Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

papertrading


Prezident

Doporučené příspěvky

stavodesign Napsal:
-------------------------------------------------------
> zdravim Prezidente,
> nejdriv si musis ten stazeny soubor do exelu
> naimportovat - DATA/IMPORTOVAT EXTERNI
> DATA/IMPORTOVAT DATA - pak otevres ten *.CSV
> soubor. Objevi se tabulka, kde musis mit v kolonce
> typ zdrojovych dat zaskrtnuto ODDELOVAC a v dalsi
> tabulce vyberes typ oddelovace CARKA. Tim ziskas
> data kde budou v radcich dny a sloupecky budou
> datum, low, open, close, high, vol, OI. Pak jeste
> musis nahradit desetinne tecky za carky
> UPRAVY/NAHRADIT.
> Pak si vyberes typ grafu, nastavis RADY TVORI
> SLOUPCE a vytvoris graf. Pozor na spravny zdroj
> dat a jejich razeni ( kazdy graf pozaduje data v
> danem poradi ).
> Podle mne je vsak jednodussi pracovat s nekterym
> interaktivnimi grafy ( napr. BARCHARTS ),ktere ti
> umozni pouzit indikatory a dalsi veci, ktere bys
> musel v excelu "programovat" rucne.
>
> S pozdravem > > Michal

ahoj,
heledte, kdyz to delam podle tohoto navodu , tak se mi hodnoty typu 116,25 rozdeli na 2 sloupce : 116 a 25 .
Ale kdyz vyslednou formu potrebuji taky 116,25 (nebo 116.25) ???!!! Jak to mam prosim Vas udelat??? :S

Dik za odpoved. max.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • Odpovědí 111
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

Nevím jestli je to tento případ, ale často bývá problém s oddělovačem desetinných míst v české verzi excelu, protože anglické zdroje většinou používají opačný oddělovač než excel očekává. Excel pak nechápe desetinné číslo jako číslo.

Pomáhá data před otevřením v excelu upravit v nějakém textovém editoru (třeba wordpad). Stačí nechat nahradit tečku čárkou nebo opačně.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 1 month later...
  • 2 months later...

DObry den

Jiz par dnu testuji pozicni obchodovani CUKRU na historickych datech. Na financnikovy jsem se docetl ze je dobre obchodovat trhy kde se VOLUME pohybuje nad 10 000 a to kvuli plneni. Ted jsem dokokncil testovani Sugar March 2000. Chci testovat dalsi kontraktni mesice ale zjistuju ze tam volume jen stezi a zridkakdy dosahne 10 000. Chci se zeptat jestli ma cenu testovat na trzich s nizkym volume, kdyz se takovym budu pri skutecnem obchodovani kvuli plneni vyhybat. Muj nazor je ze se grafy pri nizkem volume chovaji trochu odlisne nez pri VOLUME vyssim ( o nadvlade BULLs nad BEARs a naopak, muze rozhodovat jen "par" jedincu nikoliv dav jako pri vysokem VOLUME).

Dekuji za vas Nazor

David

Link to comment
Sdílet pomocí služby

zdravim,
obecne si myslim ze ze zacatku trhy o kterych vite, ze je nebudete obchodovat nema asi cenu tesovat...
prinos bych v videl az kdyz mate jiz hotovy kompletni system a potrebujete vyzkouset jeho robustnost a chovani v neobvyklych situaci...pak je dobre jej vyzkouset i na trzich ktere zrovna neobchodujete ale ktere vykazuji potrebne chovani

Link to comment
Sdílet pomocí služby

DObry den

Zkusim moji otazku upresnit. Dejme tomu ze budu treba v budoucnu obchodovat cukr. Testuji ho tedy na historickych datech. Videl jsem tu na foru par grafu od testujicich lidi, kde bylo videt ze testuji i v oblastech, kde se VOLUME treba toho cukru pohybuje ve stovkach. Ptam se jestli ma smysl testovat strategii na techto oblastech s nizkym VOLUME u mnou zvolene komodity. Myslim ze pokud trh vykazuje v prumeru kolem 700 uzavrenych kontraktu za den, tak ho muze ovlivnit jen mala skupina lidi. Ja podle toho co vim nebudu mnou vyrbrany CUKR v pripade nizke VOLUME obchodovat(pozicne) kvuli spatnemu plneni.

Mohou vysledky testovani v oblastech napr.CUKRU s nizkym VOLUME povazovat plnohodnotne pro obchodovani CUKRu v oblastech s VOLUME vysokym??

Dekuji vam za pomoc (tu)
David


Link to comment
Sdílet pomocí služby

zdravim,
doufam tedy ze uz budu odpovidat na to jak jste to myslel...
podle toho pisete to vypada ze mate nejakou podminku na minimalni volume od ktereho chcete obchodovat, cili tato podminka by mela byt soucasti vaseho obchodniho planu.pokud tedy testujete tento plan tak vas podminka na volume do obchodu jednoduse nepusti...takze otazku si nejspis musite zodpovedet sam jako tvurce vaseho planu.
pokud nekdo ve svem planu podminku s volume nema tak pak samozrejme testuje i na nizkem volume...
v trzich s nizkym volume je ale krome odlisneho chovani jeste treba pocitat se spatnym plnenim, ktere muze nadherne vysledky backtestu uplne obratit...takze je potreba vysledky znehodnotit vice nez je obvykle...

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Zakdavd,

koukal jsem na volume v obdobi, ktere popisujete. cukr v roce 2000 mel stabilne v prumeru pres 10000. najde se par dni, kde je volume nizsi, ale presto je to dost likvidni (5000-10000). cukr je vseobecne dostatecne likvidni komodita pro zacatecniky. Nevim zda jste nezapomel obchodovat prave ten mesic, ktery je nejlikvidnejsi (tzn v pulce unora prejit z Mar2000 na May2000 a tak dale).

Pete

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Dekuji za odpoved

Ja obchoduji pres TNT zatim mam jen demo ale uz pracuju na nakupu plne verze. Ted jsem se dival na grafy futuresource a je pravda ze tam maji grafy cukru opravdu volume kolem 10000 a nad, jen obcas jemne zakolisa pod 10000. Volume jez me ukazuju TNT je zhruba polovicni. Musim dnes doma(po praci) srovnat grafy z TNT s grafy Futuresource. Mozna delam nekde chybu. Kdyz se me to nepodari vyresit dam vedet.

Dekuji za odpovedi

David

Link to comment
Sdílet pomocí služby


×
×
  • Vytvořit...