Vyhledávání v článcích

Tip na knihu


Jak na...

Bezplatné ebooky

Den Tradera (video)


Pro první článek roku 2013 jsem se rozhodnul pro netradiční formu. V průběhu času dostávám od různých lidí dotazy, jak vypadá běžný den tradera (na kolik je to rozdílné povolání od "běžného" chození do práce). Pokusil jsem se tedy průřez takového dne natočit.

Hned na úvod říkám, že toto video jsem připravil zaprvé proto, že mě filmařina stále velmi baví (i když naposledy jsem držel kameru v ruce tak před 10 lety) a rozhodnul jsem se tedy opět tu a tam něco natočit jako relaxaci od neustálých analýz, testů a tabulek, které mě denně provázejí tradingem (je to příjemná, kreativní změna pro odreagování). A za druhé, pokusil jsem se video připravit jako inspiraci a motivaci pro ostatní. Rád bych všem připomněl, že jsem začínal tam, kde řada ostatních. Zažil jsem ne moc příjemné časy, vím, co je to být zcela bez peněz, znám pocity toho, když se nic nedaří a vše je proti nám, poznal jsem, jaké je to žít jen na nejlevnějších špagetách a ne zrovna krátkou dobu. Přesto jsem měl vždy v hlavě sen, za kterým jsem si vždy nekompromisně šel – ať se dělo cokoliv. Mým snem bylo už od 15 let žít u moře, cítit se svobodný, být svým pánem a hodně cestovat. Trvalo to vše sice déle, než jsem počítal, ale dodnes hluboce děkuji tradingu, který mně nakonec umožnil si tento sen splnit. Stojí za to bojovat za své sny, a to až do posledního okamžiku. Vše je jen v našich hlavách, vůli a vytrvalosti. Vše je realizovatelné a dosažitelné a je to jen v nás. Jsem dnes hluboce vděčný za naplnění mnoha mých snů a zároveň si ve své hlavě tvořím neustále další sny, které se snažím postupně dopracovat do reality. Je skvělé vědět, že každý může být tvůrcem své reality, ať je jakkoliv vzdělaný (já mám "jen" SŠ), nadaný (nikdy jsem nebyl moc matematicky zdatný a původně jsem byl uměleckého zaměření, pravý opak tradingu), nebo jakou má startovní pozici (o tom jsem psal již výše). Důležité je věřit, věřit sobě, svým snům, schopnostem, věřit tomu, že vše je možné. Mít otevřenou mysl, nevzdávat se a nikdy se nestavět do role obětí, ale raději do role tvůrců.

Co se týče samotného dne tradera, sami uvidíte, že není zase o tolik jiný. Svědomitě mohu prohlásit, že pracuji jako většina, kolem 8 hodin denně. Dopoledne jsou to analýzy, mezi tím trading a práce na AOS, večer kontrola pozic a ještě nějaké zapsání myšlenek z průběhu dne, plus během dne také práce věnovaná Finančníkovi. Někdy pracuji i 10 hodin denně. Rozdíl je hlavně v tom, že pracuji jenom, kdy chci, pracuji, kde chci, a když zrovna nechci pracovat vůbec, ale raději cestovat, tak prostě nepracuji. A naopak, někdy pracuji i o víkendech, protože zkrátka a dobře mě trading nesmírně baví.

Závěrem ještě technické specifikace. Video bylo natočeno kamerou Sony NEX VG20, za kamerou stála moje žena – prvně v životě:-). Hudbu jsem zakoupil na iStockphoto. Video jsem natáčel průběžně dle chuti a času na přelomu léta a podzimu 2012 (ale počasí se tu od té doby zase tak nezměnilo:-) ). Veškeré lokace jsou v blízkosti místa, kde žiju (Andalusie), a video je spíš takovým průřezem mých aktivit během dne, které se samozřejmě různě mění a obměňují (například diskréčně daytraduji stále méně a snažím se postupně co nejvíce přenechávat vše na AOS, což mně dává ještě více flexibility).

Takže do roku 2013 ze srdce všem přeji, aby se naplnily i ty jejich sny.

 


Diskutovat k tématu článku můžete zde


Tomáš

(publikováno 07.01.2013, editovat ) Vytisknout tento článek


Finančník.cz je místo, kde už od roku 2004:

  • Autoři webu a zkušení tradeři Petr a Tomáš předávají své know-how.
  • Autoři webu Petr a Tomáš přinášejí kompletní vzdělání v tradingu.
  • Naleznete nejkomplexnější informace o tradingu v českém jazyce.
  • Získáte profesionální tipy a rady, plynoucí z reálných zkušeností z trhů.
  • Najdete inspiraci a motivaci k novému životnímu stylu tradera.
  • 2x týdně naleznete nový článek věnovaný úspěšnému tradingu.

Upozornění: Všechny informace poskytované na Financnik.cz jsou určeny výhradně ke studijním účelům témat týkajících se obchodování na burze a neslouží v žádném případě coby konkrétní investiční či obchodní doporučení. Provozovatel serveru ani jednotliví autoři nejsou registrovanými brokery či investičním poradcem ani makléřem. Jsou-li na stránkách zmiňovány konkrétní finanční produkty, komodity, akcie, forex či opce, vždy a pouze za účelem studia obchodování na burze. Vydavatel serveru není zodpovědný za konkrétní rozhodnutí jednotlivých uživatelů.

Burzovní obchodování a investování s finančními instrumenty (a komoditami obzvláště) je vysoce rizikové. Rozhodnutí obchodovat komodity a akcie je odpovědností každého jednotlivce a jedině on sám nese za svá rozhodnutí plnou odpovědnost. Nikdy se nepouštějte do obchodů, jejichž podstatě plně nerozumíte. Pamatujte, že burza má svá pravidla, kterým je třeba porozumět, než začnu riskovat své vlastní peníze!

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Copyright 2016 © Financnik.cz - Developed by BlueCube.cz
Server Financnik.cz vydává a všechny služby provozuje Centrum finančního vzdělávání, s.r.o.
Všechny články zde uveřejněné podléhají autorskému zákonu a jejich kopírování pouze se souhlasem autora.