Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Články a tutoriály:
Archiv článků Psychologie obchodování Jak na obchodní plán Mé obchodní strategie
 • Milionářkou v 16 letech

   

  Málo která teenagerka si dokázala získat „respekt dospělých“ tak rychle a přesvědčivě, jako Michelle Williamsová. Ve svých 16 letech dokázala za jediný rok proměnit 10 000 amerických dolarů do více jak 100 000 USD a vydělat tak v přepočtu úctyhodných 2,3 milionu korun.

   

  Michelle Williamsová se narodila 9. září 1981 v malém farmářském městečku v americké Montaně. Když se početná Williamsova rodina (Michelle má další 4 sourozence) přestěhovala o 10 let později do San Diega, Michelle propadla kouzlu divadla a začala se věnovat herectví. Do svých 15 let stihla natočit několik desítek reklam a několik méně významných filmů a tak se rozhodla mladičká Michelle pro předčasný odchod ze školy, aby se mohla divadlu věnovat naplno. Rozčarování z reality showbusinessu však nedalo na sebe dlouho čekat - 15 letá Michelle se velmi brzy po odchodu ze školy a přestěhování do Los Angeles ocitla bez práce i bez zájmu agentů a téměř rok žila doslova z hrstky dolarů, které si horko těžko vydělala díky podřadným epizodním rolím. Příjmy v té době nestačily ani na zaplacení garsonky, proto Michelle přespávala většinou u kamarádů.

  I když v té době dělil Michelle pouhý rok od závratné kariéry, kterou odstartoval veleúspěšný seriál Dawson´s Creek (v Čechách běží seriál pod názvem Dawsnův svět), ve kterém ztvárnila roli Jen a který jí později otevřel dveře mezi přední hereckou elitu, v roce 1997 Michelle skutečně zoufale hledala způsob, jak si vydělat alespoň nějaké peníze. Jelikož Michellin otec v minulosti doslova pohádkově zbohatnul na komoditních spekulacích, rozhodla se Michelle zkusit své štěstí v komoditách též. Od svého otce si vypůjčila 10 000 USD a s těmito penězi se zapsala na prestižní šampionát komoditního spekulování World Cup Championship of Futures Trading®. Během několika málo týdnů se pak od svého otce nechala vyškolit v základních principech komoditního obchodování a záhy začala počátkem ledna 1997 na světovém šampionátu soutěžit s dalšími 50 profesionálními obchodníky (někteří z nich byli špičkoví obchodníci z Wall Streetu). Ten rok se stalo téměř nemožné. 16 letá Michelle Williamsová s přehledem pokořila zkušené veterány a dokázala celému světu, že komoditní obchodování je mnohem snadnější, než se nám do té doby snažili všichni tak zvaní „odborníci“ nalhávat. Zatím co ostatní účastníci dokázali svých 10 000 USD zhodnotit většinou do méně jak 50 000 USD, Michelle stejných 10 000 USD proměnila ve 100 094 USD a stala se tak suverénní vítězkou šampionátu. (Oficiální tabulku vítězů šampionátů naleznete na https://robbinstrading.com/worldcup/standings.asp ; Michelle najdete v roce 1997 s ročním zhodnocením kapitálu 1000%, všimněte si však i dalších - Ralph Casazzone a zhodnocení peněz o 1,283% za rok, Larry Williams a 11,376% za rok, John Holsinger a 608% za rok, atd. Jenom pro doplnění - v akciích se považuje za úspěch zhodnotit peníze o 30% za rok, u podílových fondů můžeme většinou doufat ve zhodnocení 10% za rok, banky a jejich termínované vklady nám dnes sotva zhodnotí peníze o 2% za rok).

  Michelle dokázala světu něco, čemu jsme my „obyčejní“ lidé dlouho nedokázali věřit: finanční svět a spekulování na burzách je mnohem jednodušší, než si kdokoliv z nás kdy pomyslel. Skutečně každý může komoditní obchodování vyzkoušet a skutečně každý má v něm rovné šance uspět. Svět se přesvědčil, že obchodovat komodity dokáže 16 letá holka a vydělat si tak jmění, o kterém se mnohým z nás může pouze zdát. Michelle Williamsová ukázala světu nové možnosti. Desítky tisíc lidí přestalo po tomto fenomenálním úspěchu pochybovat o tom, zda-li jsou komoditní spekulace i pro ně. Mnoho lidí si poprvé ve svém životě uvědomilo, že komoditní spekulace jsou zde skutečně pro každého. Co dokázala 16 letá holka, dokáže s největší pravděpodobností každý z nás. Možná ne v tak fenomenálním měřítku, ale i poloviční úspěch by byl dostatečně uspokojivý na to, abychom si každý rok mohli dopřát alespoň část našich velkých snů.

  Michelle Williamsová se dnes již věnuje daleko více své profesionální herecké dráze, než komoditnímu spekulování. Pokud by jí však čas dovolil, neváhala by ani na minutu v komoditním spekulování nadále pokračovat. Jak Michelle sama o svém fenomenálním úspěchu prohlásila: „vlastně to byla docela legrace. Nakonec se to celé ukázalo mnohem jednodušší, než to původně vypadalo. Docela ráda bych se ke komoditám někdy v budoucnu vrátila...“

  Něco málo ze života Michelle Williamsové....

  ...první zvíře Michelle byl teriér jménem Terry.

  ...Michelle je vášnivou čtenářkou a sběratelkou starých, vzácných knih.

  ...Michelle má po těle několik tetování.

  ...Michelle docházela několik let do církevní školy.

  ...Michelle se rozhodla být herečkou, když poprvé viděla v divadle „Dobrodružství Toma Sawyera“.

  Pokud chcete vědět, kolik si vydělávají špičkoví komoditní obchodníci, dozvíte se více zde

  Nebo můžete přejít rovnou na Jak vydělávat na své sny v 5 krocích.

  28.12.2004

  Tomáš Nesnídal


  Sdílíme, co nám samotným funguje.
  7 výukových lekcí.

  Jak reálně uspět v tradingu?

  Naučte se vydělávat na své sny (naše metody na Finančník.cz)

  Praktický návod, jak v trzích získat šanci vydělávat stovky tisíc až miliony dolarů ročně bez vlastního kapitálu a nutností trávit denně hodiny před počítači (bez práce to ale nepůjde).

  >> Získat kurz zdarma <<
×
×
 • Vytvořit...