Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Články a tutoriály:
Archiv článků Psychologie obchodování Jak na obchodní plán Mé obchodní strategie
 • Poslední pozitivní inspirace od Tomáše

  Můj čas na serveru Finančník.cz se blíží ke svému konci. Mám před sebou poslední 3-4 články, než se zcela a pro vždy z Finančníka odmlčím. Proto bych rád dnešní prostor využil jako jednu z posledních příležitostí napsat ještě něco motivačního a inspirativního.

  Dovolte mně dnes odhalit něco osobního z mého života. Výjimečně, když už je to naposledy. :-)

  Letošní rok mi bylo 40 let a letošní rok byl pro mě také v mnoha ohledech zlomový. Mých 10 let meditací mně přineslo právě letos nevídané skoky v osobním růstu a sebepoznání a mnoho věcí se v mém životě letos změnilo k neuvěřitelnému růstu positivismu, optimismu, radosti a vášni ke všemu, co dělám. A peníze s tím nemají nic společného. Abych se přiznal, letošní rok jsem strávil pravděpodobně více času meditacemi než přemýšlením o tradingu (ostatně, má práce na fondu je již vlastně hotova, nyní už jen stačí pravidelná komunikace s mým skvělým týmem) a ani můj tradingový rok není letos takový, jako jsem doufal (doposud ještě stále „dojíždím“ staré strategie, než nasadíme vše nové, co jsme vytvořili pro fond).

  Přesto jsem letošní rok šťastný jako nikdy jindy ve svém životě.

  Letošní rok jsem poznal, že nic na této planetě není nemožné.

  A že jsme absolutní páni vlastní reality.

  Alespoň přesně takový je pro mě celý rok 2016.

  Prakticky po celý rok jako bych magneticky k sobě přitahoval neuvěřitelné lidi, neuvěřitelné zážitky, neuvěřitelné příležitosti. Stačí se trochu otevřít, vypustit z mysli to negativní, nesoudit druhé, nesoudit okolí, chtít upřímně ze sebe dávat každý den to nejlepší - a svět kolem vás se najednou začne měnit s vámi tak jako nikdy dříve. Příležitosti najednou leží doslova na zemi, na co sáhnete, to začne okamžitě dostávat pozitivní spád, vaše realita kolem se mění tak, jako byste o tom dříve jen četli v (duchovních) knihách. Zatímco ostatní peníze zoufale nahánějí, na můj fond už stojí fronty zájemců s velkým kapitálem (bohužel nemohu hned od začátku uspokojit všechny, startujeme velmi limitovaně, chceme držet jen malý, uzavřený, VIP fond), mé další zahraniční projekty rostou. Do toho jsem opakovaně zván na světové tradingové konference a mé zahraniční podcasty se umisťují na top příčkách poslechovosti. A to zajímavé je, že...

  ...nic z toho jsem „nepronásledoval“, netlačil, nenutil.

  Prostě jsem se jen otevřel, uvolnil, pozitivně naladil a nechal to přijít.

  Věci se tak nějak najednou odehrávají samy, protože jsem se rozhodl jít letošní rok do sebe mnohem hlouběji než kdykoliv dříve a věnovat se především harmonii svého vlastního já.

  Zkrátka jsem se rozhodl, že letošní rok přestanu s tím se neustále za něčím hnát, něco si (nebo někomu) dokazovat nebo hodnotit své vnitřní štěstí svým externím úspěchem a výkonem. Řekl jsem STOP uspokojování nesmyslných dogmat společnosti, přestal jsem poslouchat všechny ty žvásty kolem, začal si dávat pozor na to, aby moje myšlenky byly jen pozitivní a rozhodl se být hlavně co nejvíce svůj, být ten, kdo opravdu jsem. Uvolnit se, oprostit se od nekonečných obav, nekonečných coby, kdyby. Přestal jsem přemýšlet o budoucnosti a začal přemýšlet o tom, jak mohu udělat lepší své teď, protože teď je to jediné, na čem záleží, co máme. Do svého života jsem zavedl každodenní vděk a odpuštění, ale také každodenní opakování si frází jako „nikdy nemůžu v ničem selhat“, nebo „vše už je perfektní, včetně mě“. Protože vše toto je pravda, a protože to, jak o sobě přemýšlíte, je přesně to, co bude formovat váš život, vaši realitu.

  Rozhodnul jsem se převážně žít a soustředit se na cestu, ne na cíl. Ovšem na cestu takovou, kde mohu vytvořit hodnotu více pro druhé než pro sebe samotného.

  Protože to je ta nejlepší cesta, která má nejvyšší smysl.

  Nejsou to ani tak mé vlastní potřeby, které si chci naplnit budoucími úspěchy fondu. Je to hlavně upřímná, vnitřní touha změnit život k lepšímu všem svým spolupracovníkům (za tu neuvěřitelnou práci, odhodlání a odevzdání se úspěšnému cíli si to zaslouží) a vytvořit kapitál, který také bude moci sloužit k něčemu dobrému a lepšímu než jen novému Ferrari. (Ano, auta jsou krásná, ale jednak se každá věc za chvilku omrzí, a jednak jedna z nejvíc negativních věcí na této planetě je pozérství, jak jsem měl možnost sám poznat). A náš život nesmí být stavěn na tom, co vlastníme nebo kolik vyděláváme nebo co děláme dobře a co dokážeme. Náš život musí být stavěn na štěstí, které je trvalé, protože ho dokážeme v sobě najít, pěstovat a dávat mu v životě prioritu. Každý v sobě už takové vnitřní štěstí máme, je jen třeba se rozhodnout, že toto je cesta, kterou chceme kráčet a přijmout, že ze začátku to ne vždy bude jednoduché a příjemné.

