Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

papertrading


Prezident

Doporučené příspěvky

  • Odpovědí 111
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

kujista:
já osobně jsem všechny protitrendové patterny vyhodil a snažím se jet pouze s trendem, po půlroce paperu jsem už konečně i ve fázi, že beru jen první signál a max. ještě jeden, ale musí to být sexy "tutovka". je neuvěřitelné, jak to prospělo /jako kdyby to tu již mnohokrát někdo psal, že :) /
a co víc, mně to také hodně pomáhá, neboť většinou mi stačí 0,5-1hod u monitoru - nejsem tak unavený ani fyzicky, ani psychicky.
už mám naštěstí za sebou ty pocity , že musím konzistentně zobchodovat všechny signály, které se během dne ukáží, jinak mi něco uteče a připravím se o zisky (pro ty , co si tím již prošli nemusím zdůrazňovat, že jsem se tímto obchodováním velkou většinou neokrádal o SL, ale i to byla zkušenost)
revers pozice neodsuzuji, jsou situace které si o něj přímo říkají... např. pokud selže BigV a vytvoří se Famir Shamu (ale vše musíš mít otestováno). taky někomu revers sedí, jiný má zase pohodový a fungující systém se SL a tím to pro něj končí.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Muj konkretni pripad byl prave "tutovka", kdy se cenovy graf odrazil od pivotu, zaroven se vytvoril DOUBLE TOP a pak protitrendovy signal, predvidajici obrat trendu. Po 3 useckach se vsak objevil trendovy - priznam se ze obchodovat tohle live byl bych dost zmateny a nevedel jak reagovat. Aspon jsem si uvedomil ze v obch. planu musim vyresit dalsi situaci :)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 1 year later...

Dobrý den,
snad se mi podaří ještě to tu oživit.
Hledám FREE software na FOREX (Majors by stačili), ve kterém je možnost si nahrát data aspoň na měsíc(nejlépe aby se dali stáhnout) a provést backtest jako replay - papertrading přes excel s otevřeným grafem v MT4 mi zkresluje výsledky a backtest stojí za ***. Věřím že taková možnost je, jen se mi to nedaří.
Dosavadní zkušenosti:
Forex Tester: Mohu backtestovat jen data z roku 2008 a to jen jeden měsíc
Track 'n Trade: Nedaří se mi zprovoznit replay, nemohu to nikde naleznout - navíc je demo jen na 14 dní
Ninja Trader: Nepodařilo se mi sehnat data na forex a spustit replay

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 2 months later...

Zdravím,

chtěl bych se zeptat na jednu věc nad kterou jsem přemýšlel ohledně papertradingu.

Když mám např strategii, že budu obchodovat pouze od 15:00 do 18:30. Je nutné nasimulovat tyto podmínky i právě v okamžiku, kdy začnu s papertradingem?..abych se přiblížil více reálnému trhu. Nebo je jedno v kolik hodin začnu paperovat?

díky

S pozdravem

Michal

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Rikimaru:

Moj pohlad na vec je ze paper trading je normalna obchodna seancia v normalny obchodny cas ale na simulovanom ucte. Takze ano je jedina moznost obchodovat v tie hodiny ktore chces.

Market replay je pustanie grafom obchodnej seancie (1500:1830 v tovoj pripade) kedykolvek mas cas. Teda aj o 3 rano ;) Ak len zacinas paperovat pusti si replay kde nemusis byt prikovany k pocitacu v obchodne hodiny, vyhoda je ze to netrva tak dlho (grafy sa daju spustit zrychlene) ale nevyhoda je ze sa to clovek sem tam snazi oklamat, teda stopne grafy, popremysla, alebo si situaciu prehra zase atd.

Ide asi o to chces urobit s tym paperom alebo aky mas goal.
Ak nieco technicke (vyskusat ci tie signaly vidis, ci ti funguje filter a vies ho spravne pouzivat atd) tak je podla mna lepsie market replay, je to o vela rychlejsie, predstav si ze by si musel 2 mesiace sediet pri pocitaci aby si mal aku taku vzorku (paper). Pri market replay tie 2 mesiace budu trvat 2 tyzdne.
Ak chces vyskusat rutinu obchodovania, teda uz vies ze signaly vidis (dokazes ich zobrat) len chces sa do toho vzit tak papertrading je lepsi, tam uz sa grafy nedaju prehravat naspat ani stopnut.

myslim si ze najprv replay a potom paper je rozumne, medzi tym nejaky backtest toho co sa ti zapaci/znepaci behom replay.

hodne zdaru,
martin



Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 1 year later...

To mi zial nijako nepomohlo, pretoze som sa pytala ako konkretne prebieha paper trading-viem ze jednou z veci je obchodny dennik-ten som si stiahla uz davno.
[bold]Moja otazka vsak bola ako budem skusat strategie? Nainstalujem MT4 a zadam si pending order-tie zapisem do obchodneho denniku a to je vsetko? Iba pending order? Na graf hodim par indikatorov pozriem fundamentalne spravy, alebo si nahram skript aos? [/bold]

Chapes ja neviem co mam robit napriklad s forexom alebo s futures, ja mam kapital rada by som cca o 1r zacala live, no teraz len kmitam ocami po tejto stranke/fore-kupujem knihy od autorov a [bold] neviem o paper tradingu nic[/bold]-co je z mojho pohladu zaklad. Vsade sa tu pise o robustnosti obchodneho systemu ale ako ho vytvorim.
Kupila som si knihy od autorov tejto stranky no tam sa paper tradingu(v detailnej forme) nevenuju(som len v zaciatku citania).
Preto sa pytam tu.
Hladam jednoducho serial o paper testovani-ucelenej zbierke informacii.

----------------------------------------------------------
spec799 Napsal:
-------------------------------------------------------
> oousha
>
> Zde na finančníku máš spousty ukázek, stačí
> hledat. Ale abych nebyl škrt tak např zde:
> www.financnik.cz/komodity/zkusenosti/clanek
> 1608711620.html ...článek
> www.financnik.cz/forum/read.php?2,53116,pag
> e=1 ... fórum
>
>
>
> " Milion se vydělává dolar po dolaru. "


Link to comment
Sdílet pomocí služby


×
×
  • Vytvořit...