Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Články a tutoriály:
Archiv článků Psychologie obchodování Jak na obchodní plán Mé obchodní strategie
 • 23 rad a tipů jak zaručeně NEvydělat na burze peníze

  Dnešní článek bych rád věnoval nejčastějším chybám začínajících obchodníků z trochu jiného úhlu pohledu. Pokusil jsem se tentokrát psát trochu s nadhledem a lehkou nadsázkou a tak věřím, že některé z následujících bodů budete brát i jako úsměvné odlehčení. Přes lehce odlehčenou formou se však stále jedná o kriticky důležité body, které by si každý měl vzít co nejvíce k srdci.

  Zde tedy 23 zaručených rad a tipů, jak NEvydělat na burze peníze:

  1) Začněte svou tradingovou kariéru výběrem brokera. Nebacktestujte, nepapertradujte a jeďte rovnou live. Začněte s multikotrakty. Máte na to. Jste přeci lepší, chytřejší a inteligentnější, než všichni ostatní. Zisk je zaručený. Broker je základ. Je to to nejdůležitější. Je to střed finančního vesmíru.

  2) Zásadně se zajímejte o to, co dělají ostatní. Nestarejte se o to, co děláte vy. To není důležité. Pokud budete vědět, co dělají ostatní, s jakými ONI obchodují nástroji a indikátory a kde ONI vstupují a vystupují, určitě budete mít jasno o tom, kde vstoupit a vystoupit, i vy.

  3) Řešte software. Hledejte problémy. Programujte. Vytvářejte další problémy. Programujte ještě více.

  4) Spěchejte. Trhy vám zaručeně utečou. Vlastně už vám dávno utekly. Pokud nezačnete jednat hned teď, přijdete o možné miliony ve velmi krátké době. Netrpělivost vám pomůže dosáhnout úspěchu rychleji.

  5) Přechytračte to. Máte na to. Hledejte způsoby, jak to celé „přečůrat“. Určitě to nějak půjde. Vždycky jste to přeci dokázali.

  6) Pokud jste již na dráze ztrácejícího obchodníka, hluboce se zajímejte o to, jak se trading daní. Už nyní to potřebujete vědět jako sůl.

  7) Neposlouchejte psychologické bláboly. Vás se to netýká. Vy jste mistr ZEN. S vaší psychikou je přeci vše v pořádku. Z vás přeci nikdo nebude dělat nějakého „psychouše“. Vy máte své emoce pod kontrolou... (omlouvám se, pokud jsem vás nyní tímto bodem trochu rozčílil...)

  8) Nepoužívejte stop-loss. Ono se to jednou vrátí. Zaručeně. Stop-loss je pro hlupáky. Jenom inteligentní a vzdělaný člověk ví, že pokud něco spadne z 3000 Kč na 100 kč (např. akcie ORCO), tak se to zaručeně vrátí minimálně na 3200 Kč. Stačí jen čekat. A čekat. A čekat.... a čekat..... A pak znovu čekat.... Vždyť vše co nyní potřebujeme je zhodnocení 3000%. To určitě trh zvládne během příštího roku, možná už letos.

  9) Svěřte své peníze cizím lidem. Čím více, tím lépe. A až vám je ztratí, svěřte jim další. Protože tím, že jim svěříte další, si třeba nadělíte naději, že vám vydělají zpátky ty předešlé.... (A mezitím si ještě přečtěte pohádku O Popelce, když už máte ty pohádky tak rádi...).

  10) Hluboce věřte tomu, že za každou vaší ztrátu může někdo jiný. Buď software, nebo broker. Nyní vám ale prozradím tajemství. Není to ani broker, ani software. Jsou to totiž scalpeři – kteří si zásadně jdou vždy na tick přesně pro váš stop-loss.

  11) Panikařte a buďte hysteričtí. Velmi to pomáhá stát se lepším traderem.

