Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

GENESIS-PROGRAMOVANIE STRATEGII


Doporučené příspěvky

cornelio

Myslím si, že by bylo lepší si na to po Vánocích udělat víc času a pořádně si to prostudovat anebo se tím raději nezabývat. Vytvořit ziskový mechanický systém není nic snadnýho. To co jsi tady poslal je jednoduchý naprogramovat, ale vytvořit z toho něco, co by vydělávalo už tak jednoduchý není. Doporučil bych zaměřit se i na výstupy z obchodů a hlavně to testovat nakonec na out of sample datech.
Až pak budeš chtít s něčím poradit, klidně napiš. Jak v TN programovat trochu vím :) - dělám to už skoro 2 roky.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • Odpovědí 314
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

No ja si na to samozrejme v lednu ten cas udelam, ale myslel jsem ze prave budu uz jen ty hotove naprogramovane strategie testovat prave s ruznymi SL a PT na akciovych indexech 3-5 min grafy a na dennich grafech trendovych komodit. Myslim, ze to samotne mi urcite mesic zabere a v breznu uz zase zacina dalsi sezoni sortiment eshopu, tzn pak opet jiz cas nebude. Tzn moje predstava byla, ze mi nejaky dobrovolnik a nadsenec co ho to bavi (za kindervajicko :D se smetanovym prekvapenim) tech 10 strategii naprogramuje a ja si je v lednu otestuju a vyladim. Po nikom nechci aby mi z toho udelal jak pises "ziskovy system" :) tzn. aby to cele testoval a ladil sam (pokud by si z toho samozrejme nechtel udelat ziskovy system pro sebe ;))
Takze jak rikam, byl bych vdecny za pomoc pri zpracovani. THX (tu)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 11 months later...

Ahojte, presiel som z Amibrokera na Trade Navigator a mam trochu problem pochopit filozofiu programovania v TradeSense. Je vobec mozne definovat si vlastnu premennu, na niektorom mieste stanovit jej hodnotu a pamatat si ju, aby som ju neskor mohol pouzit?
Snazim sa naprogramovat strategiu zatvarania gapov, ktore vznikaju na prelome dna medzi zatvaracou cenou predosleho dna a otvaracou aktualneho dna. Ak teda open Viete mi prosim poradit s kodom pre profit target? V Amibrokeri to bolo totalne jednoduche.
Tiez mam problem s tym, ze vsetky obchodne prikazy sa zadavaju na next bar. Ja ale chcem vstupovat na open prvej sviecky ak je nizsie ako low predosleho dna.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 1 month later...

to milosak:

som novy na Genesis a potreboval by som pomoc pri programovani jednej strategie od LW.Vzhladom na to, ze moj TradSense je uplne v plienkach, chcel by som Vas velmi pekne poprosit o spoluprácu.Jedna sa mi o nasledujucu ulohu:

" Ak dnesny rozdiel medzi HIGH,CLOSE > vcerajsi rozdiel medzi HIGH,CLOSE , potom urob podiel tychto dvoch rozdielov

a vstup zajtra LONG na hodnote Open zajtra + podiel
alebo vstup zajtra SHORT na hodnote Open zajtra - podiel
"

Teda:

IF (H2-C2)>(H1-C1)=>H2-C2/ H1-C1 AND Long tomorrow = O3 + A OR Short tomorrow = O3 - A

(volatility breakout strategy, EOD data)

Pozn.:
H2-C2/ H1-C1 = A;
H2 - High dnes,
C2 - Close dnes,
H1 - High vcera,
C1 - Close vcera,
O3 = Open zajtra
Vstupy sa myslia na Close baru, ktory dosiahol hodnotu vstupu, alebo nasledujuci bar

Verim, ze mi pomozete, stacilo by mi len naznacit z ktorých prikazov v TradSense mam vychadzat

Diky moc

Prajem Happy New Year
Jozef

[bold] [/bold] [bold] [/bold] [bold] [/bold] [bold] [/bold] :) [bold] [/bold] [bold] [/bold] [bold] [/bold]

Link to comment
Sdílet pomocí služby

corporate

Pokud bys potřeboval něco složitějšího, pokud budu vědět, pokusím se ti poradit. Ale to že příkaz Close je Close a High že je High se mi tady nechce vypisovat. Doporučuju prostudovat manuály na stránce Genesis a určitě na to co potřebuješ brzo lehce přijdeš sám.
Manuál TradeSense: www.genesisft.com/Support/TradeNav/TradeSenseManual.pdf
Jejich newslettery: www.genesisft.com/newsletter/newcurrent/ - super (tu)
Indikátory: www.genesisft.com/Support/TradeNav/IndicatorsManual.pdf
Videa: www.genesisft.com/education.php
Je tam i diskuze a spousta dalších informací.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 2 týdny později...

Ahoj Vsichni,


Chci se zeptat,jestli v posledni dobe nema nekdo problemy se synchronizaci obchodu mezi Transact a Trade Navigator.
Od zacatku roku mam minimalne jednou tydne Mismatch v pozicich. Genesis hazi vinu na Transact a Transact zas na Genesis. Technici z Genesis mi prohlidli software a vsechno jede ok . Za posledni 3 roky se mi to stalo snad jen 2x .
To se da pochopit ,ale 3 x za dva tydny ?
Je potreba vzdy pridavat pozice umele do TN aniz by probehli. Trochu mi to leze na nervy. Pokud mate nekdo podobny problem ,napiste jakym zpusobem jste to resili.

Diky

Ray


Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 1 month later...
  • 3 týdny později...

×
×
  • Vytvořit...