Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

VOLUME


Renda

Doporučené příspěvky

  • 1 month later...
  • 1 year later...
  • 2 months later...
  • 4 týdny později...

Volume považuji za stěžejní údaj. A nedávno jsem objevil Ameriku, že volume na běžně obchodovaná aktiva typu e-mini S&P500, DJ apod, případně všechna CFD je vlastně pravděpodobně zcela nicneříkající, protože odrazují objemy daných derivátů, nikoli podkladových aktiv, tímpádem nejsou vůbec kurzotvorné. Můj dotaz je, jednak jestli je to pravda, a které kontrakty (které nejsou příliš drahé) jsou vázány na skutečné komodity/měny/indexy apod. Podle mě nemá cenu obchodovat s něčím, u čehož volume neodpovídá skutečnosti. Je to jako obchodovat na BCPP podle objemu v RM-Systému. Vím sice, kolik se toho zobchodovalo, ale nemá to žádný vliv na tvorbu ceny.

PS. jsem absolutní začátečník

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 1 year later...

Dobrý den,
Pracuji na analýze volume za účelem vytvoření pokročilých tickových indikátorů a základní problém okolo kterého se vše točí je rozdělení ticků mezi buy a sell.
V zásadě znám tyto přístupy.

1. buy@ask, sell@bid
2. higher trade=buy, lower trade=sell
3. veškeré volume úsečky je buy nebo sell podle toho jak dopadne close

Pokud znáte, nebo vás napadá něco jiného budu rád za informace.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 1 month later...

Já se na volume dívám jako na pomocný indikátor - třeba u spreadů mi to říká, jestli je vůbec šance nějaký obchod udělat, protože u některých spreadů se zobchoduje jen pár kontraktů za den. A taky to vypovídá o relevanci cenového pohybu - často je výrazný cenový pohyb, který probíhá za nízkého volume v premarketu, úplně negován po otevření hlavního trhu, kdy volume vzroste třeba 10x nebo 100x.
No a hlavně co chci říct - často probíhající cenový vývoj úplně naruší nebo i obrátí nějaká zpráva, ať už jde o pravidelný report (data o exportech zrnin, WASDE, rozhodnutí centrální banky o úrokových sazbách ...) nebo zpráva, o které se ani nedozvíte, nebo jen fáma. Takže vypovídací hodnota všech indikátorů je omezená a i proto je málokterý systém profitabilní. Kdyby existovalo něco, co každému spolehlivě funguje, všichni by to používali a nebylo by na kom vyhrávat.
Ať se každý snaží, aby nebyl mezi těmi cca 80% prohrávajících, ale bez nich by trading nefungoval.

S pozdravem
PJ

Link to comment
Sdílet pomocí služby

to valecko: ono to nie je celkom tak, volume na derivatoch odraza volume na podklade - su to spojene nadoby. Dajme tomu ze YM futures je naviazane na Dow Jones , a teraz si predstav, ze Dow Jones sa pohne nahor, ale futures sa nepohnu lebo nie je tam prevaha traderov ktory by nakupovali. Arbitrazne programy v okamihu detekuju rozdiel medzi pokladom a derivatom a zacnu mohutne nakupovat YM za market a tym padom vytlacia YM na cenu ktora zodpoveda podkladu - bez toho aby YM nakupoval co i len jeden skutocny trader! Vysledok je ze na grafe vidis usecku s vysokym objemom, co ti znaci ze na Dow Jones (a aj derivat) bol silny skutocny nakupny tlak. Jasna informacia ktora ma vysoku vypovedaciu hodnotu. Sice sa nedozvieme kto a na akom nastroje nakupoval, ale vieme ze tam je ten nakupny tlak.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

×
×
  • Vytvořit...