  12) Komplikujte si to. Více indikátorů + více monitorů + více grafů + více timeframe = naprosto jasná informace o tom, co máte dělat.

  13) Zásadně obchodujte jen s penězi, které si nemůžete dovolit ztratit. Ideálně si takové někde vypůjčte, a nezapomeňte za ně jistit celým svým majetkem. Ideálně si peníze na trading vypůjčte od Ukrajinců. Čím více, tím lépe. Lehce vyšším úrokem a kulovnicí u hlavy se moc netrapte. Jste přeci mistr ZEN.

  14) Pokud si v pomatení mysli zaplatíte nějaký seminář zkušenějších obchodníků, zásadně pak dělejte přesně pravý opak toho, co se na semináři učilo. Máte na to. Jste chytřejší. Víte víc. Jste lepší. Co jen ti diletanti vědí....

  15) Exponujte svůj účet na doraz. A ještě o trochu více. Žít se má přeci na doraz. Tak se zbytečně neomezujte. Máte na to. Jste dobří. Vydržíte to.

  16) Za každou cenu usmlouvejte alespoň o 0.10 centů menší komise, než mají ostatní. Vaše ztráty pak budou o 0.10 centů nižší. Takže už jste vlastně zvítězili na celé čáře..

  17) Klikejte jak o život. Je jedno kdy a proč. Hlavně klikejte. Je přeci třeba ten čas u grafů nějak smysluplně vyplnit.

  18) S každou novou ztrátou přidejte další timeframe, další graf, další trh, další 2 indikátory a další monitor. Zaručeně tak dostanete trhy pod kontrolu.

  19) Jakmile si přečtete první knihu o tradingu a druhý den po té si otevřete live účet a naložíte si první pozice až na doraz svého kapitálu, dejte výpověď z práce. Právě jste dosáhli předčasného důchodu. Gratuluji.

  20) Začněte s účtem 500 USD a méně. Je to nejrychlejší cesta, jak při pouhém zhodnocení pár tisíc procent (maličkost) budete už za rok dolarovými milionáři. Bude to hračka. Dokážete to. Máte na to. Jste chytřejší.

  21) Zásadně se účastněte internetových diskuzí, které svým „pozitivismem“ připomínají sousedovic žumpu. Takové prostředí je ideálním bodem, kde se učit úspěšnému tradingu. Takové prostředí zaručuje nejlepší učitele, nejideálnější kolegy pro tradingový i duševní rozvoj. Je to oáza růstu.

  22) Věřte ve svatý grál. Existuje. Viděl jsem ho na vlastní oči. A dokonce ne jednou. Bylo to ve filmu Indiana Jones a poslední křížová výprava...

  23) Přiznejte si už konečně, že vás se tento článek vůbec netýká. Všech předešlých 22 bodů se týká jiných lidí. Ale ne vás. Vy jste v pohodě. Vy jste mistr ZEN, hluboce racionální a nadprůměrně inteligentní bytost. Vy už ke štěstí potřebujete jenom aby vám někdo ukázal kde tedy přesně máte do těch trhů vstoupit....

  A pro jistotu zcela na závěr ještě uvádím jednu důležitou poznámku: samozřejmě, že smysl článku je takový, abyste ani jeden z předešlých bodů zásadně nedělali. Hlavně ne prosím ten s půjčkou od Ukrajinců.... :-)

  19.4.2009

  Tomáš Nesnídal


  Zaměřte se na to, co přináší reálné výsledky.

  Nakopněte své obchodování
  k systematickým profitům

  (program pro začínající obchodníky, kteří se chtějí dostat ke stabilnímu obchodování bez časové náročnosti)

  Začínáme 30. 1. 2024.

  Nově s vytvořením a popisem všech pravidel mechanické obchodní strategie, ve které mám sám aktuálně otevřený profit +224 121 Kč!

  >> Workshop profitabilního obchodování od A do Z
×
×
 • Vytvořit...