Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Články a tutoriály:
Archiv článků Psychologie obchodování Jak na obchodní plán Mé obchodní strategie
 • Unknown Market Wizards – příběhy neznámých top traderů

  Knihy ze série Market Wizards přinášejí inspiraci v podobě příběhů ostatních traderů. Jack Schwager se v minulosti zaměřoval především na velká jména ze světa obchodování nebo třeba na úspěšné manažery hedgových fondů.

  Unknow market wizardsV poslední novince Unknown Market Wizards popisuje příběhy obchodníků, kteří vyrostli z malých účtů a jejichž jména vesměs nikdo nezná. Různých podobných příběhů nalezneme na internetu spousty, ty z pera Jacka Schwagera mají ale jednu důležitou charakteristiku – popisované výkonnosti jsou ověřené. Mimo jiné i tím, že Jack stojí za službou fundseeder.com, která monitoruje účty mnoha obchodníků, kteří službě povolí přístup ke svému účtu (sám toto mám také povoleno a o službě plánuji v budoucnu napsat recenzi). Výkonnost obchodníků je tak monitorována bez možnosti jejich zásahů – informace se čerpají přímo od brokera.

  Příběhy obchodníků s dlouhodobě ověřenou výkonností jsou bezesporu něco, co je extrémně motivační a inspirační. Přiznávám, že sám jsem knihu přečetl jedním dechem a jednoznačně ji doporučuji. Naleznete v ní příběhy následujících obchodníků:

  • Čerstvého absolventa vysoké školy, který začal s účtem 2 500 dolarů a v následujících 17 letech z trhů získal více než 50 milionů dolarů.
  • Bývalého manažera reklamní agentury, který za svoji 27letou kariéru komoditního tradera dosáhl průměrného ročního zhodnocení 58 %.
  • Akciového obchodníka kombinujícího fundamentální a technikou analýzu, který svůj původní účet o velikosti 83 tisíc dolarů přeměnil do 21 milionů dolarů.
  • Komoditního obchodníka, který za svojí 13letou kariéru dosáhl průměrného ročního zhodnocení 337 %, kdy jeho nejvyšší drawdown byl 10 %.
  • Portýra z České republiky daytradujícího akcie, který svojí výkonností překonává 99 % hedgových fondů.
  • Komoditního obchodníka, který dvakrát vydělal a ztratil půl milionu dolarů předtím, než se stal na následujících 20 let konzistentním obchodníkem.
  • Bývalého amerického vojáka, který díky svému automatizovanému řešení dosahuje 10 let výjimečného poměru risku/zisku.
  • Dalšího komoditního obchodníka s ověřenou roční výkonností 280 % při nejvyšším měsíčním drawdownu 11 %.
  • Hudebníka, který si vytvořil vlastní software, aby s ním posledních 20 let vytvářel průměrné roční zhodnocení 20 %.
  • Tenisového hráče, který skoro deset let dosahuje ročního průměrného zhodnocení 298 %.
  • Akciového obchodníka kombinujícího dlouhodobé držení akcie s krátkodobými obchody dosahujícího trojnásobného zhodnocení než index S&P 500.

   Všechny příběhy jsou publikovány formou rozhovorů, ve kterých jsou velmi otevřeně popisovány přístupy, se kterými jednotliví obchodníci obchodují.

  Samotnou knihu si můžete v angličtině koupit na Amazonu zde. V elektronické podobě stojí kniha 15,34 dolarů a rozhodně stojí za to.

  Pokud vás téma zajímá, doporučuji nepřehlédnout rozhovor Patrika Boylea, který vedl s Jackem Schwagerem na této youtube stránce.

  14.12.2020

  Petr Podhajský

  Fulltime obchodník věnující se tradingu více než 20 let. Specializace na systematické strategie obchodované na futures a akciích. Oblíbený styl obchodování: stavba automatizovaných portfolio systémů, které využívá i v alternativním fondu, který spravuje.

  • Líbí se 6

  Zaměřeno na praxi systematického portfolio obchodování.

  Otevřeně sdílím to, co mně samotnému funguje.

  Pomohu vám získat důvěru v to, že trading je normální business, který lze dělat systematicky a profitabilně. Naučíte se pracovat s rizikem a diverzifikovat jej mezi různé strategie.

  >> Trading Room
×
×
 • Vytvořit...