meny. prozatim to vypada prave na FXCM, chci zjistit jak hodne se budou lisit data od meho brokera, ale myslim si ze to nebude dramaticke.

Potom se jiz plne vrhnu na programovani backtestingu

Link to comment
Sdílet pomocí služby

to trder01:

Kdysi jsem zkoušel tenhle SW a hodně mě natchnul jelikož v něm jdou dělat "neskutečné" věci. Zatím sice jedu Forex, ale v krátké době (doufám) se chystám i na komodity. Hodně zajímavý by bylo právě propojení s nějakým brookerem pro Forex, ale FXCM ve mě nebudí moc velkou důvěru, i podle toho co jsem četl.
Koukal jsem, že zde řešíš možnost dat, proč jsi zrovna zvolil eSignal když u IB v případě otevření účtu je máš zdarma, nebo se pletu?

Mate

Link to comment
Sdílet pomocí služby

To Mate

ano opravdu resim data
Jde hlavne o FOREX, u burzovnich instrumentu to neni takovy problem.

jde o to ze data od IB a nebo e-signalu pro FOREX nejsou presna
Jak uz jsem popsal vyse.
Jestli bude mozne napojit ensign na zdroje real dat od jednoho brokera , kvalita dat se vyrazne zlepsi

E-signal jsem zvolil proto ze podle informaci, ktere mam jde o nejpresnejsi data.



Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 3 týdny později...

Tak dalsi cast o programu ensign

Resil jsem do teto doby data, ktera bych importoval a zpracovaval v programu ensign.
Do programu je mozne data dostavat dvojim zpusobem:

on-line - od poskytovatelu podporovanych tvurci programu ensign
importem: presne popsanou strukturou a ascii souborem.

Co dale dela program s daty:
Program pro kazdy symbol vytvori soubor a do tohoto souboru uklada data.
Dokaze sam vytvorit ,respektive vypocitat vyssi TIMEFRAME dle vaseho uvazeni. To znamena ze i 28 minutovy TIMEFRAME neni problem.
Problem a zadrhel je ve velikosti souboru. Soubor muze mit maximalne velikost 65.530 radku. coz je samozrejme pro tickove data malo. Tvurci programu to vysvetluji prilisnym zatizenim pocitace.
Jak tedy resit backtesting, aby sel pro opravdu silny a presny backtesting vyuzivat tickova a nebo minutova data.
V teto chvili resime moznost retezeni souboru. Co tim myslim: Je mozne soubory zalohovat kdyz se naplni
Potom pro backtesting tyto soubory retezit. Vypada ze v teto chvili je tojedine reseni.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Ted neco pro FOREX obchodniky. Je opravdu celkem neresitelny problem data. uz jsem vyzkousel x poskytovatelu dat a kdyz se vemou tick data a nebo minutove data. tak jsou mezi nimi celkem znacne rozdily. Uplne nejlepsi reseni je dohlizena pevna linka mezi vasim brokerem . Coz je pro vetsinu zde diskutujicich uzivatelu nemozne Ve vetsine pripadu jsem narazil na podminku , ze vam toto zridi , ale chteji aby jste obchodoval velmi casto a slozil 1mil USD na jejich ucet a ochodoval. Co tedy dal: Ja osobne obchoduji pres Londynskeho brokera , ktery neposkytuje moznost API a ani jinak stahovat historicka data Jak vite objednal jsem si data od E-signalu ale data pro forex nebyla presna, mela vyssi volatilitu nez jakou volatilitu mel muj broker. Potom jsem si vsiml ze data od e-signalu se sklada z vice zdroju dat to znamena kontributoru. A po dotazu na e-signal a procteni jejich stranek jsme nasli moznost selektovat jednotlive kontributory. Velike prekvapeni bylo ze jeden ze zdroju dat , byl i muj broker. V nasledujicim obrazku vam ukazu jaky byl rozdil mezi daty kdyz jste vzali cely forex a jen jednoho kontributora:

2435

Link to comment
Sdílet pomocí služby

To trader01:
Pomalu se rozhoupávám a chci objednat EW s účtem u IBčka, ale docela mě děsí probémy s daty. Forex bych prozatím obchodoval přes mého současného brookera, takže k němu data nepotřebuji, nicméně časem bych možná uvažoval i o propojení s přesnými daty na forex.
Potřeboval bych poradit ohledně několika věcí, jestli bys mi mohl pomoci.
V případě že bych obchodoval pouze e-mini, stačí mít data od IB, nebo je lepší dokoupit data od někoho jiného?
Tuším že na jejich stránkách jsem čet o možnosti API, ale nevím zda tak platí pouze pro jazyky typu Deplhi, nebo i převod mezi Delphi a kód typu C (přímo by se mi jednalo o konverzi z MT4).
Existuje nějaké diskuzní fórum? V rychlosti jsem žádné nenašel, nemyslím jejich chat.

Předem díky, Mate


Link to comment
Sdílet pomocí služby


×
×
  • Vytvořit...