Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

VOLUME


Renda

Doporučené příspěvky

Ahoj Bohdane ,

Děkuji za odpověď , myslel jsem si že to takhle nějak bude , ale čekal jsem jestli mi mé domněnky někdo potvrdí protože mne trochu zmátlo, že se mi neměnil počet prodaných /nakoupených kontraktů . Když je to takto, tak se podle toho dá trochu předpovídat myšlení davu a tím i pozdější směr trhu . Já vím , zní to poněkud začátečnicky , ale pro mne je to celkem podstatné zjištění .

Díky REN

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 1 year later...

Chtěl bych se zeptat , Volume mám nastavené tak že se mi zobrazuje červeně a zeleně , rozumím tomu že červený sloupec znamená prodeje a zelená nákupy kontraktů zajímalo by mne ovšem to jestli když se objeví sloupec červený znamená to že do trhu vstoupili jen medvědi nebo to znamená že do trhu vstoupili i býci , ale na trhu je více medvědích kontraktů a proto je sloupec červený ? Hledal jsem a koukal ale nenašel jsem tady nic tak konkrétního , a dá se skrz nějaký indikátor poznat kolik je medvědů a kolik býků v daném časovém úseku na trhu ? A ještě jedna otázka pokud budu Volume brát jako směrodatný indikátor a budu obchodovat primárně 30 minutový graf jaký jiný timeframe mám ještě sledovat aby bylo volume opravdu objektivní někde jsem četl že by měl být tak 5x větší ale nevím tak potřebuju poradit .

Link to comment
Sdílet pomocí služby

DeLucky,

v trhu musi byt logicky vzdycky stejne mnozstvi byku i medvedu. Ruzne barvy VOL jsou vysvetlene asi o tri prispevky vyse.

Co se tyce TF - "faktor peti" popisuje Elder. To ale neznamena, ze je to jedina spravna cesta. Testujte, zkousejte, analyzujte. To je jedina cesta, jak se dobrat nejakeho vysledku. Nikdo Vam nerekne jaky TF je pro Vas a Vas obchodni system nejlepsi...

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Po pravdě nikdy jsem to nepřiznal ale : Testuju a zkouším už tři roky a jsem z toho tak kostrbatej že už se ptám i na takové blbosti jako v minulém příspěvku . Nevěřil by jste tomu co všechno jsem už zkombinoval vyzkoušel a nic . Krátkodobě snad nějaké úspěchy byli ale vždy se mi zdálo že signály které jsem dostával dříve i třeba z Volume, mi dnes nic neříkají Eldera jsem také částečně četl když jsem si ho půjčil od kamaráda ( jinak dobrý překlad pane ) ale mám pocit že jsem uplný idiot když se už tak dlouho plácám a výsledek nikde .

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Uvedu jeden příklad , TRH vytvořil nové high VOLUME utvořilo nové high a OBV vytvořilo nové high . Normálně bych řekl potvrzený býčí trend jenže trh se na další úsečce otočil a udělal medvědí pohyb z 1,2277 do 1,2171 TRH padal dolů VOLUME stoupalo a OBV šlo dolu . Nemůžu sem dát obrázek protože mi to nejde ale pokud by se našel dobrovolník a našel v MT4 trh USCHF / 1H dnes tak jde o úsek 8:30 až 14:30 docela by mne zajímalo zda by to někdo mohl okomentovat kde jsem udělal chybu .

PS: OBV je On-Balance Volume

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 4 months later...

Obchodníci, mám dotázek,
obchodujete někdo primárně podle volume? Delší čas si zkouším vymyslet pravidla vstupů a výstupů pouze dle volume a price - i když to je nadějný, není to stále ono a proto mě zajímá zda někdo nepřemýšlí o tom samém co já, nebo jestli neexistuje snad již hotový volume-systém, abych nevymýšlel vymyšlené (Eldera a Rosse znám). VYpadá to sice na skalpovací systém, ale více vyhovuje mé ... povaze.
ČAU
PETr

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Také bych se přimlouval za nějaké oživení diskuse na téma Volume... Při stavbě svých systémů mám čím dál méně problémy se ziskovostí systému, ale čím dál více obav z jeho přeoptimalizovanosti a robustnosti... a to neplatí jen o konkrétním systému, ale třeba i o jednotlivých indikátorech. No a Volume je právě něco, co považuji za velmi robustní.

Bohužel se mi nedaří najít nic, čeho bych se chytil. Navíc se zabývám Forexem, který je podle mého na tohle navíc o něco komplikovanější.

Jediné, co mám přečtené, je e-book Master the Markets ze stránky www.tradeguider.com/home.asp . Problém je ale jednak právě v té aplikaci na Forex a jednak v tom, že řada těch technik předpokládá, že si čtenář zakoupil jejich software TradeGuider, což se mi ale dělat nechce.

Pak se mi líbí ještě Float Analysis, tam je to ale vše vázané na předpoklad, že víme přesný počet cenných papírů v oběhu na burze. To ale, pokud vím, platí jen v akciích (počet veřejně obchodovatelných akcií), ve futures a na FX to podle mého nejde. Tam se prostě otevírají kontrakty long a short a nemá to žádné omezení.

Takže jestli je tady nějaký příznivec obchodování podle grafu a Volume, sem s ním :)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 4 months later...

Zdravim potreboval bych vysvetlit neco, co me neni jasne. Kdyz zapnu tickovy graf a nastavim hodnotu 1, cili se usecka vykresli az se uskutecni 1 obchod, nemel by byt volume na bid a ask volume indikatorech stejne (viz. priloha) a ne treba bid volume 50 a ask volume 10 ? A taky nechapu, kdyz je bid volume 0 a ask volume 10, jak se tedy mohl uskutecnit obchod ? (je to vydet v hodnotach indikatoru v prilozenem obrazku.) Dekuji za vysvetleni

4288

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 1 month later...

to Miky_:

Tick je jeden obchod a pocet kontraktu, ktere v danem obchode probehly je Volume.
V kazdem okamziku visi na burze prikazy limit k prodeji a k nakupu. Bid a Ask jsou nejlepsi ceny, ktere jsou poptavany/nabizeny. Volume Bid a Volume Ask je v nekterych softverech nazyvan Bid size a Ask size. Je to pocet kontraktu, ktere jsou v poptavce/nabidce za nejlepsi cenu. Proto je jasne, ze se mohou lisit.
Obchod za 10 mohl probehnout proto, ze na burze byl prikaz k prodeji s limitni cenou 10 a nekdo se rozhodl ho vyuzit a dal prikaz na nakup za market.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 2 months later...

dobry den,
mam jeden dotaz na hodnotu volume
da se nejak zistit jake bylo volume na urcite cene ?
ked sa vykresluje usecka vykresluje sa aj volume .. lenze usecka je vlastne zmena ceny avsak volume len pribuda .. ked je napriklad rozpetie jednej usecky za povedzme casovy usek 1 hodinu 4 ticky (100-101 pricom jeden tick = 0,25)
da sa nejako zistit ake bolo volume na konkretnych cenovych tickoch?
resp spytam sa inac .. ked sa uzavrie usecka na close .. uzavrie sa aj usecka volume .. znamena to ze close hodnota na volume ma priamy vztah na close cenovej usecky cize close ceny ma volume ktory je close volume usecky?

potrebujem jednoducho zistit vztah volume na konretne ceny po tickoch .. a teda kolko obchodov (zobchodovanych kontraktov) sa udialo na konkretnej cene

Link to comment
Sdílet pomocí služby

×
×
  • Vytvořit...