  Anebo můžeme zůstat v našem světě pseudo-bezpečí, dělat práci, kterou nenávidíme, žít dogmaty společnosti, která je nešťastná, negativní a permanentně naštvaná a dělat věci tak jako ostatní, protože zkrátka máme pocit, že musíme (což je ten největší nesmysl na této planetě).

  Z mého pohledu, to nejdůležitější je snít, probudit v sobě znovu jiskru, touhu, nadšení - a jít si za svým štěstím.

  Nejde přitom o cíl, jde o onu cestu.

  Jenom tak začne náš život dávat smysl.

  Anebo můžeme zůstat kolečky v nesmyslném, nefunkčním systému a věřit nadále tomu, že je to tak správné.

  Vaše štěstí není v politice, ekonomice nebo tom, co vlastníte (obzvláště pokud kvůli tomu váš zaměstnavatel a stát vlastní váš život).

  Vaše štěstí je v rozhodnutí o tom, kam a kudy chcete kráčet, odevzdání se onomu rozhodnutí, oné cestě, eliminovat ze své mysli negativní myšlenky a být každý den více tím, kdo skutečně jsme.

  Takže, dovolte mně na závěr dát vám pár tipů (a sami už si je přeberte dle svého):

  1) Pokud chcete ve svém životě něco změnit, přestaňte přemýšlet o neustálých „ale“. Vždy se nějaké „ale“ najde. Buďto můžete hledat nová a nová „ale“, nebo můžete jít a začít něco dělat.

  2) Akce je základem změny. Resp. rozhodnutí, a poté akce. Jak začnete podnikat akci, začne se „něco“ dít, věci se začnou uvádět do pohybu. Začnete budovat momentum - a od toho se vše bude odvíjet dál.

  3) Smyslem života není nudné bezpečí a chodit do práce, kterou nesnášíme. Smyslem života je růst a více poznávat sami sebe, skrze nové poznatky, výzvy, zaměstnání, činy. Pokud vás nebaví to, co děláte nyní - je nejvyšší čas začít dělat něco jiného. A pak klidně něco dalšího, a pak dalšího. Já už ve svém životě pár profesí a byznysů vystřídal a klidně to udělám znovu a znovu, pokud budu cítit, že má vášeň pro život a dobrodružství zmizela a můj život je jen nudné, mrtvé přežívání.

  4) Smyslem života je také tvořit pozitivní, smysluplná propojení s dalšími. Proto je ale důležité nejprve mít kvalitní spojení se sebou samotným. Má nejlepší rada? Začněte meditovat. Pravidelně, každý den. Nedávno jsem četl na zahraničním webu článek o tom, že už i Wall Street začíná zavádět transcendentální meditace pro své zaměstnance. Meditace je to, co mě dostalo tam, kde dnes jsem. Neříkejte, že pro vás to nefunguje, dokud jste to nezkusili a nedali tomu alespoň 3 měsíce.

  5) Smyslem života je také odvaha. Buďte akční. Dělejte nové, jiné věci. Zkoušejte. Testujte. Bavte se. Choďte do práce jinou cestou, než jste šli včera.

  6) Přestaňte sledovat zprávy a začněte zcela ignorovat politiku. Ta banda blbců za vaši pozornost nestojí. V politice vaše štěstí není. Politikou nic nezměníte. Změna začíná u vás, ne u Zemana, nebo Babiše. Váš život může být bez politiky jen lepší. Sám jsem toho důkazem. Neznám jméno jediného našeho ministra. Politika mě absolutně nezajímá. Je mně ukradená, politici si moji pozornost nezaslouží. Zrovna tak ani lidé, kteří pořád jen o politice žvaní. Na světě jsou důležitější a krásnější věci.

  7) Dávejte ze sebe to nejlepší. V neúspěchu se naučte vidět zkušenost, a tím neúspěch proměníte v úspěch. V lidech kolem sebe pozorujte to lepší, co v nich je, ne to horší.

  8) Zbožňujte sami sebe. Važte si sami sebe. Obdivujte sami sebe. Chvalte sami sebe. Oceňujte sami sebe. Ve vaší realitě jste tou nejdůležitější postavou. Nejlepší a nejdokonalejší. Proto je to také vaše realita. Nenechte kohokoliv jiného, aby vám tuto hlavní roli sebral, a udělal si z vás poskoka.

  A to už je opravdu vše...

  Vaše sny čekají.

  Go. Go. Go.

  23.11.2016

  Tomáš Nesnídal


  Zaměřte se na to, co přináší reálné výsledky.

  Nakopněte své obchodování
  k systematickým profitům

  (program pro začínající obchodníky, kteří se chtějí dostat ke stabilnímu obchodování bez časové náročnosti)

  Začínáme 30. 1. 2024.

  Nově s vytvořením a popisem všech pravidel mechanické obchodní strategie, ve které mám sám aktuálně otevřený profit +224 121 Kč!

  >> Workshop profitabilního obchodování od A do Z
×
×
 • Vytvořit...