Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

GENESIS-PROGRAMOVANIE STRATEGII


Doporučené příspěvky

Ahojte vsetci,

nakolko som zaciatocnik v oblasti pisania strategii v Genesis-TN, rad by som poprosil skusenejsich o radu pri nasledujucom kode pre vstup do long pozicie:

Teoria pre Impulzny System (popisany Libicom v inej casti vlakna) pre Vstup do LONG hovori:

Ak na WEEKLY graf je EMA(26) rastuca (aktualna hodnota je > ako predposledna hodnota) => BULL TREND =>
potom na DAILY grafe checkuj vstup podla RSI(14) POD central line ( RSI(14) BUY STOP 1 tick NAD LAST HIGH

Moj kod pre Long Entry:
IF (MovingAvgX (Close , 26 , False).1 Of Weekly And (MovingAvgX (Close , 13 , False).1 Of Daily And (RSI (Close , 14 , False) Of Daily THEN
BUY NEXT BAR at MARKET

Moje otazky:
1.) Pri testovani na hist datach viacero komodit (sugar, corn, ...) 0 long entry pozicii. Podla vizualnej kontroly vstupne signaly by mali existovat => moja podmienka je nespravna. Predpokladam syntax. Vidi nikto z Vas skusenejsich chybu v mojom kode?
2.) Ako mam navolit podmienku pre BUY STOP 1 tick NAD LAST HIGH?

Vdaka,
Tomas

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • Odpovědí 314
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

Paveln

Ahoj, ano ak zadam len nejaku jednoduchu podmienku (napr If RSI(14) > 50 THEN BUY NEXT BAR at MARKET) tak to vezme a najde i podla toho vstupy.
Tiez naimportovani system (ZLR org.glb od Milosa) z tohto fora mi funguje bez problemov.

Platformu mam nastavenu na anglictinu USA.

Ak si ty zadas ten moj vstup do nejakej test strategie, hodi ti nejaky vysledok?

Vdaka, Tomas

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Ahojte,

dalsia otazka zaciatocnika ohladom programovania v Genesise:

Existuje nejaky prikaz (moznost) ktory by umoznoval zapisovat hodnoty funkcii, pri ich vykonavani (resp. i pri pokuse o ich vykonanie) do nejakeho logu (resp. aspon vpisat do grafu) ?

V TS to ide bez problemov ci uz pomocou prikazu PRINT alebo COMMENT (pre vypis na screen).

Ma niekto s tym nejaku skusenost?

Vdaka,
Tomas

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Ahojte,

akosi sa mi nedari naprogramovat TRAILING STOP pre vystup z dlhej (resp. kratkej) pozicie.

Pomohol by nejaky vzorovy priklad, ako napr. posuvanie SL podla jednoducheho priemeru (resp. na zaklade nejakeho ineho indikatora).

Teda konkretne:
Ak si v LONG pozicii, tak posuvaj SL pod 36 denny klzavy priemer MA(36)

Ak si v SHORT pozicii, tak posuvaj SL nad 36 denny klzavy priemer MA(36)

Ako by mala spravne vyzerat podmienka pre TRAILING STOP exit?

IF true THEN SELL Next Bar at Highest High - ??? STOP

Vdaka,
Tomas

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Ahoj Paveln,

nuz popravde to i medzicasom robim a financnik je tiez jedna zo stranok, kde sa prave jednotlive dotazy castokrat preberaju. A z toho dovodu boli poslane i mnou vyssie uvdene prispevky.

Nakolko Genesis TN - Platinum mam zatial len v podobe dema help sa mi nezobrazuje. Teda popravde neviem co je to tym ze mam len demo verziu, alebo ho treba specialne stiahnut. Predpokadam, ze v plnej verzii s tymto uz problemy nebudu.

Takties stranka Genesisu moc pristoru prave pisaniu vlastnych strategii moc neprispieva - ale to nevadi. Popis Indikatorov a i zaklady TradeSense, ktore poskytuju su lepsie na zaciatok ako nic.

Ak mas nejaky dobry link na navody, ci videa (kludne i v anglictine) tak ti isto budem vdacny nie len ja, ale i mnoho dalsich traderov, ktory zacinaju pracovat s TN.

Prajem kopec uspesnych obchodov (tu)
Tomas

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Tomeo

Je to všechno na jejich stránkách. Před pár dny jsem to tady dával, ale pro tebe znovu přes 50 videí: www.genesisft.com/Support/WebClasses/GettingStarted.asp
Manuály: www.genesisft.com/Support/WebClasses/Manuals.asp

Pro další pak zkus Google, můžeš zkusit vyhledat i v češtině (tu) Dál ti bohužel víc napovědět nemohu ;)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 4 týdny později...

Pouzivam aplikaci TN 4.0 a TNT5. Pri testovani strategie jsem zjistil ze vypocet MACD histogram TNT5 je jiny nez v TN 4.0. Rozdily jsou markantni napriklad TNT je MACD bullish a TN je jeste bearish. Pro vypocet pouzivam u obou 12,26,9.
Je pravda ze u TNT mohu zmenit zpusob vypoctu ze standard na Extra smooth. Pri zmene vypoctu u TNT na extra smooth je pak vysledek stejny jako u TN. Nevite jak zadat do TN vypocet standard tak jak je to mozne v TNT? Hledal jsem na foru u Genesis, ale nic co by me pomohlo jsem nenasel. Mate nekdo s timto zkusenosti, prosim o pomoc.
Diky,
Varanxxxxx

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 1 month later...

attivo Napsal:
-------------------------------------------------------
> IF Crosses Below(Bollinger Percent B (Close, 14,
> 2),30)
> THEN BUY Next Bar at MARKET

Kedze nakup sa ma uskutocnit, az hodnota opatovne dosiahne hodnotu 30, tak dany kod by mal podla mna byt:

IF Crosses Above (Bollinger Percent B (Close, 14, 2),30)
THEN BUY Next Bar at MARKET

Tomas

Link to comment
Sdílet pomocí služby


×
×
  • Vytvořit...